11/18/2023   21:49 Բայդենը կնոջը խանդել է Մեքսիկայի նախագահի նկատմամբ ԱՄՆ 80-ամյա նախագահ Ջո Բայդենը կնոջը՝ Ջիլլին, խանդել է Մեքսիկայի 70-ամյա նախագահ Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորի հանդեպ։ Քաղաքական գործիչների հանդիպման հեռարձակումը հասանելի է he Independent-ի...
11/18/2023   21:30 Վաշինգտոնյան բանակցությունների հարթակը վերջնականապես կորսվել է․ Բաքու Արևմուտքն իր վերջին գործողությունների արդյունքում հայտնվել է «դիվանագիտական ծուղակում», ասվում է արհեստածին պետության ԶԼՄ-ների տարածած հաղորդագրության մեջ։ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև...
11/18/2023   21:01 Շուրջ 200 մարդ Է զոհվել Գազայի դպրոցի ուղղությամբ իսրայելական ուժերի հարվածի հետեւանքով. Al Jazeera Շուրջ 200 մարդ Է զոհվել Գազայի հատվածի հյուսիսում գտնվող Ջեբալիայի «Ալ-Ֆահուրա» դպրոցի տարածքում իսրայելական բանակի հարվածից: Այս մասին հայտնել է Կատարի Al Jazeera հեռուստաալիքը։...
11/18/2023   20:16 Ադրբեջանի և Իրանի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերը Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը և Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հուսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը հեռախոսազրույց են ունեցել: Այս մասին տեղեկությունը տարածել Է Իրանի ԱԳՆ-ն։...
11/18/2023   20:03 Ադրբեջանում բախվել են բեռնատարն ու միկրոավտոբուսը․ տուժել է 11 մարդ Ադրբեջանի Սալյանսկի շրջանում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով Սալյանսկի կենտրոնական շրջանային հիվանդանոց է տեղափոխվել 11 մարդ (երկու տղամարդ, 9 կին): Այս մասին հայտնում է АПА-ն։ Նշվել է, որ...
11/18/2023   19:34 Էրդողան. «Նրանք, ովքեր ասում են, թե ի՞նչ գործ ունենք Ղարաբաղի և Երուսաղեմի հետ» խոչընդոտներ են ստեղծում Մեծ թյուրքական շարժման ճանապարհին» «Նրանք, ովքեր ասում են․ «Ի՞նչ գործ ունենք Սիրիայի, Իրաքի, Ղարաբաղի, Լիբիայի, Բոսնիայի և Երուսաղեմի հետ», խոչընդոտներ են ստեղծում թյուրքական մեծ շարժման ճանապարհին»: Ինչպես...
11/18/2023   15:31 Թուրքական Բուրսայում 5-ամյա երեխան մահացել է ատամի հեռացումից հետո Թուրքիայի Բուրսա նահանգի առողջապահության դեպարտամենտը մեկ ամսով փակել է ատամնաբուժարանը․ բժշկի մոտ ընդունելությունից անմիջապես հետո 5-ամյա հիվանդի մահվանից հետո կատարվում է բժշկի գործունեության...
11/18/2023   15:09 Թուրքիայի բնակիչներին կոչ են արել խնայել ջուրը Թուրքիայի գյուղատնտեսության նախարար Իբրահիմ Յումաքլին CNN Türk -ին տված հարցազրույցում կոչ է արել բնակչությանը մոբիլիզացնել ջանքերը և «զգայուն մոտեցում ցուցաբերել» երկրում ջրի...
11/18/2023   14:08 Կոլորադոյի դատարանը Թրամփին թույլ է տվել մասնակցել 2024 թվականի ընտրություններին Կոլորադոյի նահանգի դատարանը վճռել է, որ ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը մասնակից է 2021 թվականին Կապիտոլիումի գրոհի հրահրմանը, սակայն միաժամանակ նա չի խախտել երդումը, իսկ նրա թեկնածությունը կարող...
11/18/2023   13:20 Ազատ է արձակվել ամենահայտնի մարդասպաններից «Սաշա Սոլդատ» մականունով Պուստովալովը Ալեքսանդր Պուստովալովը (Սաշա Սոլդատ)՝ 1990-ականների ամենահայտնի քիլլերներից մեկը, ազատ է արձակվել Մոնինո ավանի խիստ ռեժիմի գաղութից։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։ Պուստովալովը, ինչպես նշվում...

08/05/2021   09:40 Автобус с мигрантами попал в ДТП в Техасе, погибли 10 человек Автобус перевернулся после того, как врезался в ограждение.
08/04/2021   14:14 Очевидцы сняли на видео, как ураган за секунды вырвал десятки деревьев В Беларуси автомобиль с китайскими туристами чуть не завалило деревьями, вырванными ураганным ветром. Очевидцы опубликовали видео с места событий.
08/04/2021   12:08 Два пассажирских поезда столкнулись в Чехии, есть погибшие На юго-западе Чехии в районе города Домаждице столкнулись два пассажирских поезда, пострадали несколько десятков человек.
08/03/2021   18:01 В Испании сообщили о задержании банды наркоторговцев во главе с 79-летней женщиной Правоохранительные органы Испании и Португалии провели совместную операцию, в ходе которой была задержана 79-летняя женщина, возглавлявшая группировку по распространению наркотиков.
08/02/2021   09:19 Организация "Дети огня" взяла на себя ответственность за поджоги лесов в Турции - СМИ В заявлении организации говорится, что ее сторонники пошли на поджог лесов, "поскольку турецкий режим не понимает никакого другого языка, поэтому пора его поставить на колени огнем".
07/30/2021   17:50 Серийный убийца кошек из Британии получил тюремный срок Британец Стив Буке, который в результате серии нападений убил не менее девяти кошек, приговорен в пятницу к пяти годам и трем месяцам тюремного заключения.
07/22/2021   12:38 Суд в Баку приговорил гражданина России Эдуарда Дубакова к 10 годам заключения В Азербайджане Дубакова обвиняют в участии 44-дневной войне в Арцахе на армянской стороне.
07/22/2021   12:18 Наводнения в Китае унесли жизни более 30 человек Число погибших из-за сильных дождей, вызвавших наводнение в китайской провинции Хэнань, выросло до 33 человек, еще восемь пропали без вести.
07/21/2021   16:16 В Италии сотрудник мэрии застрелил мигранта Сотрудник мэрии города Вогера в области Ломбардия на севере Италии застрелил мигранта в ходе конфликта.
07/21/2021   15:17 Потасовка в прямом эфире: бывший замглавы МВД Молдавии подрался с экс-советником президента Косован потерял сознание, и ему понадобилась помощь врачей.