04/01/2024   10:43 Նշանակումներ Երևանի քաղաքապետարանում. Ավինյանը նոր խորհրդական ունի Երևանի քաղաքապետարանում նոր նշանակումներ են տեղի ունեցել։ Այսօր Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության նիստի մեկնարկին քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրեց նոր նշանակումները։...
04/01/2024   10:23 Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ գործակարհավարական խորհրդատվություն է. ուղիղ
03/30/2024   20:36 Շատ շուտով նվիրյալները դուրս են գալու, եկել է վրեժի ժամանակ. Սերոբ Գասպարյան (տեսանյութ) Փաշինյանը, ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, ոստիկանական ծեծ ու ջարդով, սահմանին կռվող տղաներին բռնելով, վախի մթնոլորտ ստեղծելով, մեզ կամաց-կամաց տանում է կապիտուլյացիա ստորագրելու։ Այս մասին...
03/30/2024   17:56 Հրապարակվել են 2023 թ. ՄԻՊ գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդումը Հրապարակվել են 2023 թվականի ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդումը՝ հայտնում են ՄԻՊ...
03/30/2024   17:23 Եթե որոշեն Տավուշից տարածք հանձնել՝ Ոսկեվանում բոլորը ոտքի են կանգնելու, բա ի՞նչ անենք, մնանք շրջափակման մե՞ջ. համայնքի ղեկավար Եթե Ադրբեջանի պահանջած Տավուշի 4 գյուղերից տարածքներ հանձնվեն, ապա Տավուշի ևս 4 համայնք հայտնվելու է շրջափակման մեջ, որոնց մեկը Ոսկեվանն է։ «Փաստինֆոյի» հետ զրույցում Ոսկեվան համայնքի...
03/30/2024   14:12 Միութենական պետությանը Հայաստանի անդամակցության հարց երբեք չի քննարկվել. ՌԴ դեսպան Ռուսաստանի և Հայաստանի միջպետական օրակարգում երբեք չի քննարկվել Երևանի միացումը ՌԴ-Բելառուս միութենական պետությանը։ Այս մասին 24News-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։...
03/30/2024   13:23 Ջերմուկում ստեղծված իրավիճակից հետո ՀԱՊԿ-ը լուծումներ էր առաջարկում, որոնք ՀՀ-ն մերժեց՝ սահմանին տեղակայելով ԵՄ դիտորդներին Ջերմուկում ստեղծված իրավիճակից հետո ՀԱՊԿ-ը լուծումներ էր առաջարկում, որոնք ՀՀ-ն մերժեց՝ սահմանին տեղակալելով ԵՄ դիտորդներին։ Իմ մոտ տպավորություն է, որ հանձնարարություն կար։ 24 News-ին տված...
03/30/2024   13:18 Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը քննարկել են տարածաշրջանային հարցերում փոխգործակցությունը Նախօրեին Մոսկվա աշխատանքային այցի շրջանակներում Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար Էլնուր Մամեդովը հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինի հետ։ Ինչպես հայտնել են...
03/30/2024   12:22 Թուրքիան Գազայում քննությունը կհանձնի նույն հաջողությամբ, ինչպես Ղարաբաղում. Էրդողան Թուրքիան ձգտելու է անկախ պաղեստինյան պետության ստեղծմանը 1967 թվականի սահմաններում և մայրաքաղաք Արևելյան Երուսաղեմով։ Այս մասին Ստամբուլում կայացած հանրահավաքում հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ...
03/29/2024   21:00 «Մեր երկիրը տանում ենք «Ալեքսանդրապոլի պայմանագիր 2»-ի, որ մեզ նորից ռուսները և թուրքերը կիսեն. ես ուղղակի խոսք չունեմ. Արթուր Խաչիկյան «Մենք մեր երկիրը տանում ենք «Ալեքսանդրապոլի պայմանագիր 2-ի», որ մեզ նորից ռուսները և թուրքերը կիսեն։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման գնահատական հնչեցրեց Սթենֆորդի...

10/23/2018   16:10 Фракция “Царукян“ не проголосует за кандидата в премьер-министры Армении - Нaира Зограбян Немногим ранее стало известно, что парламентская фракция "Елк" выдвинула кандидатуру Никола Пашиняна на пост премьер-министра Армении.
10/23/2018   14:28 Кандидатура Никола Пашиняна официально выдвинута на пост премьер-министра Армении - Aysor.am Специальное заседание Национального собрания Армении, в ходе которого пройдут выборы премьер-министра, состоится завтра, 24-го октября.
10/23/2018   12:43 РПА не выдвинет кандидата на пост премьер-министра Армении Фракция Республиканской партии Армении(РПА) не выдвинет кандидата на пост премьер-министра РА на предстоящем завтра, 24-го октября, выборах главы правительства в рамках специального заседания парламента.
10/22/2018   17:08 Никол Пашинян: в случае возможных заговоров, свое слово должен сказать народ Армении Он выразил надежду на то, что политические силы не предпримут каких-либо действий, противоречащих этому процессу.
10/22/2018   15:20 АРФ "Дашнакцутюн" решила принять участие в досрочных выборах в парламент Армении При этом Собрание констатирует недопустимость поспешного проведения внеочередных парламентских выборов в декабре текущего года без полноценных законодательных преобразований.
10/22/2018   12:07 Пашинян не связывает поражение кандидата от его партии на выборах мэра Капана с назначением Унана Погосяна губернатором Сюника Поражение кандидата от партии “Гражданский договор” на выборах мэра Капана не обусловлено фактом назначения Унана Погосяна губернатором Сюникской области Армении.
10/19/2018   14:53 Партия «Сасна црер» примет участие в досрочных выборах в парламент Армении - Aysor.am Партия «Сасна црер» примет участие в предстоящих внеочередных парламентских выборах, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am соучредитель партии Варужан Аветисян.
10/19/2018   13:18 Партия «Альянс» пойдет на досрочные выборы в парламент самостоятельно Список политсилы возглавит председатель парламентской комиссии по вопросам образования, культуры, спорта и молодежи, депутат Тигран Уриханян.
10/19/2018   11:05 Никол Пашинян рассказал, о чем будет говорить на митинге в Капане Исполняющий обязанности премьер-министра Республики Армения Никол Пашинян на предстоящем 19-го октября митинге в Капане коснется не только выборов мэра города, но и накопившихся проблем в стране.
10/17/2018   11:40 Пашиняна расспросили о формате участия в досрочных выборах в парламент Армении Партия “Гражданский договор” пока не приняла окончательного решения относительно формата участия в досрочных выборах в парламент Армении, заявил исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.