07/31/2019   16:46 Հայաստանում կմեկնարկի անվասայլակով բասկետբոլի միջազգային մրցաշար Հայաստանի անվասայլակով բասկետբոլի ֆեդերացիան  օգոստոսի 2-5-ը կազմակերպում է անվասայլակով բասկետբոլի միջազգային մրցաշար 3*3 ձևաչափով, որը կանցկացվի Թումո-ի բացօթյա այգում։ Մրցաշարին մանակցելու...
07/29/2019   10:52 Արսենալը Էմիրեյթսի Գավաթը զիջեց Լիոնին. Մխիթարյանը՝ գոլային փոխանցման հեղինակ Լոնդոնի «Արսենալը» «Emirates Cup»-ի շրջանակում ընկերական հանդիպում էր անցկացնում ֆրանսիական «Լիոնի» հետ։  Այս մասին տեղեկացանք Armsport.am ից։ Առաջին...
07/25/2019   18:45 Փյունիկ - Յաբլոնեց. երևանյան թիմը վստահ խաղով հաղթում է առաջին կեսից հետո Եվրոպա լիգայի որակավորման 2-րդ փուլի առաջին խաղում «Փյունիկը» Գյումրու «Քաղաքային» մարզադաշտում ընդունել է չեխական «Յաբլոնեցին»: Այս մասին...
06/29/2019   13:19 Մինսկ-2019․ Արթուր Ալեքսանյանը դուրս եկավ 1/4 եզրափակիչ Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը հաղթանակով մեկնարկեց երկրորդ Եվրոպական խաղերում։ Այս մասին հայտնում են Armsport.am ից։ Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերի...
06/29/2019   12:46 ՀՖՖ-ն գնդակներ և մարզագույք է նվիրել Վարդենիսի մարզադպրոցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան շարունակում է մարզերում ֆուտբոլային կյանքն ակտիվացնելու  ուղղությամբ ակտիվ աշխատանքները, խոսքը ոչ միայն մարզադաշտերի կառուցման, կամ մրցումների կազմակերպման, այլև...
06/26/2019   18:31 Մշակվել է առաջիկա վեց տարվա ՀՖՖ ռազմավարությունը. ՀՖՖ 18-րդ տարեկան ժողովի ամփոփում ՀՖՖ-ի 2019 թվականին նախատեսվող ծախսերը կկազմեն 4,845,000.0 դրամ, իսկ եկամուտները՝ 4,830,000.0 դրամ: Այս մասին տեղեկացանք Armsport.am ից։ Այս մասին ՀՖՖ 18-րդ տարեկան ժողովի ժամանակ հայտնեց ՀՖՖ...
06/26/2019   13:51 Հույս ունենք՝ Ֆուտբոլի հավաքականի գրանցած հաջողությունը զարգացում կապրի. Վանեցյան Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը ՀՖՖ հերթական համաժողովի ժամանակ ներկայացրել է ֆուտբոլի զարգացման իր տեսլականը և առաջիկա ծրագրերը: «Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի...
06/23/2019   21:05 Տիգրան Կիրակոսյանը հաղթեց ադրբեջանցուն ու դարձավ Եվրոպական խաղերի չեմպիոն (տեսանյութ) Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական երկրորդ խաղերում Հայաստանը չեմպիոն ունի: 52 կգ քաշային սամբիստ Տիգրան Կիրակոսյանը եզրափակչում 4-0 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանը ներկայացնող Ագհասիֆ...
06/20/2019   13:45 Մինսկ-2019․ Հայաստանի հավաքականի դրոշակակիրը, նոր մարզահագուստն ու մրցաշարի ժամանակացույցը Մինսկում վաղը մեկնարկելիք Եվրոպական երկրորդ խաղերում Հայաստանը կներկայացնի 9 մարզաձևի 37 մարզիկ, որոնք բոլորն էլ առաջնության ուղեգրեր են նվաճել բացառապես վարկանիշային արդյունքներով: Այս մասին...
06/17/2019   15:25 Նրա տաղանդի դրսևորմամբ իրավիճակ փոխվեց Հայաստանում. Սերժ Սարգսյան Այն հարյուր հազարավորները, որ Հայաստանում շախմատ են խաղում կյանքին վերաբերվում են մի քիչ այլ կերպ, քան նրանք, ովքեր չեն խաղում:Այսօր շախմատի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Տիգրան Պետրոսյանի 90-ամյակին...

09/12/2016   16:08 Бельгийская спортсменка передумала делать эвтаназию, завоевав серебро Паралимпиады в Рио Бельгийская спортсменка Марика Вервурт, завоевавшая серебряную медаль Паралимпиады в Рио в гонках на колясках на дистанции 400 метров, передумала делать эвтаназию.
09/09/2016   10:07 Полиция Бразилии намерена допросить главу МОК Баха по делу незаконной продаже билетов на Олимпиаде в Рио Полиция Бразилии, расследующая дело о незаконном распространении билетов на спортивные мероприятия Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро, намерена допросить в качестве свидетеля президента Международного олимпийского комитета (МОК) Томаса Баха.
08/22/2016   10:48 Армянские спортсмены на Олимпиаде в Рио завоевали четыре медали Армянские спортсмены на 31-х летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро завоевали четыре медали – одну золотую и три серебряные.
08/20/2016   09:59 Армянский борец Артур Алексанян вошел в список самых брутальных борцов Олимпиады по версии журнала ELLE Чемпион Летних олимпийских игр 2016 года, армянский борец греко-римского стиля Артур Алексанян вошел в список пяти самых брутальных борцов, принявших участие в нынешней Олимпиаде в Рио-де-Жанейро по версии журнала ELLE.
08/17/2016   09:52 Артур Алексанян стал олимпийским чемпионом и посвятил свою победу армянским военнослужащим и героям апрельской войны Армянский борец греко-римского стиля Артур Алексанян, выступающий в весовой категории 98 кг, завоевал золотую медаль 31-х Летних Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро.
08/16/2016   20:00 Артур Алексанян разгромил турка и пробился в финал Олимпиады в Рио Армянский спортсмен, двукратный чемпион мира, трехкратный чемпион Европы, бронзовый призер Лондонской Олимпиады по греко-римской борьбе Артур Алексанян победил турка Ченка Ильдема в полуфинале Олимпиады в Рио с разгромным счетом 9:0.
08/16/2016   19:37 Армянский борец Мигран Арутюнян победил азербайджанца и вышел в финал Олимпиады в Рио Армянский борец греко-римского стиля Мигран Арутюнян, выступающий в весовой категории 66 кг, победил азербайджанца Расула Чунаева со счетом 4:1 и вышел в финал Летних Олимпийских игр
08/16/2016   18:35 Артур Алексанян стартовал с победы на Олимпиаде в Рио Армянский спортсмен, двукратный чемпион мира, трехкратный чемпион Европы, бронзовый призер Лондонской Олимпиады по греко-римской борьбе Артур Алексанян стартовал с победы на Летних Олимпийских играх в Рио-де-Жанейро.
08/13/2016   10:43 Месси передумал уходить из сборной Аргентины Аргентинский футбольный нападающий Лионель Месси передумал завершать выступления за национальную команду своей страны.
08/10/2016   21:42 Серж Саргсян: Армения гордится успехами российских атлетов с армянскими корнями на Олимпиаде в Рио Тема мира и согласия особенно актуальна в дни Олимпиады-2016 в Рио, Армения гордится, что российские спортсмены с армянскими корнями себя на ней хорошо проявили.