06/30/2024   14:41 Առուշ Առուշանյանը դիմավորել է Բագրատ Սրբազանին Բագրատ Սրբազանը Սյունիք կատարած այցի շրջանակում՝ այցելել է Գորիս։ Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանն է դիմավորել Բագրատ Սրբազանին։ Սրբազանի հետ հանդիպման են եկել նաև քաղաքաի բնակիչները, հոգևոր...
06/30/2024   13:03 Այս նպատակները մեզ ավելի են մոտեցնում ԵՄ-ին. Միրզոյան ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Բոսնիա և Հերցեգովինայի ԱԳ նախարար Էլմեդին Կոնակովիչի հետ՝ հայտնում են ԱԳՆ-ից: Քննարկվել են երկկողմ օրակարգի և տարածաշրջանային հարցեր։ Երկու...
06/30/2024   12:10 Կիրանցիներին ստիպում են կադաստրի վկայականներից հրաժարվեն ի օգուտ Ադրբեջանի, տրվելիք գումարներն էլ չգիտենք, որտեղից է գալիս․ Գառնիկ Դանիելյան Սարսափելի է, երբ տեսնում ես, որ մի քանի մետր այն կողմ Ադրբեջանն է իր դրոշը տեղադրել, իրենով է արել մեր հայկական հողերը։ Այս մասին Շուռնուխ կատարած այցի ընթացքում ասաց Տավուշը հանուն հայրենիքի...
06/30/2024   11:08 Շուռնուխցի կնոջը թույլ չեն տվել խոսել Փաշինյանի հետ խոսել Սյունիք կատարած այցի ընթացքում Ես չեմ կարող կեղծիքի մեջ ապրել, ով ուզում է լինի՝ պետք է ճակատին ասեմ, ոչ մեկից ոչ վախում եմ, ոչ էլ են, ափսոս էն օրը ինձ չթողեցին ես խոսեմ իր հետ, արգելեցին։ Այս մասին Շուռնուխ կատարած այցի...
06/29/2024   15:53 Իրանի հստակ մեսիջը Ալիեւին. սպառնալիքներով խաղաղության չեն գնում. Բալասանյան (տեսանյութ)
06/28/2024   19:57 Ադրբեջանի նոր ձևավորվելիք խորհրդարանում որպես պատգամավոր ներգրավված կլինեն նաև այսպես կոչված՝ «Արևմտյան Ադրբեջանի» ներկայացուցիչները. Գառնիկ Դավթյան Ադրբեջանում արտահերթ ընտրությունները սովորական են, սա արդեն Ադրբեջանում ձևավորված քաղաքական «սովորույթ» է՝ անընդհատ իրականացնել արտահերթ ընտրություններ։ Այս մասին...
06/28/2024   18:17 Վաշինգտոնը պատրաստ է ընդունել Հայաստանի և Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների հանդիպումը.Օ'Բրայեն Վաշինգտոնը պատրաստ է ընդունել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը։ Այս մասին Բաքվում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական...
06/28/2024   18:05 Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղությունը շահավետ կլինի ողջ տարածաշրջանի համար. Օ'Բրայեն Միացյալ Նահանգները հնարավորություններ է տեսնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հասնելու համար։ Այս մասին այսօր  ճեպազրույցում ասել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով...
06/28/2024   17:49 ԱՄՆ-ն Հայաստանին և Ադրբեջանին հրավիրել է մասնակցելու ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին ԱՄՆ-ն Ադրբեջանին հրավիրել է ՆԱՏՕ-ի գագաթնաժողովին։ Այս մասին լրագրողների համար ճեպազրույցում հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ՛Բրայենը, ով այցով գտնվում է...
06/28/2024   12:23 Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենին Հունիսի 28-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենին։ Այս մասին հաղորդել է Trend գործակալությունը։...

03/12/2024   09:23 Генсек ОДКБ: мы надеемся на политическую трезвость политического руководства Армении, Ереван остается союзником Генсек: ОДКБ, несмотря на вызывающие озабоченность настроения в части элит Армении, надеется на политическую трезвость руководства страны, Ереван остается союзником
03/12/2024   09:05 В МИД России отреагировали на слова замминистра обороны Британии о поддержке Армении В МИД РФ обратили внимание на слова замминистра обороны Британии Джеймса Хиппи, обозначившего готовность оказать поддержку Армении перед лицом "исходящих из России угроз".
03/11/2024   13:43 Захарова: Париж изображает миротворчество в Закавказье на фоне провала в Африке Захарова: Франция после провала своей африканской политики пытается создать себе образ миротворца в Нагорном Карабахе, хотя миротворческую роль там выполнила Россия.
03/07/2024   11:15 Прямая трансляция с заседания правительства Армении
03/07/2024   09:57 Представитель Кремля высказался о трудностях в отношениях России и Армении Песков высказался о трудностях в отношениях России и Армении.
03/05/2024   16:14 Азербайджанского военнослужащего доставили из Армении в Баку Вернувшийся в Баку азербайджанский военнослужащий заявил, что удовлетворен состоянием своего здоровья.
03/05/2024   10:42 Пашинян отбыл в Египет с официальным визитом Премьер-министр Армении Никол Пашинян отправился в Египет с двухдневным официальным визитом.
03/04/2024   13:25 В Кремле прокомментировали возможность контактов Путина и Пашиняна В Кремле рассказали о возможных контактах Путина с Пашиняном
03/04/2024   10:18 Алиев не принимает за основу карты 1991 или 1995 гг., тогда Армения может сесть за стол переговоров с картами 1925-1926 гг - Галчян У Азербайджана нет желания использовать советские карты, поскольку в соответствии с ними он должен вернуть захваченные в 2021 году высоты. Даже анклавы исторически не являлись частью Азербайджана, а третьего документа, по которому они были бы отданы Азербайджану, не существует - картограф
03/01/2024   13:30 Азербайджан отменил визит Зеленского в Баку - источник Азербайджан отменил визит президента Украины Владимира Зеленского в Баку.