04/22/2024   15:19 Նիկոլ Փաշինյանը կհայտնվի Հաագայի դատարանում, եթե ԵՄ դեսպանը ճիշտ կատարի իր աշխատանքը. ակտիվիստ
04/22/2024   14:36 Ադրբեջանը Ռուսաստանի բարեկամն ու գործընկերն է. Պեսկով Ադրբեջանը Ռուսաստանի Դաշնության բարեկամն ու գործընկերն է։ Այս մասին հայտարարել է Կրեմլի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ Նրա խոսքով, Ռուսաստանն ու Ադրբեջանը հարաբերությունները զարգացնելու...
04/22/2024   14:07 Հայաստանի գործունեությունը ՀԱՊԿ-ում շարունակվում է. գլխավոր քարտուղար Հայաստանի գործունեությունը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունում շարունակվում է, օրակարգային բոլոր հարցերը լուծվում են աշխատանքային կարգով։ Այս մասին ТАСС-ին ասել է ՀԱՊԿ գլխավոր...
04/22/2024   13:50 Կրեմլը արձագանքել է Տավուշի մարզից ռուս սահմանապահների դուրսբերման վերաբերյալ Փաշինյանի հայտարարությանը Կրեմլը պատասխանել է հայ-ադրբեջանական սահմանների սահմանազատումից հետո Տավուշի մարզից ռուս սահմանապահների դուրսբերման մասին հարցին։ Լրագրողը մեջբերել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն խոսքերը, որ...
04/22/2024   13:29 ՆԱՏՕ-ն ողջունում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման համաձայնագիրը ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված ջանքերին։ Այս մասին «X» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում...
04/22/2024   11:14 Քաղաքական հետապնդում է. ձերբակալվել են անգամ Մարտական եղբայրության այն անդամները, ովքեր ներկա չեն եղել միջադեպին. հայտարարություն Մարտական Եղբայրության անդամները կրկին ենթարկվում են քաղաքական հետապնդումների շինծու գործերով՝ ասվումէ  միաբանության տարածած հայտարարության մեջ։ «Ինչպես գիտեք, երեկ, ապրիլի 21-ին,...
04/22/2024   10:47 ԱԺ-ն պետաիրավական հանձնաժողովի նիստ է անում. ուղիղ
04/22/2024   10:35 Սա արդեն քաղաքականություն չէ, սա ՄԵԿ հոգու ծաղրն է սեփական ժողովրդի հանդեպ Այլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանի հերթական հոդվածը. Քաղաքականությունն ընդդեմ արյան գետերի Սա արդեն քաղաքականություն չէ, սա ՄԵԿ հոգու ծաղրն է սեփական ժողովրդի հանդեպ։...
04/22/2024   10:28 Փաշինյանական իշխանությունը փորձում է դավաճանական խմբեր ձևավորելով՝ ահաբեկել և տներ ուղարկել ոտքի հելած մեր հայրենակիցներին. Աբրահամյան Իշխանության տոտալ տեղեկատվական ակտիվությունն ու այդ համատեքստում մեծաքանակ կեղծ լուրերի դաշտ ուղղորդելը ցույց է տալիս իշխանության ներսում առկա խորը մտահոգությունը՝ իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է...
04/22/2024   10:21 Բագրատ Սրբազանը փոխոստիկանապետին բացատրեց, որ ակցիայի մասնակիցներն օգտվում են իրենց սահմանադրական իրավունքից Առավոտյան ՀՀ փոխոստիկանապետը մոտեցել է ապօրինի սահմանազատման դեմ բողոքող քաղաքացիներին ու զգուշացրել, որ հանրապետության նշանակության մայրուղին փակելը հասարակական կարգի խախտում է։ Բանակցությունները...

12/30/2020   10:20 Депутат Анна Григорян покидает ряды правящей фракции “Мой шаг” Депутат Анна Григорян вышла из фракции “Мой шаг”, но не сложила свой мандат.
12/29/2020   19:11 "Правительство скрывает от народа реальное число наших пленных в Азербайджане":Анжела Элибекова  "Если говорить об обоснованности, то поводов для оптимизма тут нет", - заявила эксперт по Азербайджану Анжела Элибекова в эфире "Фактинфо", комментируя заявление премьера об экономической...
12/26/2020   20:10 "Не вижу лидера, способного взять ответственность за власть": Александр Лапшин "Армения сегодня переживает глубокий кризис, который будет продолжаться еще очень долго,- заявил в эфире "Фактинфо" блогер и журналист Александр Лапшин. Кризис на уровне эмоциональном. А если...
12/23/2020   13:04 Пашинян однажды может дать приказ стрелять в народ, ради власти он готов на все – Симонян По его словам, власть меняет людей, а Никол Пашинян изменился; больше нет демократичного, оппозиционного деятеля Никола Пашиняна.
12/22/2020   10:47 На Пашиняна есть серьезный компромат, ему не дают уйти в отставку – Ара Варданян По словам Варданяна, на Пашиняна есть довольно серьезный компромат, который имеется в распоряжении наших врагов.
12/22/2020   10:23 У Пашиняна и его команды нет политического будущего – Ара Сагателян По мнению Сагателяна, есть один путь, по которому Пашинян идти не хочет, а именно: он должен уйти из политики и дать возможность дениколизироваться людям.
12/21/2020   09:14 Задержан мэр Гориса Аруш Арушанян: в Сюник стягиваются крупные силы Полиции Задержан мэр Гориса Аруш Арушанян, который ранее заявил о намерении не позволить премьер-министру Армении Николу Пашиняну посетить Сюникскую область.
12/12/2020   15:18 Араик Арутюнян лично запретил мне идти в командный пункт; премьер так решил - Сейран Оганян Премьер-министр решил, что опытные генералы не имеют права посещать командный пункт, Араик Арутюнян лично запретил мне ехать туда, заявил бывший министр обороны Армении, генерал-полковник, Герой...
12/12/2020   15:11 С Араиком Арутюняном беседовал я. Руслан Исраелян подтверждает Да, с Араиком Арутюняном беседовал я, но не знаю, кто записал, опубликовал. Вы слышали в аудиозаписи все, что было, добавить нечего. В беседе с "ФактИнфо" сказал бывший депутат Национального...
12/12/2020   14:00 Минобороны не знает, к кому обратился Араик Арутюнян за помощью МО Армении призывает президента Арцаха Араика Арутюняна поинтересоваться, к кому он обращался за помощью в ходе войны. Напомним, что вчера на телеграм-каналах муссировалась очередная скандальная...