05/01/2021   15:06 Մխիթարյանը կարող է հրաժարվել Ռոմայի հետ պայմանագիրը երկարաձգելուց Armsport.am-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը մրցաշրջանի ավարտին կարող է հեռանալ «Ռոմայից»։ Այս մասին գրում է Calciomercato-ն։  Աղբյուրի...
04/30/2021   11:36 New In Chess Classic. Արոնյան-Կարլսեն կիսաեզրափակչի առաջին մրցախաղն ավարտվել է ոչ-ոքի New In Chess Classic արագ շախմատի մրցաշարի կիսաեզրափակիչ փուլի առաջին մրցախաղն Լևոն Արոնյանի և Մագնուս Կարլսենի միջև ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 2-2 հաշվով։ Այս մասին հայտնում է armsport.am-ը։  Հայ...
04/25/2021   22:27 Մալխաս Ամոյանը՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ, 72 կգ քաշային Մալխաս Ամոյանը Լեհաստանում ընթացող Եվրոպայի առաջնության եզրափակչում ցավալի պարտություն է կրել Վրաստանի ներկայացուցիչ Շմագի Բոլկվաձեի հետ գոտեմարտում ու...
04/18/2021   22:34 Ռոման հյուրընկալվելիս պարտվեց Տորինոյին, Մխիթարյանը մասնակցեց խաղին Ա Սերիայի 31-րդ տուրում «Ռոման» հյուրընկալվել էր «Տորինոյին» ու 1-3 հաշվով պարտություն կրեց։ Այս մասին տեղեկացանք armsport.am-ից։ Արդեն 3-րդ րոպեին Պեդրոյի փոխանցումից...
04/12/2021   20:59 Մայիսին կմեկնարկի «Ֆուտբոլը հանուն բարեկամության» սոցիալական ծրագրի նոր մրցաշրջանը 2021 թվականի մայիսի 14-29-ը «Գազպրոմ» ընկերության շնորհիվ կրկին տեղի կունենա «Ֆուտբոլը հանուն բարեկամության» միջազգային մանկական սոցիալական ծրագիրը։ Պատմության մեջ առաջին...
04/12/2021   19:59 Մխիթարյանը հնարավոր է՝ մասնակցի «Այաքս»-ի դեմ պատասխան խաղին Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և իտալական «Ռոմա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հնարավոր է, որ մասնակցի Եվրոպա լիգայի «Այաքս»-ի դեմ պատաստխան խաղին: Այս մասին հայտնել է...
04/11/2021   19:34 Հայաստանի հավաքականը թիմային հաշվարկով 5-րդ տեղն է զբաղեցրել ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունում Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականը Մոսկվայում ընթացող Եվրոպայի առաջնությունում թիմային հաշվարկով զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը։ Մեր ծանրորդներն ընդհանուր առմամբ 5 ոսկե,9 արծաթե և 9 բրոնզե մեդալ...
04/11/2021   16:18 Արփինե Դալալյանը գրավեց 4-րդ տեղը Մոսկվայում ավարտին է մոտենում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: 87+ կգ քաշային կարգում Արփինե Դալալյանը երկամարտում 4-րդն էր՝ 221 կգ արդյունքով: Պոկում՝ 95 Հրում՝ 126 Պոկում վարժությունում...
04/11/2021   15:57 Կարեն Տոնականյանը երկրորդ հաղթանակը տոնեց պրոֆեսիոնալ ռինգում Եվրոպական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Կարեն Տոնականյանը 2-րդ անընդմեջ հաղթանակը տոնեց պրոֆեսիոնալ ռինգում: Մոսկվայում կայացած բռնցքամարտի երեկոյի ընթացքում հայ բռնցքամարտիկը գեղեցիկ պայքարում հաղթեց...
04/11/2021   11:40 Այսօր հարթակ դուրս կգան գերծանր քաշային ծանրորդները. Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնություն Մոսկվայում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Այսօր մրցումային վերջին օրն է: Հարթակ դուրս կգան գերծանր քաշային ծանրորդները: 87+ քաշային կանանց պայքարում Հայաստանը կներկայացնի Արփինե...

05/30/2017   15:27 Рубен Айрапетян продал футбольный клуб “Пюник” Сообщается, что новым собственником ереванского клуба стал проживающий в России армянский бизнесмен Артур Согомонян.
05/30/2017   10:52 Григор Микаелян: Федерация каратэ Армении сделает все возможное, чтобы завоевать олимпийский рейтинг "Сегодня у нас есть немало хороших ребят в этих возрастных категориях. Мы должны выступить в Испании как минимум 15-16 спортсменами, но наши нынешние возможности позволяют выставить лишь 3-4 каратиста", - отметил президент ФКА.
05/30/2017   10:14 Бейсболисты в США устроили массовую драку во время матча(Видео) В ходе матча бейсбольных команд "Сан-Франциско Джайентс" и "Вашингтон Нэшионалс" в США произошла массовая потасовка между спортсменами.
05/30/2017   10:01 Генрих Мхитарян подвел итоги своего первого сезона в Английской премьер-лиге «Могу сказать, что провел удачный сезон. У меня были определенные проблемы в начале сезона, однако это часть футбола. Но я был готов к этому физически и психологически. Сумел преодолеть трудности и начал демонстрировать результативный футбол», -заявил Мхитарян.
05/29/2017   17:16 В Минске стартует мужской чемпионат Европы по шахматам С 29 мая по 10 июня в Минске пройдет мужской чемпионат Европы по шахматам (398 участников, швейцарская система, 11 туров). 22 лучших игрока получают право участия в Кубке мира.
05/29/2017   16:19 "Зеленый гоблин" на дроне доставил мяч для финала Кубка Португалии по футболу(Видео) На финале Кубка Португалии по футболу мяч главному судье доставил мужчина, пролетевший над стадионом на дроне.
05/29/2017   11:25 Лионель Месси в четвертый раз стал обладателем «Золотой бутсы» Лионель Месси в четвертый раз выиграл «Золотую бутсу» и повторил рекорд Криштиану Роналду.
05/29/2017   10:29 Армянские борцы вольного стиля завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали на международном турнире Чемпионами в Беларуси стали Арсен Арутюнян (весовая категория 57 кг) и Гегам Галстян (65 кг). Серебряных медалей удостоились Карен Зурабян (57 кг), Геворг Мхеян (70 кг) и Оганес Магакян (125 кг). А Вардкес Карапетян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг) и Оганес Мхитарян (86 кг) поднялись на третью ступеньку пьедестала почета.
05/29/2017   09:24 Гонщик чудом остался жив после аварии в автомарафоне "Инди-500"(Видео) Новозеландский спортсмен Скотт Диксон из команды Chip Ganassi Racing попал в серьезную аварию на гонке "500 миль Индианаполиса".
05/27/2017   10:23 Журнал Forbes назвал самых высокооплачиваемых футболистов 2017 года Португалец Криштиану Роналду занял первое место в списке самых высокооплачиваемых футболистов мира за 2017 год, составленном журналом Forbes.