03/13/2024   18:38 Երևանի ներկայիս կուրսի շարունակությունը կարող է անուղղելի վնաս հասցնել մեր հարաբերություններին. ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովային խնդրել են մեկնաբանել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե Հայաստանը դուրս կգա ՀԱՊԿ-ից, եթե կազմակերպությունը չպատասխանի Երևանի...
03/13/2024   18:16 Բոնոն Երևանից Բաքու է թռչելու ԱՄՆ Պետքարտուղարության Կովկասում բանակցությունների գծով ավագ խորհրդական Լուի Բոնոն այս շաբաթ կայցելի Հայաստան և Ադրբեջան, հաղորդում է ԱՄՆ դեսպանատան մամուլի ծառայությունը։ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ավագ...
03/13/2024   17:07 Մոսկվայի գնահատականը «Զվարթնոց» օդանավակայանից ռուս սահմանապահներին դուրս բերելու Երևանի որոշմանը ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան պատասխանել է այն հարցին, թե ինչպես է Մոսկվան գնահատում Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից ռուս սահմանապահներին դուրս բերելու...
03/13/2024   15:02 Մոսկվան արձագանքել է ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հնարավորության մասին Փաշինյանի հայտարարություններին Մոսկվան լսել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները ՀԱՊԿ-ից Հայաստանի դուրս գալու հնարավորության մասին, մեծ աշխատանք է սպասվում, իրավիճակը պարզելու համար անհրաժեշտ են շփումներ։...
03/13/2024   13:59 Էրդողանը հույս ունի՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի ստորագրմամբ տարածաշրջանում նոր դարաշրջան կսկսվի Հարավային Կովկասում կայունության պահպանումը Թուրքիայի առաջնահերթություններից է։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ Թուրքիայի նախագահը ցանկություն է հայտնել, որ...
03/13/2024   12:39 Սահմանազատման հանձնաժողովների հանդիպումներում նոր շեշտադրումներ են ի հայտ եկել եւ բարձրաձայնումներն արվում են ադրբեջանական կողմից. Բադալյան (տեսանյութ) 4 գյուղերի մասով Ադրբեջանի պահանջը նորություն չէ և հայկական կողմը ընդունել է այդ հարցի գոյությունը։ Ավելին, ՀՀ վարչապետի մակարդակով է հայտարարվել, որ, Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականություն ասելով,...
03/13/2024   10:58 ԱԺ-ում տեղի է ունենալու աշխատանքային փակ քննարկում՝ Սուրեն Պապիկյանի հետ ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովում այսօր աշխատանքային քննարկում է տեղի ունենալու ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ։ «Փաստինֆոյի»...
03/12/2024   20:54 Փաշինյանը հող է նախատատրաստում Ադրբեջանի պահանջած տարածքները հանձնելու համար. Ստեփան Դանիելյան Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա ասուլիսի հիմնական նպատակն այն է, որ ասեր՝ Հայաստանի տարածքը ոչ թե 29 800 քառակուսի կիլոմետր է, այլ ավելի քիչ։ Ընդ որում՝ վստահաբար ասուլիս հրավիրելու որոշումն իրենը չէր, այլ...
03/12/2024   19:49 ՀՀ արտգործնախարարի տեղակալի արձագանքը՝ ՌԴ-ից Հայաստանին սպառնացող վտանգների վերաբերյալ Մեծ Բրիտանիայի դիվանագետի հայտարարությանը ՀՀ արտգործնախարարությունը խուսափում է արձագանքել Ռուսաստանից ՀՀ-ին սպառնացող վտանգի մասին Մեծ Բրիտանիայի հայտարարությանը։ Հիշեցնենք, որ Մեծ Բրիտանիայի փոխարտգործնախարարը հայտարարել է, որ կաջակցեն...
03/12/2024   18:38 Սուտ է ասում, ես հրամայել եմ կրակ բացել. Արշակ Կարապետյանն արձագանքել է Փաշինյանի հայտարարությանը Պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը արձագանքել է իր մասին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը՝ դա սուտ որակելով։ Նշենք, որ Փաշինյանն այսօրվա ասուլիսում հայտնել է, թե նախարարին...

04/27/2018   16:34 Группа депутатов Госдумы и Совфеда встретились в Ереване со спикером парламента Армении Группа депутатов Госдумы и членов Совета Федерации РФ в Ереване провела встречу со спикером парламента Армении Арой Баблояном, сообщил в пятницу первый зампред комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин.
04/27/2018   16:04 СМИ сообщили о приезде группы депутатов Госдумы России в Ереван Члены комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками в пятницу находятся в Ереване.
04/27/2018   15:35 Представители Армении обсудили в Москве конституционное разрешение кризиса – Дмитрий Песков Общение представителей Армении, посетивших Москву, было сконцентрировано вокруг необходимости скорейшего конституционного урегулирования кризиса в этой стране.
04/27/2018   15:20 Никол Пашинян: все политзаключенные должны быть освобождены Лидер протестного движения "Мой шаг", депутат парламента Армении Никол Пашинян заявил, что все политические заключенные в Армении должны быть освобождены.
04/27/2018   13:46 Пашинян рассказал, в каком случае может бойкотировать внеочередные парламентские выборы “Если намеченные на 1 мая выборы нового премьер-министра Армении будут провалены, и Национальное Собрание в силу закона будет распущено, после чего будут назначены внеочередные парламентские выборы, то, по всей вероятности, оппозиция будет бойкотировать эти выборы”, - сказал Пашинян.
04/27/2018   13:15 Лидер оппозиции Армении: у нас есть главный мандат – мандат народа Что касается того, что не хватает депутатских мандатов в парламенте, Никол Пашинян заявил; “Думаю, у нас главный мандат – мандат народа Армении и армянского народа в Диаспоре”.
04/27/2018   12:58 Никол Пашинян надеется, что Россия, Евросоюз и США не будут вмешиваться во внутренние дела Армении "Я уверен, что Россия, ЕС, США как страны и организации, уважающие международное право, не будут вмешиваться во внутренние дела Армении", - отметил Никол Пашинян.
04/27/2018   12:39 Пашинян прокомментировал отказ Карапетяна от переговоров Кризис в Армении не разрешится, если парламент страны изберет премьер-министром РА представителя Республиканской партии. Об этом сегодня, 27 апреля, заявил лидер оппозиции Никол Пашинян на встрече с журналистами в отеле “Марриот-Армения”.
04/27/2018   11:46 Карен Карапетян назвал переговоры с Николом Пашиняном бесперспективными По мнению Карена Карапетяна, господину Пашиняну стоит принять адресованное всем парламентским и внепарламентским силам предложение президента РА совместно обсудить создавшуюся в стране ситуацию и пути выхода из нее.
04/27/2018   10:41 Никол Пашинян сообщил о переговорах с президентом Армении и представителями АРФ "Дашнакцутюн" Лидер оппозиции Никол Пашинян накануне вечером провел встречу с президентом Армении Арменом Саркисяном.