05/16/2024   10:44 «ՀայաՔվե» նախաձեռնության խորհրդի անդամները Բագրատ արքեպիսկոպոսի հետ քննարկել են շարժման ռազմավարությունը Մայիսի 15-ին «ՀայաՔվե» նախաձեռնության խորհրդի անդամներ Ավետիք Չալաբյանը, Մենուա Սողոմոնյանը և Վահե Դարբինյանը հանդիպել են «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման և ՀԱԵ Տավուշի...
05/16/2024   10:20 Իշխանությունը մինչև այս պահը լրիվ այլ քարտեզների մասին էր խոսում, իսկ հիմա որպես դելիմիտացիայի հիմք վերցրել է այլ քարտեզ. Աբրահամյան Այսպես կոչված, սահմանային ճշգրտումների վերաբերյալ, երեկ ուշ երեկոյան, Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև ստորագրված արձանագրությունները շարունակում են խորացնել առկա մտահոգությունները: Այս մասին իր...
05/16/2024   00:21 Առաջիկա 8-9 օրերի ընթացքում երկու կողմերի սահմանապահները կանգնելու են Տավուշում համաձայնեցված սահմանի վրա Վարչապետի աշխատակազմի Տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը պատասխանել է սահմանազատման հարցերով Հայաստանի եւ Ադրբեջանի հանձնաժողովների մայիսի 15-ին հրապարակված հայտարարության...
05/15/2024   23:48 Սահմանին հանդիպել են Մհեր Գրիգորյանն ու Շահին Մուստաֆաևը. ստորագրվել է արձանագրություն 2024թ. մայիսի 15-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի իններորդ հանդիպումը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ...
05/15/2024   21:25 Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական կտա հունիսի 1-ին. Արթուր Գևորգյան Հանրային կառավարման փորձագետ Արթուր Գևորգյանը վստահ է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական կտա հունիսի 1-ին։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նա ընդգծեց, որ հենց իր ծննդյան օրը նա արտաբերելու է...
05/15/2024   19:27 Ոստիկանական ուժերը սահմանափակել են քաղաքացիների ազատ տեղաշարժի իրավունքը և թույլ չեն տալիս անցնել դեպի Սուրբ Աննա եկեղեցի Այս պահին լարված վիճակ է Հյուսիսային պողոտայի եւ Ազատության հրապարակին հարող հատվածում։ Ակցիայի մասնակիցները՝ Բագրատ Սրբազանի առաջնորդությամբ ուզում է գնալ Սուրբ Աննա եկեղեցու տարածք, սակայն...
05/15/2024   16:42 15 հոգով եկան ծեծեցին, այդ մարդու շանն էլ քարշ տալով տարան. ականատես քաղաքացիները պատմեց բերետավորների բռնության մանրամասները (տեսանյութ)
05/15/2024   13:45 Արևմուտքը տարբերություն է դնում Վրաստանի և Հայաստանի բողոքի ցույցերի միջև. Զախարովա Արևմուտքը բոլոր մակարդակներում ահաբեկում է վրացական իշխանություններին իրավապահ մարմինների կողմից բիրտ ուժի կիրառման համար, և միևնույն ժամանակ լռում է, երբ խոսքը վերաբերում է Հայաստանին: Այս մասին...
05/15/2024   13:13 Ռուս խաղաղապահներն արեցին այն կարևորը, որը չպետք է մոռանալ՝ նրանք խաղաղություն և կայունություն բերեցին ԼՂ. Գալուզին ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը NEWS.ru-ին տված հարցազրույցում գնահատել է խաղաղապահ առաքելության դերը Լեռնային Ղարաբաղում վերջին երեքուկես տարիների ընթացքում։ Գալուզինի խոսքով՝ «ռուս...
05/15/2024   13:00 Շարժումը այս փուլում քաղաքական ուժերին փոխանցելը վտանգավոր է. քաղաքագետ Իշխանությունն այսօր մի իրավիճակ է ստեղծել, որի հետևանքով երկիրը փակուղու մեջ է մտցրել և կորուստները շարունակական են, եթե տարբեր կողմնորոշում ունեցող քաղաքական ուժերի միանալն այս շարժմանը դիտարկում...

06/13/2023   15:16 Ишхан Сагателян заявил о планах по формированию нового фронта всенародного сопротивления Новый фронт всенародного восстания и сопротивления будет сформирован в ближайшее время, заявил Сагателян
06/13/2023   00:12 Томас де Ваал: "Не думаю, что с армянской точки зрения будет большой мир, если не будет отдельного соглашения в отношении армян Карабаха" “Шарль Мишель говорил об определенном международном присутствии в Карабахе. Непонятно, что он имеет в виду. Я полагаю, что это важнейший вопрос и всегда был самым важным вопросом в контексте армяно-азербайджанского конфликта”, - сказал он.
06/12/2023   00:04 Договоренности о контроле пограничниками ФСБ РФ коммуникаций на территории Армении не достигнуто: Григорян ответил Мустафаеву Офис вице-премьера Армении Мгера Григоряна прокомментировал заявление вице-премьера Азербайджана о том, что якобы коммуникационные маршруты, ведущие в Нахиджеван, на территории Армении будут охранять пограничные службы ФСБ РФ.
06/10/2023   16:09 Городской совет Парижа единогласно принял резолюцию о неотложной помощи арцахцам Данной резолюцией городской совет также наделяет мэра Парижа полномочиями призвать другие административно-территориальные единицы Франции и зарубежные города присоединиться к этой инициативе срочной поддержки.
06/10/2023   14:55 Азербайджано-турецкий тандем оформляет новые требования к Армении: Арман Абовян Турецко-азербайджанский тандем, согласно определенной информации, мотивирует свое решение отложить переговоры в Вашингтоне тем, что посол США в ОБСЕ Майкл Карпентер заявил о необходимости...
06/06/2023   10:45 Вашингтон "с нетерпением ждет" проведения нового раунда переговоров между Ереваном и Баку Вашингтон "с нетерпением ждет" проведения нового раунда переговоров между Ереваном и Баку - Госдеп США
06/05/2023   15:21 Пашиняну удалось Армению превратить в поле столкновения Запада и России - Арман Гукасян С точки зрения армянских интересов политолог не видит повода для радости.
06/05/2023   14:14 Глава МИД Азербайджана считает неизбежным подписание мирного соглашения с Арменией При этом он отметил, что невозможно предсказать, сколько времени займет этот процесс.
06/05/2023   12:33 Армения не претендует на ведение переговоров о статусе Нагорного Карабаха - Арарат Мирзоян Мы не получали мандата от народа Нагорного Карабаха на на ведение переговоров о его будущем - Мирзоян
06/01/2023   18:22 В Кишиневе началась пятисторонняя встреча с участием Пашиняна, Макрона, Шольца, Мишеля и Алиева Встреча проходит на полях второго саммита Европейского политического сообщества.