09/22/2018   17:06 ՀՖՖ առաջին փոխնախագահ կլինի Արմեն Մելիքբեկյանը Արմեն Մելիքբեկյանը նաև ժամանակավոր կատարելու է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարի պարտականությունները:
09/22/2018   16:13 Արթուր Վանեցյանն անսպասելի է համարում Վարդան Մինասյանի հրաժարականը Առաջիկա երկու-երեք օրերի ընթացքում կներկայացվեն ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի մարզչի թեկնածուները:
09/22/2018   14:18 Արթուր Վանեցյանն ընտրվեց ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում. 16 տարի անց ֆեդերացիան այլ ղեկավար կունենա Հայաստանի ֆուտբոի ֆեդերացիայի 17-րդ արտահերթ համաժողովի ժամանակ ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնին ընտրվեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
09/22/2018   12:48 Վանեցյանը ժամանեց ՀՖՖ հիմնադիր ժողովին Ավանի ֆուտբոլի Ակադեմիայում կայանում է ՀՖՖ ԻԱՄ 17-րդ արտահերթ ժողովը և ՀՖՖ ՀԿ հիմնադիր ժողովը:
09/21/2018   15:46 Հենրիխ Մխիթարյանը Եվրոպայի լիգայի ֆուտբոլիստների շարքում 33-րդն է   ՈՒԵՖԱ-ն հրապարակել Եվրոպայի լիգայի ֆուտբոլիստների դասակարգման աղյուսակը:
09/17/2018   20:52 Հայ մարզուհին հաղթել է Ռամիլ Սաֆարովի քրոջը (տեսանյութ) Հայաստանի պրոֆեսիոնալ ԱրմՖայթինգ ֆեդերացիայի մարզուհի Կարինե Կարապետյանը Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում ընթացող MMA-ի միջազգային մրցաշարում հաղթել է ադրբեջանցի մարզիկ Ռենա Սաֆարովին, ով հայ սպա...
09/15/2018   20:03 Արսենալը երրորդ անընդմեջ հաղթանակը տարավ Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 5-րդ տուրում Լոնդոնի «Արսենալը» մրցակից հարկի տակի մրցեց «Նյուքասլի» հետ: Հանդիպումը հիմնականում անցավ Ունայ Էմերիի ֆուտբոլիստների հաղթանակով, որոնք...
09/13/2018   21:53 ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն համալրվել է ֆուտբոլի աշխարհի հետ առնչություն ունեցող անձանցով.Բաց նամակ Վանեցյանին Քաղաքագետ Գագիկ Համբարյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեի թեկնածուների վերաբերյալ բաց նամակ է հղել ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանին։ Նամակում նշվում է.  «Հարգարժան պարոն...
09/09/2018   22:20 Ամոթալի պարտություն՝ Մակեդոնիա-Հայաստան՝ 2-0 Ազգերի լիգայի խաղարկության խմբային փուլի 2-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալվել էր Մակեդոնիայի ընտրանուն: Մեր հավաքականը պարտվեց 0:2 հաշվով: Խաղի արդեն 12-րդ րոպեին Գորան Պանդևը 11...
09/09/2018   14:25 Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը կսպասարկի ավստրիական մրցավարական անձնակազմը Այսօր՝ սեպտեմբերի 9-ին, կայանալու է Ազգերի լիգայի երկրորդ տուրի՝ Մակեդոնիա-Հայաստան հանդիպումը: Խաղը կկայանա Սկոպյեի «Ֆիլիպ II» մարզադաշտում, մեկնարկը՝ Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին:...

11/30/2015   18:17 ФИФА назвала тройку претендентов на "Золотой мяч" Форвард "Реала" португалец Криштиану Роналду, нападающие "Барселоны" аргентинец Лионель Месси и бразилец Неймар вошли в число финалистов в борьбе за приз лучшему футболисту мира по версии ФИФА.
11/23/2015   15:56 Генрих Мхитарян проголосовал за присуждение “Золотого мяча” ФИФА Лионелю Месси Капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян и врио главного тренера сборной Армении Саркис Овсепян огласили свои тройки лучших игроков и тренеров 2015 года в номинации “Золотой мяч ФИФА".
11/19/2015   17:19 Футболист погиб от удара молнии во время матча в Боливии Футболист боливийской команды умер во время матча после удара молнии.
11/18/2015   18:56 Поведение турецких фанатов, освиставших минуту молчания в память жертв терактов в Париже, не останется без внимания ФИФА - Мутко События на матче сборных Турции и Греции по футболу в Стамбуле с освистыванием минуты молчания в память жертв терактов в Париже не останутся без внимания Международной федерации футбола (ФИФА). Об этом, как передает РИА Новости, заявил президент РФС и член исполкома ФИФА Виталий Мутко в ходе "правительственного часа" в Госдуме.
11/18/2015   09:24 Турецкие футбольные фанаты проигнорировали минуту молчания в память о жертвах терактов в Париже Перед началом товарищеского футбольного матча между сборными Турции и Греции в Стамбуле фанаты проигнорировали минуту молчания по погибшим в результате серии терактов в Париже.
11/14/2015   15:54 Футболист сборной Италии усомнился в безопасности проведения чемпионата Европы во Франции Защитник футбольной сборной Италии Леонардо Бонуччи выразил озабоченность по поводу трагических событий в Париже и задался вопросом обеспечения безопасности во время грядущего чемпионата Европы во Франции.
11/07/2015   13:23 Генрих Мхитарян в матче против “Габалы” В матче группового раунда Лиги Европы против «Габалы» (4:0) полузащитник дортмундской «Боруссии» и сборной Армении Генрих Мхитарян стал автором гола и двух результативных передач.
11/06/2015   00:52 «Боруссия» разгромила азербайджанскую «Габалу»: Мхитарян забил гол-красавец и сделал и две голевые передачи(Видео) Немецкая «Боруссия» в Дортмунде разгромила со счётом 4:0 азербайджанскую «Габалу» в матче 4-го тура группового этапа Лиги Европы.
11/05/2015   13:49 Болельщики «Локомотива» подверглись нападению со стороны турецких фанатов в Стамбуле Инцидент произошел в одном из районов бывшей турецкой столицы. Два россиянина подверглись нападению со стороны турецких фанатов, один получил ножевые ранения, второй – черепно-мозговые травмы.
11/04/2015   16:35 Полиция арестовала форварда “Реала” Карима Бензема по подозрению в шантаже Вальбуэна У бывшего игрока «Динамо» Матьё Вальбуэна, который сейчас выступает за французский «Лион», шантажисты требовали деньги, грозя обнародовать видеозаписи частного содержания. Сообщается, что имя Бензема упоминалось при шантаже.