04/16/2024   11:26 ԱԺ-ն արտահերթ նիստ է անցկացնում. ուղիղ
04/16/2024   11:08 Պարո’ն Երիցյան, աստված մի արասցե, մի օր դուք կվարեք նիստը. ձեր ձևով կմեկնաբանեք. Տիգրան Ավինյան Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» և «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամները առաջարկել էին ավագանու նիստի բոլոր հարցերը դարձնել զեկուցվող։ Ավագանին սակայն այս առաջարկը 24...
04/16/2024   10:55 Հայկ Մարությանին կփոխարինի Գրիգորի Երիցյանը. Երևանի ավագանին նոր անդամներ ունի ԿԸՀ կողմից ներկայացված արձանագրությունների համաձայն՝ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած ավագանու անդամների մանդատները տրվել են «Հանրային ձայն» կուսակցության ընտրական ցուցակի հաջորդ...
04/16/2024   10:43 ԱԺ-ն կքննարկի եզդիների ցեղասպանության օրը ՀՀ օրենսդրության մեջ ընդգրկելու հարցը Եզդի ժողովրդի նկատմամբ իրականացրած ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը «Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» օրենքում ամրագրելու հարցը կքննարկվի ԱԺ արտահերթ...
04/16/2024   10:41 Երևանի ավագանու հերթական նիստը կգումարվի մայիսի 14-ին Երևանի ավագանու երկրորդ նստաշրջանի հերթական նիստը կգումարվի 2024 թ-ի մայիսի 14-ին ժամը 10-ին։ Այս մասին որոշումն ընդունվեց Երևանի ավագանու այսօրվա նիստում։ Երևանի ավագանին այսօր գումարել է...
04/16/2024   10:12 Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ ավագանու նիստ է. ուղիղ Երեւանի ավագանին գումարել է հերթական նիստը, որի օրակարգում ընդգրկված է 35 հարց, որից զեկուցվող է միայն 9-ը: Հարցերից 5-ը հողամասի նպատակային նշանակությունը փոխելու մասին է, 9-ը՝ նախատեսվող...
04/15/2024   22:13 Հիբրիդային գործողություն, որով Իրանը կարողացավ ամրապնդել իր դիրքերը. Արա Պողոսյան «Տեղեկատվական հոսքերը, որոնք մեզ հասնում էին Միացյալ Նահանգների կողմից, Իրանի դիվանագիտական խողովակներով, բոլորը վկայում էին այն մասին, որ Իրանի հետ, ի վերջո, կուլիսային ինչ-որ...
04/15/2024   16:51 Կարևոր է, որ Հայաստանը փոխադարձի Ադրբեջանի խաղաղության ջանքերը. Ջեյհուն Բայրամով Կարևոր է, որ Հայաստանը փոխադարձի Ադրբեջանի ջանքերը տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման ուղղությամբ։ Այսօր այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Ուզբեկստան կատարած իր...
04/15/2024   13:34 ԱՄՆ-ն ու իր աջակիցները փորձում են խաթարել Հարավային Կովկասում կայունացման վերաբերյալ պայմանավորվածությունները. Լավրով Մինսկում ԱՊՀ-ի ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստում քննարկվել է ասոցիացիայի պետությունների գործերին արտաքին ուժերի միջամտությունը։ Այս մասին, Риа Новости-ի փոխանցմամբ, հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ...
04/15/2024   12:06 Աստանայում Մեսրոպ Մաշտոցի անվան պուրակ կկառուցվի, Երևանում՝ Աբայ Կունանբաևի անվան. Փաշինյան Ղազախստանի մի գործընկերոջ հետ բանակցություններում ընդգծել ենք երկու երկրների միջև տնտեսական համագործակցության, միջկառավարական հանձնաժողովի ապրիլի 2-ին կայացած 10-րդ հոբելյանական նիստի, ինչպես նաև...

01/16/2020   09:37 СМИ назвали возможные сценарии транзита власти в РФ в 2024 году Издание «Коммерсант» со ссылкой на близкие к администрации президента источники назвало возможные сценарии транзита власти в 2024 году.
01/07/2020   16:29 Политтехнолог прогнозирует активное формирование оппозиционного поля в Армении в текущем году "Уже созданные новые политсилы начнут активнее и усерднее искать свое место под солнцем. Не исключаю и формирования новых политических сил”, - заявил Виген Акопян.
12/06/2019   12:14 Ашотян назвал пустышкой дела против Кочаряна и Саргсяна, сравнив их с платоновскими элементами Республиканская партия Армении связывает уголовные дела против экс-президентов Армении Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна с внешне-и внутриполитическими событиями и брожениями.
11/22/2019   17:12 В Степанакерте прокомментировали заявление российского сопредседателя МГ ОБСЕ "Во-первых, должны быть урегулированы все, без исключения, политические вопросы. Во-вторых, возвращение беженцев и лиц этой категории должно быть исключительно по принципу равенства”, - пояснил позицию официального Степанакерта Бабаян.
11/05/2019   15:03 Калашников: Россия поставляет в Армению такое вооружение, которое раньше никогда не поставлялось Россия поставляет в Армению такое вооружение, которое раньше никогда не поставлялось, заявил председатель комитета Госдумы России по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников.
10/30/2019   12:37 Эксперт прокомментировал принятие Палатой представителей Конгресса США резолюции о признании Геноцида армян “Когда сложится такая ситуация, что президент употребит это слово и со слова “геноцид” снимут табу, тогда мы будем иметь дело с признанным фактом”, - сказал Сурен Саркисян.
09/30/2019   13:38 Однобокие формулировки Киева по вопросу карабахского урегулирования не способствуют мирному процессу – МИД Армении Формулировки официального Киева по вопросу нагорно-карабахского конфликта не способствуют процессу мирного урегулирования.
09/24/2019   17:52 "Оцениваю негативно": Ален Симонян прокомментировал заявления Артура Ванецяна Вице-спикер считает неприемлемым подобное поведение, несмотря на дружественные отношения с Ванецяном.
09/20/2019   16:31 В Степанакерте заявили, что возвращение террористов Баку взорвет общество "Это взорвет общество. Не бывать этому. Никто этого не допустит”, - подчеркнул он.
09/17/2019   00:19 Правящая фракция решила начать процесс прекращения полномочий члена Грайра Товмасяна Фракция "Мой шаг" Национального Собрания Армении решила начать процесс прекращения полномочий члена Конституционного суда Грайра Товмасяна.