12/07/2023   15:15 Շուշիում պայթյունից ադրբեջանցի է վիրավորվել Օկուպացված Շուշուիում տարաների արտադրամասում ական է պայթել, որի հետևանքով կա վիրավոր։ Ըստ ադրբեջանի գլխավոր դատախազության՝ ականի վրա պայթյունից տուժածը 1987 թ. ծնված Ռամին Հաբիբովն է, ով որպես...
12/07/2023   14:47 Բրյանսկում 8-րդ դասարանի աղջիկը որսորդական հրացանով կրակել է դասարանցիների վրա, կան զոհեր ու վիրավորներ (տեսանյութ) Բրյանսկի ուսումնարանում ութերորդ դասարանի աշակերտուհին որսորդական հրացան է բերել ուսումնական հաստատություն և կրակ բացել։ Նախնական տվյալներով՝ կա 2 զոհ և վիրավորներ։ Ուսումնական հաստատության շենքը...
12/07/2023   14:09 Ադրբեջանում տրակտոր է պայթել ականի վրա. կա վիրավոր Ադրբեջանում՝ Ֆիզուլիի շրջանի Հորադիզ գյուղում տրակտոր է պայթել ականի վրա։ Ինչպես հայտնում են այդ երկրի ՆԳՆ մարզային մամուլի ծառայությունից, պայթյունից վիրավորվել է տրակտորիստ Զամին Հասանլի (ծնված...
12/06/2023   23:02 G7-ի երկրները Իրանին կոչ են արել դադարեցնել միջուկային ծրագրի զարգացումը G7-ի երկրները կոչ են արել Իրանին դադարեցնել իր միջուկային ծրագրի զարգացումը, հետեւում է «Մեծ յոթնյակի» երկրների առցանց գագաթնաժողովի արդյունքներով արված հայտարարությունից: «Մենք...
12/06/2023   22:15 Բայդենը Կոնգրեսին կոչ է արել շտապ հաստատել Ուկրաինայի համար միջոցների մասին հարցումը ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հատուկ ուղերձում կոչ է արել Կոնգրեսին շտապ հաստատել Կիևի համար միջոցների մասին հարցումը՝ հայտարարելով, որ «դա չի կարող սպասել»: «Այսօր ես կցանկանայի խոսել...
12/06/2023   21:36 Պուտինն ու Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգը բանակցություններ են սկսել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը բանակցություններ է սկսել թագաժառանգ, Սաուդյան Արաբիայի նախարարների խորհրդի նախագահ Մուհամեդ Բեն Սալման Ալ Սաուդի հետ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը: Հաղորդվում է,...
12/06/2023   13:12 Ես Հունաստանի վարչապետին կասեմ՝ Կիրիակոս, բարեկամս, մենք քեզ չենք սպառնում, եթե դու մեզ չսպառնաս. Էրդողան Դեկտեմբերի 7-ին Աթենքում Հունաստանը և Թուրքիան կստորագրեն Բարեկամական հարաբերությունների և բարիդրացիության հռչակագիր։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Kathimerini...
12/05/2023   22:18 Սոցցանցերում Էրդողանին սպառնացող թուրքը դատապարտվել է 4 տարվա ազատազրկման Դատարանը 4 տարի 2 ամսվա ազատազրկման է դատապարտել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին սոցիալական ցանցերում սպառնալիքներ հնչեցնելու մեջ մեղադրվողին, հաղորդում է CNN Türk հեռուստաալիքը:...
12/05/2023   21:40 Ֆիլիպիններում ավտոբուսի՝ ձորն ընկնելու հետեւանքով 25 մարդ Է զոհվել Ֆիլիպինների արևմտյան մասում գտնվող Անտիկե նահանգում ավտոբուսն ընկել է ձորը, ինչի հետևանքով 25 ուղևոր է զոհվել, հայտնում է Philippine News Agency պետական լրատվական գործակալությունը: «Ըստ...
12/05/2023   19:45 Ինդոնեզիայում հրաբխի ժայթքման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 22-ի Ինդոնեզիայում Մերապի հրաբխի ժայթքման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 22-ի, հայտնում է «Ֆրանս Պրես» գործակալությունը՝ հղում անելով Պադանգ որոնողափրկարարական ծառայության ղեկավարի...

11/24/2021   13:07 Алиев принял вице-премьера России Алексея Оверчука Президент Азербайджана Ильхам Алиев 24 ноября принял заместителя премьер-министра России Алексея Оверчука. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
11/24/2021   13:03 Компания Apple приостановила продажу своей продукции в Турции Aмериканская корпорация Apple временно прекратила продажу своей продукции в Турции на фоне очередного рекордного падения турецкой лиры.
11/24/2021   12:04 В России самолет при посадке выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы Sukhoi Superjet 100 осуществлял рейс Челябинск — Норильск.
11/24/2021   09:38 В Турции прошли протестные акции с требованием отставки Эрдогана Стихийные акции протеста прошли в нескольких турецких городах, включая Стамбул и Анкару, на фоне падения курса турецкой лиры.
11/23/2021   12:28 Один из выживших в страшной аварии с автобусом в Болгарии заявил, что слышал взрыв Автобус с македонскими номерами, следовавший из Стамбула в Северную Македонию, в ночь на вторник попал в ДТП и загорелся на автомагистрали "Струма" на западе Болгарии. По разным данным, погибло 45 или 46 человек, в числе которых 12 несовершеннолетних.
11/22/2021   11:03 Внедорожник наехал на людей в США: погибли 5 человек, еще 40 пострадали По меньшей мере пять человек погибли, еще 40 получили травмы в результате наезда автомобиля на участников рождественского парада в городе Уокешо (штат Висконсин).
11/22/2021   10:00 Владимир Путин ревакцинировался от коронавируса Путин сообщил, что прошел ревакцинацию от коронавируса "Спутником Лайт"
11/19/2021   15:56 Конгрессмены США предложили не признавать Путина президентом после мая 2024 года "Любая попытка президента Владимира Путина остаться в должности после окончания его нынешнего и последнего срока 7 мая 2024 года должна повлечь непризнание со стороны Соединенных Штатов", — говорится в проекте резолюции.
11/19/2021   14:01 Трудовых мигрантов в РФ могут обязать предоставлять справки об отсутствии у них наркозависимости и ВИЧ Трудовых мигрантов и иностранных граждан, прибывших в Россию на срок более 90 дней, могут обязать с 29 декабря предоставлять в МВД медицинские документы об отсутствии у них наркозависимости и ВИЧ-инфекции.
11/19/2021   10:04 В Оклахоме мужчина избежал смертной казни за несколько часов до ее исполнения В Оклахоме осужденному за убийство мужчине удалось избежать смертной казни в связи с тем, что губернатор штата Кевин Ститт распорядился остановить процедуру за несколько часов до ее исполнения.