11/03/2023   23:15 Էրդողանն անդրադարձել է Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն Աստանայում Թյուքական պետությունների կազմակերպության 10-րդ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթում անդրադարձել է նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերություններին։...
11/03/2023   22:35 ՌԴ ՆԳՆ-ում հաստատել են միլիոնավոր հետևորդ ունեցող բլոգեր Այազ Շաբուտդինովի ձերբակալությունը Ռուսաստանի ՆԳՆ աշխատակիցները կանխել են հայտնի բլոգերի և բիզնես մարզչի անօրինական գործունեությունը, հայտնում է այդ գերատեսչության պաշտոնական տելեգրամյան ալիքը: Ինչպես հայտնել է Ռուսաստանի ՆԳՆ...
11/03/2023   21:50 «Հզբոլլահի» առաջնորդը հայտարարել Է Իսրայելի հետ լայնամասշտաբ պատերազմի հավանականության մասին Լիբանանի շիական «Հըզբոլլահ» շարժման գլխավոր քարտուղար Հասան Նասրալլան իրական է համարել Իսրայելի հետ լայնամասշտաբ պատերազմի հավանականությունը: Այս մասին հայտնում է Al Jazeera...
11/03/2023   21:06 Աբբասի այցը Ռուսաստան հետաձգվել Է Պաղեստինի խնդրանքով Պաղեստինի առաջնորդ Մահմուդ Աբբասի՝ նոյեմբերի կեսերին նախատեսված այցը Մոսկվա հետաձգվել է, հայտնել է Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Միխայիլ Բոգդանովը: «Այն, ինչ նախատեսված էր նոյեմբերի 15-ին,...
11/03/2023   19:15 ՌԴ ԱԳ փոխնախարարն ընդունել է Մոսկվայում Իսրայելի դեսպանին՝ վերջինիս խնդրանքով ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն ընդունել է Մոսկվայում Իսրայելի դեսպան Ալեքսանդր Բեն Ցվիին՝ նրա խնդրանքով, հայտնել են ՌԴ ԱԳՆ-ից «Նոյեմբերի 3 - ին Ռուսաստանի փոխարտգործնախարար Ա.Յու....
11/03/2023   17:32 Էրդողանը Տոկաևին թուրքական արտադրության էլեկտրամեքենա է նվիրել Էրդողանը Տոկաևին էլեկտրամեքենա է նվիրել. այժմ երկու երկրի ղեկավարներն ունեն նույն մեքենաները։ Ապրիլին Էրդողանը դարձավ թուրքական էլեկտրամեքենայի առաջին սեփականատերը։ «Ի նշան հարգանքի՝...
11/03/2023   15:41 Մոսկվան անհիմն է համարում պնդումները, թե Հզբոլլահին զենք է փոխանցել «Վագներ» մասնավոր ռազմական կազմակերպության կողմից Սիրիայում «Հզբոլլահ» շարժմանը ռուսական զենք փոխանցելու մասին լրատվամիջոցների հրապարակումները ամբողջովին անհիմն են,...
11/03/2023   13:39 Ալլա Պուգաչովան վերադարձել է ՌԴ. խոսնակը չի մեկնաբանել որևէ կերպ Ալլա Պուգաչովայի օգնական Ելենա Չուպրակովան չի հաստատել երգչուհու ժամանումը Ռուսաստան։ Այդ մասին նա նոյեմբերի 3-ին հայտնել է «Իզվեստիային»: «Ոչ մի մեկնաբանություն չեմ...
11/03/2023   13:19 Իսրայելի պաշտպանության բանակը մտել է Գազա քաղաք. The Hill Իսրայելի պաշտպանության բանակը մտել է Գազա քաղաք (Գազայի հատվածի վարչական կենտրոն)՝ ավարտելով նրա շրջապատումը, հայտնում է The Hill-ը՝ հղում անելով իսրայելական աղբյուրներին։ Իսրայելի պաշտպանության...
11/03/2023   13:01 ՀԱՄԱՍ-ը պատրաստակամություն է հայտնել «ամբողջական փոխզիջման» գնալ պատանդների փոխանակման հարցում Պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժումը պատրաստ է Իսրայելի հետ գերիների փոխանակման հարցում «լիակատար փոխզիջման»։ Այս մասին NBC News-ին տված հարցազրույցում ասել է շարժման ղեկավարության...

04/27/2021   09:54 Турция планирует заморозить оборонный пакт с США - СМИ Эрдоган хочет приостановить соглашение с США о сотрудничестве в сфере обороны и экономики после того, как американский лидер Джо Байден признал Геноцид армян в Османской империи.
04/26/2021   18:07 Вице-премьер РФ Татьяна Голикова попросила не продавать туры в Турцию после 1 июня Ранее стало известно, что Россия ограничила авиасообщение с Турцией с 15 апреля по 1 июня.
04/26/2021   17:56 В Кремле рассказали, когда пройдет встреча Путина и Байдена Встреча Путина и Байдена планируется в летние месяцы, но точная дата и страна проведения пока не определены.
04/26/2021   16:50 Владимир Путин подписал указ о призыве запасников на военные сборы В соответствии с указом, правительство и региональные власти должны обеспечить выполнение мероприятий, связанных с призывом запасников и проведением военных сборов.
04/26/2021   13:23 Мария Захарова сообщила о включении США в список недружественных России стран Список "недружественных государств", которым запретят брать на работу в дипмиссиях россиян, составляется, в него включат США, сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
04/22/2021   14:18 CША исключили Турцию из программы производства новейших истребителей F-35 - СМИ Американские власти аннулировали совместный меморандум по производству F-35, подписанный Турцией в январе 2007 года.
04/22/2021   10:44 В России заявили об отсутствии планов по закупке беспилотников "Байрактар" у Турции Россия на сегодняшний день не рассматривает вопрос закупки у Турции беспилотных летательных аппаратов "Байрактар", так как обладает собственными БПЛА подобного класса "Орион, заявили в ФСВТС РФ.
04/21/2021   15:34 Владимир Путин предостерег от высокомерного и эгоистичного тона в общении с Россией Если кто-то в отношении России будет допускать высокомерный и эгоистичный тон, Москва найдет возможность отстоять свою позицию, заявил президент РФ Владимир Путин.
04/21/2021   15:28 Путин пообещал асимметричный, быстрый и жёсткий ответ, если кто-то захочет сжечь мосты в отношениях с Россией По его словам, Россия действительно хочет иметь добрые отношения со всеми участниками международного общения.
04/20/2021   17:01 Россия ограничила зону полетов над Черным морем Россия сообщила о введении зоны опасной для полетов гражданской авиации в районе над Черным морем и Крымом.