Պայմանագրային զինծառայողի կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում. ՊՆ 04/05/2024   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայողի կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ՊՆ-ից։
«Պայմանագրային զինծառայողը վնասվածք է ստացել ոչ մարտական, նախնական տվյալներով ծառայողական պարտականությունների կատարման հետ առնչություն չունեցող պայմաններում: Նրա կյանքին այս պահին վտանգ չի սպառնում, գտնվում է հոսպիտալի բուժանձնակազմի հսկողության տակ»,- նշեցին ՊՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ զինծառայողի բեկորային վնասվածքի մասին հայտնել էր տավուշցի լրագրող Ոսկան Սարգսյանը` նշելով, որ Իջևանի ԲԿ է տեղափոխվել 1996թ ծնված զինծառայող, որի երկու ոտքերը խիստ վնասված են ականի պայթյունից։ Զինծառայողը տեղափոխվել է Երևան՝ զինվորական հոսպիտալ։ Տղայի ոտքերն ամպուտացվել են։
15:10 13/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԲնակիչների՝ ականապայթյունային վիրավորում ստանալու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ
13:22 18/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներԱկանի պայթյուն Տավուշի մարզում
11:39 05/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱկանի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողի վիճակը կայուն է
14:29 02/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանը տեսակցել է ականի պայթյունից վիրավորված զինծառայողներին
17:06 30/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԱկանի պայթյունի հետևանքով 2 զինծառայող կորցրել է ստորին վերջույթները
10:20 29/08/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱկանի պայթյունի հետևանքով տուժած զինծառայողների վիճակը ծանր կայուն է

Жизнь раненного накануне военнослужащего вне опасности – МО Армении 04/05/2024 14:52 | Лента новостей
Жизнь раненного накануне военнослужащего вне опасности, сообщили "ФактИнфо" в министерстве обороны Армении.
"Военнослужащий-контрактник получил ранение, по предварительным данным, не в боевых, не имеющих к исполнению служебных обязанностей условиях. На данный момент его жизни ничего не угрожает, он находится под присмотром медперсонала госпиталя", - отметили в МО.
Напомним, об осколочном ранении военнослужащего рассказал тавушский журналист Воскан Саркисян, отметив, что в медцентр Иджевана был доставлен военнослужащий(1996 г.р.) с серьезным повреждением обеих ног вследствие взрыва мины. Военнослужащий был переведен в военный госпиталь в Ереване. Военнослужащему ампутировали ноги.