11/03/2019   14:16 Ըմբշամարտի Մ23 տարեկանների ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր է դարձել ավիթ Օվասափյանը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում ընթացող Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության գերծանր քաշում Հայաստանից Դավիթ Օվասափյանը բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում չափել է ուժերը ղազախ Մանսուր Շադուկաևի հետ...
11/03/2019   12:09 Շատ բարդ էր Ադրբեջանի հետ պայքարը, բայց մեզ հաջողվեց հաղթել. Գաբրիել Սարգսյան Ռուսաստանի հետ խաղում ծանր պարտություն կրելուց հետո կորցրեցինք չեմպիոն դառնալու հույսը: Կարծում եմ՝ արժանի էինք մրցանակային տեղ զբաղեցնել: Այս մասին NEWS.am Sport-ի թղթակից հետ զրույցում Բաթումիից...
11/03/2019   12:04 Բռնցքամարտիկ Գոռ Երիցյանի 12-րդ անընդմեջ հաղթանակն է Կալիֆոռնիայում ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Քարսոն քաղաքի Dignity Health Sports Park մարզապալատում կայացած պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երեկոյի ընթացքում հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Գոռ Երիցյանն իր 12-րդ անընդմեջ հաղթանակն...
11/01/2019   22:47 Հայտնի են շախմատի ընտրանիների հաջորդ մրցակիցները Շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության վերջին տուրերի զույգերն արդեն հայտնի են: Բաթումում ընթացող թիմային առաջնության վերջին՝ 9-րդ տուրում, Հայաստանի տղամարդկանց ընտրանին կխաղա Հունաստանի, իսկ...
11/01/2019   21:37 Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը հաղթեց ադրբեջանցիներին Հայաստանի շախմատի հավաքականը Եվրոպայի թիմային առաջնության 8-րդ տուրում 2.5:1.5 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի հավաքականին: Մեր հավաքականի կազմում միակ հաղթանակը սպիտակներով տոնեց Արման Փաշիկյանը, մյուս...
11/01/2019   13:40 Սարգիս Ստեփանյանը բազկամարտի աշխարհի առաջնությունում զբաղեցրել է առաջին հորիզոնականը Սարգիս Ստեփանյանը ֆեյսբուքում գրառում էկատարել։ Նա մասնավորապես ասել է. «Սիրելի ընկերներ, սիրով ուզում եմ տեղեկացնել, որ ավարտվեց Ռումինիայի Կոնստանտա քաղաքում կայացած բազկամարտի աշխարհի...
10/31/2019   23:42 Հայաստանի Շախմատի հավաքականի հաջորդ մրցակիցն Ադրբեջանն է Հայաստանի շախմատի ազգային ընտրանիների հաջորդ մրցակիցներն Եվրոպայի թիմային առաջնության 8-րդ տուրում հայտնի են: Բաթումում ընթացող առաջնությունում հաջորդիվ տղամարդկանց հավաքականը կխաղա Ադրբեջանի հետ:...
10/28/2019   00:06 «Գյումրի»-ն տոնել է առաջին հաղթանակը բասկետբոլի առաջնությունում Հայաստանի բասկետբոլի կանոնավոր առաջնության երկրորդ տուրի շրջանակներում միմյանց դեմ մրցեցին «Գյումրի»-ն և ՖԻՄԱ-ն: Առաջին քառորդում Գյումրի քաղաքի համանուն թիմն առավելություն ուներ՝...
10/27/2019   20:45 Եվրոպայի ծանրամարտի չեմպիոն դարձավ Սիմոն Մարտիրոսյանը Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի անդամ Սիմոն Մարտիրոսյանը դարձավ Եվրոպայի Մ23 տարեկանների չեմպիոն: Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության գերծանր քաշային կարգում Մարտիրոսյանը նախ...
10/27/2019   17:21 Մ23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ ծանրորդ Սամվել Գասպարյանը Հայաստանի ծանրամարտի երիտասարդական թիմի անդամ Սամվել Գասպարյանը դարձավ Մ23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն: Բուխարեստում ընթացող Եվրոպայի երիտասարդների առաջնության 109 կգ քաշային կարգում Գասպարյանտ...

12/24/2016   13:08 В Германии футбольный судья стала автором голевой передачи(Видео) В матче второй немецкой Бундеслиги между командами "Унион Берлин" и "Гройтер Фюрт" был забит курьезный гол, в котором приняла непосредственное участие судья матча.
12/22/2016   16:23 Самвел Фарманян недоволен отсутствием имени Генриха Мхитаряна в рейтинге лучших спортсменов Армении Депутат Национального Собрания РА от фракции правящей Республиканской партии Армении Самвел Фарманян не согласен с составленным Федерацией спортивных журналистов рейтингом лучших спортсменов страны
12/21/2016   13:18 Генрих Мхитарян признан лучшим футболистом Армении Капитан национальной сборной Армении Генрих Мхитарян признан лучшим футболистом года в Армении.
12/20/2016   17:09 Олимпийский чемпион Артур Алексанян признан лучшим спортсменом 2016 года в Армении Федерация спортивных журналистов Армении составила рейтинг лучших спортсменов 2016 года.
12/19/2016   15:19 Лучшие голы 2016-го года (Видео) Сайт аrmsport.am представляет подборку лучших голов уходящего 2016-го года.
12/19/2016   09:35 Мигран Арутюнян намерен отрыть школу греко-римской борьбы в Арцахе Армянский борец греко-римского стиля, олимпийский призер Рио-2016 Мигран Арутюнян намерен отрыть школу греко-римской борьбы в Арцахе (армянское название Нагорного Карабаха).
12/16/2016   13:48 Хуан Мата: Генрих Мхитарян в последнее время показывает превосходный футбол Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Хуан Мата не считает, что Генрих Мхитарян является его соперником в сражении за место в стартовом составе, и надеется, что Жозе Моуринью будет ставить в состав их обоих.
12/15/2016   17:32 Лионель Месси женится на подруге детства Нападающий «Барселоны» Лионель Месси женится на модели Антонелле Рокуццо.
12/15/2016   09:41 Фехтовальщицу Яну Егорян признали "спортсменкой года" Фехтовальщица Яна Егорян получила национальную премию в области физической культуры и спорта 2016 года.
12/13/2016   14:19 Яна Егорян претендуют на премию “Гордость России” Двукратная олимпийская чемпионка по фехтованию Яна Егорян претендуют на премию “Гордость России”, которую вручает Министерство спорта РФ.