03/01/2024   12:27 Մեզ անհանգստացնում է «Զվարթնոց» օդանավակայանում ռուս սահմանապահների առկայությունը, քննարկումների արդյունքում որոշումներ կլինեն. ՔՊ խմբակցության քարտուղար «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օրակարգում է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում ՌԴ սահմանապահների տեղակայված լինելու հարցը։ ԱԺ-ում այսօր տեղի ունեցած...
03/01/2024   12:16 ՌԴ սահմանապահները շուրջ 300 կմ հայ-թուրք սահման են պահում, եթե նրանք դուրս գան՝ հասկանալի է, թե ինչ խնդիրներ են առաջանալու մեզ համար նաեւ Թուրքիայի կողմից. Օհանյան (տեսանյութ)
03/01/2024   11:04 ԱԺ խմբակցությունները հանդես են գալիս ճեպազրույցներով. ուղիղ
03/01/2024   10:46 Արարատ Միրզոյանը Անթալիայում երկկողմ հանդիպումներ կունենա ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն Անթալիայում երկկողմ հանդիպումներ է ունենալու։ Այս մասին X-ի իր էջում հայտնել է ԱԳ նախարարի մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։ Նշենք, որ Արարատ Միրզոյանը Թուրքիա...
02/29/2024   22:44 Բավականին լուրջ խոսակցություն է պտտվում, որ ռեպարացիաների և կոնտրիբուցիաների մասին կետ կարող է ներառվել պայմանագրի մեջ ․ Կարապետյան (Տեսանյութ) Հակված ենք կարծելու, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների քննարկումը լինելու է «խաղաղության պայմանագրի» շուրջ, որոշակի կետերի հստակեցմամբ և այլն։ Նաև, կարող են առաջանալ...
02/29/2024   20:44 «Մեծ քայլերով գնում ենք պատերազմի». Սամվել Բաբայան «Ազատություն» Փաշինյանի «Խաղաղության խաչմերուկը» տանում է տարածաշրջանային պատերազմի, «Ազատության» հետ զրույցում համոզմունք հայտնեց Լեռնային Ղարաբաղի անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար...
02/29/2024   18:50 Ջեյհուն Բայրամովը Թոմաս Բագերի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ խաղաղության գործընթացի հեռանկարները Այսօր Բեռլինում Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է այդ երկրի ԱԳՆ պետքարտուղար Թոմաս Բագերին։ Հանդիպման ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել երկրների միջև երկկողմ...
02/29/2024   17:01 Միրզոյանի ու Բայրամովի հանդիպումը Բեռլինում ավարտվել է Բեռլինում ավարտվել է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի՝ 2 օր շարունակված հանդիպումը։ Փետրվարի 28-29-ը Գերմանիայի մայրաքաղաք Բեռլինի...
02/29/2024   16:39 Հայաստանը և Ադրբեջանը վճռականորեն գնում են դեպի խաղաղության պայմանագիր. Գերմանիայի ԱԳ նախարար «Մենք՝ որպես դաշնային կառավարություն, աջակցում ենք խաղաղ բանակցություններին, որտեղ հնարավոր է»: Այս մասին իր «X»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար...
02/29/2024   15:45 Է՞ս ինչ բան ա, արա. Անդրանիկ Քոչարյանը վրդովված գորգոռում է լրագրողների հարցերին ի պատասխան (տեսանյութ) Իմ ասածը մնում է ուժի մեջ, չեմ կրկնի երեկվա ասածը։ Այս մասին խորհրդարանում լրագրողների հարցերին ի պատասխան ասաց քպական պատգամավոր  Անդրանիկ Քոչարյանը։ «Էս ինչ բանա, արա......

05/13/2017   09:13 РПА представит окончательное решение о распределении должностей в новом парламенте Армении 17 мая Правящая Республиканская партия Армении (РПА) представит общественности окончательное решение относительно распределения должностей в Национальном собрании Армении шестого созыва 17 мая, накануне первого заседания парламента.
05/11/2017   16:50 Правящая партия Армении и АРФ “Дашнакцутюн” подписали коалиционное соглашение Правящая Республиканская партия Армении (РПА) и Армянская революционная федерация "Дашнакцутюн" (АРФД) подписали в четверг коалиционное соглашение на 2017-2022 годы.
05/09/2017   15:00 Эрмине Нагдалян опровергает слухи о своем возможном назначении послом Армении в Грузии “Нет, эти сведения не верны”, - сказала журналистам в Парке Победы в Ереване Эрмине Нагдалян.
05/05/2017   10:09 Президент Армении не предлагал Овику Абраамяну занять пост секретаря Совета нацбезопасности - Шармазанов “Я заявлю, что эти слухи абсурдны и не имеют никакого отношения к реальности”, - отметил Шармазанов.
04/28/2017   09:14 Правящая РПА и АРФ “Дашнакцутюн” в обозримом будущем подпишут новое соглашение о сотрудничестве – Эдуард Шармазанов Правящая Республиканская партия Армении (РПА) и АРФ “Дашнакцутюн” в обозримом будущем подпишут новое соглашение о сотрудничестве.
04/10/2017   14:36 Правительство Армении сложит свои полномочия Правительство Армении сложит свои полномочия на первом заседании нового Национального собрания РА, которое состоится 27 апреля.
03/27/2017   15:51 Раффи Ованнисян опроверг слухи о своем намерении уйти из политики Член предвыборного блока “Оганян-Раффи-Осканян”, председатель оппозиционной партии “Наследие” Раффи Ованнисян опровергает слухи о том, что он якобы собирается уйти из политики и уехать из Армении.
03/07/2017   18:47 Президент Армении прибыл с официальным визитом во Францию Президент Армении Серж Саргсян по приглашению французского коллеги Франсуа Олланда 7 марта прибыл с официальным визитом во Францию.
03/06/2017   17:02 Роберт Кочарян о предвыборной ситуации в Армении: "Это будет война кошельков в атмосфере нетерпимости" Он отметил, что продолжает считать конституционные изменения 2015 года большой ошибкой с долгосрочными негативными последствиями для Армении.
03/04/2017   09:22 Глава МИД Армении переговорил по телефону с госсекретарем США Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян провел 4 марта телефонную беседу с госсекретарем США Рексом Тиллерсоном.