02/13/2020   00:11 Արթուր Ալեքսանյանը` Եվրոպայի 5-ակի չեմպիոն Օլիմպիական խաղերի, Եվրոպայի և աշխարհի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը 5-րդ անգամ դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն: Իտալիայի մայրաքաղաք Հռոմում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության 97 կգ...
02/12/2020   22:41 Կարեն Ասլանյանը Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հռոմում շարունակվում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը։ Հունահռոմեական ոճի 67 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում էին Հայաստանի ներկայացուցիչ Կարեն Ասլանյանն ու Հունգարիայի...
02/12/2020   22:10 Գևորգ Ղարիբյանը Եվրոպայի չեմպիոն է. Ըմբշամարտի ԵԱ Իտալական Հռոմ քաղաքում ավարտին է մոտենում հումահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Մրցումային վերջին օրը Հայաստանն ունի երաշխավորված 2 մեդալ. Արթուրն ու Գևորգը եզրափակչում են, իսկ...
02/12/2020   13:32 ՀՖՖ-ն և Աբրահամ Խաշմանյանը դադարեցրել են պայմանագիրը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան և Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը երկկողմանի համաձայնության են եկել պայմանագիրը դադարեցնելու վերաբերյալ: Որոշումը կայացվել է ՀՖՖ նախագահ...
02/11/2020   18:14 Ըմբշամարտի ԵԱ. Ալեքսանյանը մեկնարկում հաղթեց թուրք ըմբիշին (տեսանյութ) Հռոմում ընթացող ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ, 97 կգ քաշային Արթուր Ալեքսասնյանը վստահ հաղթանակ է տարել մեկնարկում` 1/8 եզրափակչում 7:1 հաշվով առավելության հասնելով...
02/10/2020   22:08 Ըմբիշ Կարապետ Չալյանը դուրս եկավ Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ Կարապետ Չալյանը (77կգ) դուրս եկավ Իտալիայի մայրաքաղաք Հռոմում ընթացող Եվրոպայի առաջնության կիսաեզրափակիչ` հաղթելով Բելառուսիան ներկայացնող Պավել...
02/09/2020   14:27 Կիևում երեք հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ հաղթեցին իրենց մրցակիցներին Կիևում փետրվարի 8-ին, երեք հայ բռնցքամարտիկ դուրս եկան ռինգ և հաղթեցին իրենց մրցակիցներին, հաղորդում է  AnalitikaUA.net-ը։ Աշխարհի չեմպիոն Արտեմ Դալաքյանը (19-0, 14 КО) 4-րդ անգամ պաշտպանեց...
02/03/2020   17:40 Լևոն Արոնյանն առաջին անգամ սեանս անցկացրեց հարազատ ինստիտուտում Այսօր Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտում տեղի ունեցավ «Ուսանողական մարզական ֆեդերացիա»-ի կողմից կազմակերպված դասախոսական միջբուհական շախմատի առաջնությունը:...
01/29/2020   15:43 Տարվա լավագույն մարզիչ. Հայկական ակումբներից միայն երկուսն է Մինասյանին նշել առաջին տեղում Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, ինչպես հայտնի է, ամփոփել է «Տարվա լավագույն մարզիչ» անվանակարգում 2019 թ. քվեարկության արդյունքները: Այս մասին տեղեկացանք Armsport.am ից։...
01/22/2020   20:15 Հայազգի մարզիկները մեդալներ են նվաճել Դանիայի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի մրցաշարում Ուկրաինաբնակ հայազգի մարզիկները մեդալներ են նվաճել Դանիայի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի  Thor Masters մրցաշարում, հայտնում է հայտնում է AnalitikaUA.net-ը։ Հունվարի 17-18-ը Դանիայում...

12/30/2016   09:18 Теннисистка Серена Уильямс выйдет замуж за основателя Reddit Алексиса Оганяна Вторая ракетка мира, 22-кратная победительница турниров серии «Большого шлема» американка Серена Уильямс ответила согласием на предложение руки и сердца от американского бизнесмена армянского происхождения Алексиса Оганяна.
12/28/2016   15:50 Премьер Армении назначил нового заместителя министра спорта и по вопросам молодежи Габриел Казарян назначен заместителем министра спорта и по вопросам молодежи Армении.
12/28/2016   14:08 Знаменитый футболист Пол Гаскойн попал в больницу после драки в лондонском отеле Пол Гаскойн, находившийся в состоянии сильного алкогольного опьянения, приставал к женщинам. Возникла драка, в ходе которой Пол был сброшен с лестницы.
12/28/2016   00:29 Президент Армении: гол Мхитаряна вдохновил тысячи молодых людей, детей Президент Армении Серж Саргсян накануне вечером принял участие в торжественной церемонии чествования и награждения десяти лучших спортсменов Армении.
12/27/2016   17:31 Криштиану Роналду признан лучшим спортсменом года в Европе Нападающий "Реала" и сборной Португалии по футболу Криштиану Роналду получил награду как лучший спортсмен Европы 2016 года.
12/27/2016   10:48 Автор фантастического гола Генрих Мхитарян рассказал, как ему пришло в голову использовать “удар скорпиона” Генрих Мхитарян, забивший фантастический по красоте гол в ворота «Сандерленда», рассказал о том, как ему пришло в голову использовать “удар скорпиона” в той ситуации.
12/27/2016   09:55 Жозе Моуринью о шедевре Мхитаряна: он забил самый красивый гол в своей карьере Главный тренер "Манчестер Юнайтед" Жозе Моуринью назвал гол, забитый в накануне полузащитником сборной Армении Генрихом Мхитаряном в ворота “Сандерленда” - самым красивым в карьере армянского футболиста.
12/27/2016   09:11 Гол-красавец Генриха Мхитаряна ударом скорпиона (ВИДЕО) Полузащитник сборной Армении и английского клуба "Манчестер Юнайтед" Генрих Мхитарян забил в матче с "Сандерлендом" шедевральный гол.
12/26/2016   14:13 Скончался гроссмейстер Ашот Анастасян Армянский шахматист, международный гроссмейстер, восьмикратный чемпион Армении Ашот Анастасян в возрасте 52 лет ушел из жизни.
12/24/2016   16:50 Сын Шумахера посоревнуется в «Формуле-3» Мик Шумахер, сын семикратного чемпиона «Формулы-1» Михаэля Шумахера, присоединился к команде Prema Powerteam, выступающей в европейском чемпионате «Формула-3».