10/30/2023   17:58 Զելենսկու Ղրիմի բնակարանը աճուրդով վաճառել են Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու Ղրիմի ազգայնացված բնակարանը աճուրդում վաճառվել է 44,3 մլն ռուբլով։ Այս մասին հայտնում են Ղրիմի մարզի գույքի և հողային կապերի նախարարությունից։ Աճուրդին եղել է...
10/30/2023   17:22 Իսրայելը ավիահարվածներ է հասցրել Գազայի թուրքական հիվանդանոցին Գազա քաղաքից հարավ գտնվող թուրքական հիվանդանոցը իսրայելական ուժերի ավիահարվածին է ենթարկվել։ Այս մասին հայտնում է Պաղեստինի առողջապահության նախարարությունը։ «Գազայի պաղեստինա-թուրքական...
10/30/2023   16:19 Գազայում զոհերի թիվը հասել է 8306-ի, որից 3457-ը՝ երեխա Հոկտեմբերի 7-ի իսրայելապաղեստինյան նոր էսկալացիայի մեկնարից ի վեր Գազայի հատվածում զոհերի թիվը հասել է 8306-ի: Այս մասին հայտնում է Al Jazeera հեռուստաալիքը՝ հղում անելով անկլավի...
10/29/2023   21:36 ԱՀԿ-ն հրաժարվել Է տարհանել հիվանդանոցները Գազայի հատվածից Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) չի կարող տարհանել հիվանդանոցները Գազայի հատվածից: Նման ջանքերից հրաժարվելու պատճառները ԱՀԿ-ի գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադանոմ Գեբրեյեսուսը...
10/29/2023   20:01 Բլինքենն ու Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարը քննարկել են պաղեստինա-իսրայելական հակամարտությունը ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Մեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Ջեյմս Քլևերլիի հետ զրույցում քննարկել է պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության տարածումը կանխելու, պատանդներին ազատ արձակելու և...
10/29/2023   19:03 Ամստերդամում ցույց է սկսվել Ուկրաինային զենք մատակարարելու դեմ Մոտ հարյուր մարդ կիրակի օրը Ամստերդամում ցույցի է դուրս եկել Արևմտյան երկրների կողմից Ուկրաինային զենք մատակարարելու դեմ, ակցիան խաղաղ է ընթանում, իրադարձությունների վայրից հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստիի...
10/29/2023   18:44 Բայդենը նոր հեռախոսազրույց է ծրագրել Նեթանյահուի հետ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը մտադիր է նոր հեռախոսազրույց ունենալ Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի հետ: Այս մասին CNN հեռուստաալիքի եթերում հայտնել է ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով...
10/29/2023   17:35 Առնվազն երկու մարդ Է զոհվել Ֆլորիդայում տեղի ունեցած հրաձգության հետեւանքով. АР ԱՄՆ Ֆլորիդա նահանգի Տամպա քաղաքում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով առնվազն 2 մարդ Է զոհվել, 18-ը՝ վիրավորվել: Այս մասին հայտնում է Associated Press գործակալությունը։ Նրա տվյալներով՝ միջադեպը...
10/29/2023   15:30 Ռուսաստանում հրկիզել են հրեական կենտրոնի շենքը Նալչիկում անհայտ անձինք հրկիզել են հրեական մշակութային կենտրոնի շենքը։ Այս մասին կիրակի՝ հոկտեմբերի 29-ին, իր Telegram-ալիքում հայտնել է Baza պարբերականը։ Պարբերականի տվյալներով՝...
10/29/2023   14:32 Նեթանյահուն ներողություն է խնդրել Իսրայելի անվտանգության ծառայությունների հասցեին կշտամբանքների համար և հեռացրել գրառումը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ներողություն է խնդրել X սոցիալական ցանցում իր գրառման համար այն մասին, որ պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության սրումից առաջ անվտանգության ծառայությունները չեն...

03/15/2021   09:59 Новый рассадник вирусов обнаружили в Китае Пушные фермы в Китае, где зверей в производственных масштабах разводят для получения меха, могут стать новым рассадником вирусов.
03/11/2021   17:19 Александр Лукашенко уволил глава Генштаба, МЧС и СК Беларуси Президент Беларуси Александр Лукашенко сменил руководителей Генерального штаба вооруженных сил, МЧС и Следственного комитета.
03/11/2021   10:36 В США назвали условия для смягчения санкций против Ирана США намерены пойти на смягчение санкций в отношении Ирана только после его возвращения к Совместному всеобъемлющему плану действий (СВПД), заявил госсекретарь США Энтони Блинкен.
03/10/2021   14:59 В России придумали ракету-ловушку для борьбы с беспилотниками Система состоит из ракеты с блоком наведения, которая доставляет к дрону контейнер с размещенной в нем сетью-ловушкой с прикрепленными по углам грузами. Они растягивают сеть и обеспечивают захват беспилотника.
03/10/2021   12:47 Турецкие беспилотники Bayraktar атаковали российский «Панцирь-С1» Беспилотные аппараты Турции Bayraktar одновременно атаковали российский ракетно-пушечный комплекс «Панцирь-С1», находящийся на вооружении армии Сирии.
03/09/2021   18:16 Суд в Анкаре вынес приговор по делу об убийстве российского посла в Турции Андрея Карлова Пятеро из 28 обвиняемых оправдали. Девять человек получили от пяти до 15 лет тюрьмы. Еще пять фигурантов приговорили к пожизненному лишению свободы.
03/09/2021   16:10 “Это тревожная информация”: в Кремле прокомментировали сообщения о планах США по кибератакам на Россию Сообщение о планах США осуществить кибератаки на внутренние системы российских властей являются поводом для крайней обеспокоенности, заявил Песков.
03/08/2021   15:51 В США застрелили известного рэпера Американского рэпера Chucky Trill (Кори Детидж) застрелили в его собственной машине на автомагистрали в штате Джорджия.
03/05/2021   15:29 Коррупционный скандал: Бундестаг ФРГ лишил иммунитета депутата в связи с получением денег от Азербайджана в ПАСЕ Депутаты парламента ФРГ проголосовали за лишение иммунитета Акселя Фишера, ставшего фигурантом коррупционного расследования, связанного с получением денег от Азербайджана в ПАСЕ
03/05/2021   09:26 11 военных погибли в результате крушения вертолета в Турции Ранее телеграм-канал WarGonzo сообщил, что среди погибших турецкий генерал Осман Эрбаш.Погибший турецкий генерал стоял у истоков создания Байрактаров.