11/01/2023   22:55 Եթե դեմ եք պատերազմին, փորձեք կանգնեցնել այն․ Ամիր Աբդոլլահիանը դիմել Է Սպիտակ տանը ԻՌՆԱ-տարածաշրջանը հասել է եռման կետին և կարող է պայթել ցանկացած պահի: Ուստի, ես կարծում եմ, որ քանի դեռ քիչ ժամանակ և հնարավորություններ կան քաղաքական լուծման և պատերազմը դադարեցնելու համար, եթե...
11/01/2023   22:36 Բլինքենը նոյեմբերի 5-ին կայցելի Թուրքիա ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենն Անկարա կժամանի արդեն այս շաբաթ՝ նոյեմբերի 5-ին, հայտնել է Թուրքիայի ԱԳՆ-ում աղբյուրը: «Էնթոնի Բլինքենը կժամանի Թուրքիա, նոյեմբերի 5- ին նա կժամանի...
11/01/2023   21:52 Իրանում Էրդողանին մատնանշել են Մերձավոր Արեւելքում հակամարտության ընդլայնման ռիսկը Իրանի ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի հետ բանակցությունների ընթացքում նշել է Մերձավոր Արևելքի ողջ տարածաշրջանում պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության ընդլայնման...
11/01/2023   19:27 Իրանի հոգևոր առաջնորդի հայտարարությունն սահմանափակում է Բաքվի բռնապետի մանևրի տիրույթը և նրան մղում անկյուն․ իրանագետ Իրանի հոգևոր առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեին այսօր հայտարարել է, որ իսլամական երկրները պետք է դադարեցնեն նավթի մատակարարումն Իսրայելին։ Այս մասին տելեգրամյան իր օգտահաշվում գրում է իրանագետ Վարդան...
11/01/2023   16:57 Թուրքիան մտավախություն ունի, որ Գազայի հատվածում իրադարձությունները կարող են տարածվել ողջ տարածաշրջանի վրա «Մենք չենք ցանկանում, որպեսզի Գազայի հատվածում իրադարձությունները վերաճեն պատերազմի, որը կազդի տարածաշրջանի երկրների վրա: Մենք բոլոր խաղացողներին կոչ ենք անում ջանքեր գործադրել կայուն...
11/01/2023   15:36 Ինչպես է Մոսկվան վերաբերվում Մակրոնի այցին Ղազախստան Ղազախստանն ինքնիշխան պետություն է, որն իր հայեցողությամբ զարգացնում է հարաբերությունները բոլոր երկրների հետ։ Այս մասին РИА Новости-ի փոխանցմամբ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
11/01/2023   14:43 Թուրքիան մեկնաբանել է իր ռազմաբազայում ամերիկյան ռմբակոծիչների վառելիքով լիցքավորումը Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմը հայտարարել է, որ Ինջիրլիք ավիաբազայում ամերիկյան ռմբակոծիչների վերալիցքավորումը կապ չունի պաղեստինա-իսրայելական վերջին էսկալացիայի հետ, սա պլանային ուսումնական...
11/01/2023   13:57 Սերբիայի նախագահը հայտարարել է խորհրդարանը ցրելու մասին Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը հայտարարել է խորհրդարանը ցրելու մասին։ Ըստ սերբական լրատվամիջոցների՝ Սերբիայում արտահերթ ընտրությունները նշանակված են դեկտեմբերի 17-ին։
11/01/2023   13:33 Մահմեդական երկրները պետք է դադարեցնեն նավթ ու այլ ապրանքներ մատակարարել Իսրայելին. Իրանի հոգևոր առաջնորդ Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեին այսօր ուսանողների և իրանցի երիտասարդների առաջ ելույթի ժամանակ կոչ է արել մահմեդական երկրներին դադարեցնել բոլոր տեսակի առևտրատնտեսական...
11/01/2023   12:51 ՌԴ ամենահարուստ օլիգարխներից մեկը կարողության կեսը կորցնելու վտանգի տակ է. նախկին կինն է «ակտիվացել» Ռուսաստանի Դաշնության ամենահարուստ օլիգարխներից մեկը իր կարողության կեսը նախկին կնոջը տալու ռիսկի առաջ է կանգնած՝ գրում է  Bloomberg։ Բաժանումից 9 տարի անց Նատալյա Պոտանինան կրկին փորձում է...

04/13/2021   15:44 “У них медицины нет”: Онищенко считает, что авиасообщение с Турцией нужно закрыть на все лето Онищенко также напомнил о членстве Турции в НАТО, непризнании ею Крыма как части России и о турецко-украинском соглашении о производстве корветов и ударных беспилотников...
04/12/2021   17:23 Россияне массово отказываются от поездок в Турцию В туроператоре Tez Tour отметили, что в конце прошлой недели число бронирований с вылетом в ближайшие месяцы упало до минимума, а количество аннуляций выросло в десятки раз.
04/12/2021   16:31 Москва предостерегает Анкару от подпитки военных настроений Киева - Лавров Ранее в пресс-службе ведущего производителя турецких беспилотников – компании Baykar сообщили РИА Новости, что Украина уже купила турецкие ударные беспилотники Bayraktar.
04/12/2021   14:10 В Иране обвинили Израиль в диверсии на ядерном объекте и пообещали отомстить Организация по атомной энергии Ирана 11 апреля заявила, что на заводе по обогащению урана в Натанзе произошла авария в сети распределения электричества. Обесточены оказались подземные центрифуги.
04/09/2021   16:38 Зеленский посетит Турцию и встретится с Эрдоганом - СМИ Президент Украины Владимир Зеленский посетит Турцию в субботу и встретится с турецким коллегой Тайипом Эрдоганом, сообщает РИА Новости со ссылкой на источник в турецком МИД...
04/09/2021   16:04 Скончался супруг британской королевы Елизаветы II принц Филипп Супруг британской королевы, герцог Эдинбургский Филипп скончался на 100-м году жизни.
04/09/2021   12:57 Турецкий военный самолет потерпел крушение в Эгейском море Военный учебный самолёт KT-1 упал в Эгейское море.
04/08/2021   14:33 Москва готова к худшим сценариям развития отношений с США, заявили в Кремле Ранее в СМИ стали появляться сценарии новых санкций США в отношении России, в частности, могут выслать российских дипломатов.
04/08/2021   10:37 В Вашингтоне допустили частичную отмену санкций против Ирана Вашингтон пойдет на эти меры только в случае готовности Тегерана предпринять шаги навстречу, заявили представитель Госдепа.
04/07/2021   09:21 Сергей Лавров заявил о наличии "места" для ЕС в Большом евразийском партнерстве Лавров заявил, что участие в Большом евразийском партнерстве открыто для Евросоюза, если в Брюсселе проявят такую заинтересованность.