03/20/2024   15:25 Ռուսական Միր քարտերի սպասարկումը Հայաստանում դադարեցնելու վերաբերյալ ՌԴ ԱԳՆ-ի մեկնաբանությունը (տեսանյութ) ՌԴ պաշտոնական արտաքին գործերի նախարար Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է մամուլում տարածված այն տեղեկությունը, թե այս տարվա մարտի 30-ից ռուսական «Միր» վճարային համակարգի քարտերը կդադարեցնեն...
03/20/2024   15:15 Կրեմլը մեկնաբանել է հայ-ադրբեջանական սահմանին ԵՄ դիտորդական առաքելության կարգավիճակի մասին Երևանի որոշումը Կրեմլը կասկածելի է համարում հայ-ադրբեջանական սահմանին ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելության արդյունավետությունը։ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովին խնդրել են մեկնաբանել հայ-ադրբեջանական սահմանին...
03/20/2024   15:03 Զախարովան մեկնաբանել է Ստոլտենբերգի այցը Հարավային Կովկաս (տեսանյութ) ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի այցը Հարավային Կավկասի երեք երկրներ՝ Ադրբեջան, Վրաստան և Հայաստան։ «Սա Հարավային...
03/20/2024   12:01 Ազնավուրն ասում էր. «Իմ երկիրը՝ նաև ֆրանսերեն լեզուն է». այս խոսքերը միանգամայն արտահայտում են ֆրանկոֆոնիայի հումանիստական բացառիկ բնույթը. Միրզոյան ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի ուղերձը Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվա և Հայաստանում Ֆրանկոֆոնիայի 2024 թվականի երկամսյակի մեկնարկի կապակցությամբ. Հայաստանը ֆրանկոֆոն ընտանիքի հետ միասին այսօր...
03/20/2024   11:20 ԱԺ-ն վավերացրեց ԵՄ առաքելության կարգավիճակի մասին համաձայնագիրը ԱԺ այսօրվա քվեարկությամբ, ի թիվս այլ օրենքների, ընդունվեց նաև Կառավարության կողմից ներկայացված «ՀՀ և ԵՄ միջև Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության կարգավիճակի մասին վավերացնելու մասին օրենքի...
03/20/2024   11:00 ԱԺ-ն օրակարգը սպառեց մեկ օրում. ընդդիմադիր պատգամավորի հեղինակած օրինագիծն ընդունվեց միաձայն ԱԺ-ն օրակարգը սպառեց մեկ օրում։ Օրակարգում ընդգրկված էր 20 հարց։ Խորհրդարանն առավոտյան հավաքվել էր միայն , որպեսզի քվեարկի քննարկված նախագծերը, որոնք բոլորն էլ ընդունվեցին: Դրանցից միայն մի...
03/20/2024   10:21 Շարունակվում է ԱԺ նիստը. ուղիղ
03/19/2024   23:16 Ակնկալում ենք վատագույն սցենարները․ Ի՞նչ կարելի է անել․ Սերգեյ Մելքոնյան Արցախի Հանրապետությունը ոչնչացրին, հիմա՝ Հայաստանի Հանրապետությունը, գրում է պ.գ.թ., միջազգայնագետ Սերգեյ Մելքոնյանը։ «Հայաստանը Թուրքիայի և Ադրբեջանի կցորդ դարձնելու նախապատրաստական...
03/19/2024   21:06 Նախիջևանում արդեն տանկային դիվիզիան է մասնակցում զորավարժություններին, տրվել է նոր պատերազմի անոնսը․ Զոհրաբյան (Տեսանյութ) Պատերազմը շատ մոտ է։ Երեկ Ոսկեպարում Ն․ Փաշինյանը հայտարարեց, որ, եթե չհանձնեն 4 գյուղերը՝ հենց այս շաբաթվա վերջում Ադրբեջանը նոր պատերազմ է սանձազերծելու։ Փաշինյանը ժողովրդին վախեցնում է նոր...
03/19/2024   20:54 Մենք այդ տարածքում մարտնչել ենք, հիմա էլ պատրաստ ենք պաշտպանել Տավուշն ու Տավուշի գյուղերը. Գրիշա Սարգսյան Խաղաղության պայմանագիրն ստորագրում են թշնամու հողում, երբ դու հաղթող կեղմ ես լինում և թշնամու հողում կնքում ես խաղաղոթւյան պայմանագիր, այս նսեմացած վիճակում, պարտված վիճակում խաղաղության պայմանագիր...

05/03/2018   12:19 В парламенте Армении собирают подписи для выдвижения Никола Пашиняна кандидатом на пост премьер-министра В Национальном собрании Армении ведется работа по сбору подписей для выдвижения лидера протестного движения, оппозиционного депутата парламента Никола Пашиняна на пост премьер-министра Армении.
05/02/2018   19:21 Фракция РПА поддержит кандидата на пост премьер-министра, выдвинутого одной третью депутатов "У Армении будет премьер-министр, избранный конституционным путем. РПА не будет выдвигать своего кандидата. РПА поддержит кандидатуру, выдвинутую одной третью депутатов", - заявил Бахдасарян.
05/02/2018   17:25 Никол Пашинян выступит на вечернем митинге с важными заявлениями Лидер протестного движения в Армении Никол Пашинян призвал демонстрантов ровно в 17:00 разблокировать все дороги в стране.
05/02/2018   15:27 Новые выборы премьер-министра Армении пройдут 8 мая Парламент Армении на специальном заседании во вторник отклонил кандидатуру лидера армянской оппозиции Никола Пашиняна на пост премьер-министра.
05/02/2018   15:00 Карен Карапетян: мы все осознаем необходимость принятия цивильных и практических решений по преодолению политического кризиса Он указал, что премьер-министр может быть избран только в парламенте, конституционным путем.
05/02/2018   14:28 Парламенту Армении так и не удалось обеспечить кворум Национальное собрание Армении не может приступить к работе из-за отсутствия кворума. На заседание парламента по положению на 14:00 зарегистрировались 33 депутата.
05/02/2018   14:06 Президент Армении обратился к политсилам с призывом продолжить поиск путей выхода из кризиса Президент Армении Армен Саркисян выступил сегодня с заявлением по поводу политической ситуации в стране.
05/02/2018   12:42 Евросоюз выступил с новым заявлением по ситуации в Армении Европейский союз подтверждает свое содействие Армении в усилиях по построению благополучного и демократического общества. Об этом говорится в заявлении официального представителя главы дипломатии Евросоюза Майя Косьянчич.
05/01/2018   20:55 Парламент Армении не избрал Никола Пашиняна премьер-министром страны Национальное собрание Армении на специальном заседании во вторник не избрало лидера оппозиции Никола Пашиняна на должность премьер-министра РА.
05/01/2018   19:03 Сагателян-Пашиняну: мы можем потерять хорошего депутата и так же быстро получить ничего или плохого премьера Вы себя представляете во время военного положения, окруженным несколькими десятками генералов с вашими школьными знаниями по начальной военной подготовке. Честно говоря, я – нет.