05/03/2024   19:04 Տավուշյան շարժումից որևէ արդյունք չեմ սպասում, շատերը դրան մասնակցում են ուղղակի ներկա լինելու համար. քաղաքագետ Կոնսոլիդացիան փողոց փակելով չի լինում, կոնսոլիդացիայի համար պետք է միտք և սեղան, որի շուրջ մարդիկ պայմանավորվում են ու հետո անցնում իրագործմանը, իսկ փողոց փակելը գործիք է, միջոց է՝ մարդկանց...
05/03/2024   18:55 Մոսկվան Երևանից ակնկալում է պատասխանել ռուս խորհրդարանականների կոչին՝ կապված Սիմոնյանի հայտարարությունների հետ. Զախարովա Մոսկվան Երևանից ակնկալում է պատասխանել ռուս խորհրդարանականների կոչին՝ ուղղված ՀՀ խորհրդարանի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հակառուսական հայտարարություններին։ Այս մասին ТАСС-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է ՌԴ...
05/03/2024   17:30 Ումի՞ց են էդ քարտեզները գաղտնի՝ թուրքերն ու ռուսները ունեն, իրենցից գաղտնի չէ, ուրեմն ումի՞ց է գաղտնիք՝ ՀՀ քաղաքացո՞ւց. Արթուր Խաչատրյան
05/03/2024   16:46 Մտավախություն կա, որ Ն․ Փաշինյանի հեռացման դեպքում կկրկնվի արցախյան սցենարը. Ներքաղաքական զարգացումների դեպքում Ադրբեջանի հնարավոր հարձակումը զսպող միջազգային երաշխիքներ են պետք (Տեսանյութ) Մենք ապրում ենք ոչ թե «ժողովրդավարական բաստիոնում», այլ ավտորիտար ադրբեջանացման ռեժիմում. մի պետություն, որը չի սպասարկում իր հասարակության ու պետության շահերը, այլ ունի երկու թշնամի՝...
05/03/2024   13:50 Ես Վարդենիսից եմ, եկել եմ ստեղ, որ գնամ էդ հանձնվող հողը համբուրեմ, հրաժեշտ տամ. քաղաքացին դիմեց ոստիկաններին (տեսանյութ)
05/03/2024   12:32 Վաղը, մյուս օր Կիրանցի կեսը որ սաֆարովներով բնակեցնեն, գալու են հսկե՞ն սաֆարովների անվտանգությունը, որ մատը փուշ չմտնի. Դանիելյան
05/03/2024   10:26 Ուժայինների մի մասը կողմնորոշվել է ի օգուտ ադրբեջանական շահերի սպասարկման. Աբրահամյան ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի ֆեյսբուքյան գրառումը. «Ոստիկանական տարբեր ստորաբաժանումների և պատասխանատուների ապօրինի և իրական ոստիկանին ոչ հարիր կեցվածքը կրկնակի մտահոգիչ է, երբ մտածում...
05/03/2024   10:20 Ազգային ժողովի նիստը՝ ուղիղ
05/02/2024   19:41 Եթե Տավուշում սրբազանի առաջ ճանապարհ են փակում, ապա նա պետք է վերցնի իր արքեպիսկոպոսական գավազանը և քայլելով գա Երևան. փորձագետ Ես դեռ մարտի 26-ից էի ասում, որ Տավուշը պայթելու է և ունենալու նոր դերակատարներ։ Նոր դերակատարների առումով՝ տեսնում ենք, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին ստանձնել է շատ ծանր մի պարտականություն՝ հայկական...
05/02/2024   17:50 Վահագն Ալեքսանյանի մատնանշած տեսանյութը, որտեղ նա բռնություն չէր տեսել, դիտեք և կտեսնեք՝ ոստիկանն ասում է՝ «խփելով աշխատեք». Նազարյան

01/19/2022   13:49 Политолог предрек новые выборы в Армении в этом году(ВИДЕО) По мнению политолога, нас ждут новые выборы, причем они пройдут дважды два за год.
12/16/2021   00:04 Установка таможенных пунктов в Лачинском коридоре приведет к уничтожению Арцаха, новому геноциду – глава МИД Арцаха Идея установки таможенного пункта в Лачинском коридоре представляет смертельную угрозу для нас, заявил министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян в беседе “ФактИнфо”
12/14/2021   20:44 Азербайджан пытается завести в тупик вопрос открытия региональных коммуникаций - Пашинян Попытки президента Азербайджана провести параллели между открытием региональных коммуникаций и Лачинским коридором не имеют никакой связи с имеющимися на сегодняшний день обсуждениями по этой теме, подписанными заявлениями и неприемлемы для Армении, написал Пашинян.
12/03/2021   14:34 Никол Пашинян сегодня обладает гораздо большей властью, чем султан Брунея - эксперт Мы никогда не пытались создать политическую элиту с глубинным стратегическим мышлением, которая бы стала основой безопасности государства, поэтому кто бы ни пришел к власти становится “абсолютным” правителем, заявил Армен Манвелян.
11/24/2021   15:41 Скандал: власти Армении при помощи шпионской программы Pegasus пытались прослушать Артура Ванецяна Об этом сообщил сам Ванецян, обнародовав письмо от компании Apple
11/22/2021   00:04 Пашинян и Путин провели телефонный разговор Пашинян и Путин обсудили ситуацию в регионе, а также ход реализации трехсторонних договоренностей по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года.
11/18/2021   20:50 Глава МИД Армении переговорил по телефону с генсеком ОДКБ Мирзоян и Зась обсудили рассмотрение в случае необходимости в установленном порядке возможных шагов в рамках механизмов и инструментов ОДКБ с целью стабилизации ситуации на восточном приграничном участке РА.
11/16/2021   13:00 Арцвик Минасян прокомментировал возможность отказа парламентской оппозиции от депутатских мандатов Вопрос об отказе от мандатов не выходил с нашей повестки дня, заявил на пресс-конференции во вторник секретарь парламентской фракции “Армения” Арцвик Минасян.
10/29/2021   10:50 Политолог рассказал, что будет означать признание Арменией границы Азербайджана(ВИДЕО) Если мы признаем границу Азербайджана, то мы признаем захват территорий Арцаха, то есть мы признаем, что Азербайджан правильно сделал, что напал на РА и Арцах, был прав, когда убил 5 тыс. армянских сынов,...
10/27/2021   09:26 Алиев торопится, время работает в нашу пользу – Армен Петросян Азербайджанская сторона прекрасно осознает, что чем дольше тянется время, тем меньше у нее возможностей, заявил в эфире "ФактИнфо" востоковед Армен Петросян.