12/11/2023   14:33 Ռուսական հետախուզությունը հայտնել է Զելենսկուն փոխարինելու Արևմուտքի ծրագրերի մասին. ո՞վ կարող է փոխարինել նրան Արևմտյան առաջնորդներն ավելի ու ավելի շատ են քննարկում Վլադիմիր Զելենսկուն Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնում փոխարինելու անհրաժեշտությունը։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Արտաքին հետախուզության...
12/11/2023   13:58 Բայդենը Զելենսկուն վաղը հրավիրել է Սպիտակ տուն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Ուկրաինայի առաջնորդ Վլադիմիր Զելենսկուն վաղը՝ դեկտեմբերի 12-ին հրավիրել է Սպիտակ տուն։ Այս մասին, ըստ Интерфакс գործակալության, հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Կարին...
12/10/2023   18:33 Ողջունում եմ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռք բերված համաձայնությունը. կոչ եմ անում կողմերին հնարավորինս արագ խաղաղության պայմանագիր կնքել. Հռոմի պապ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը կիրակնօրյա ավանդական քարոզի ժամանակ հայտնել է, որ ուրախ է հայ և ադրբեջանցի զինծառայողների ազատ արձակման համար և հույս է հայտնել, որ շուտով խաղաղության պայմանագիր կկնքվի: Այս...
12/10/2023   17:41 Բրյանսկում կրակ բացած աշակերտուհու հայրը ձերբակալվել է
12/10/2023   13:53 Իրանում նավթավերամշակման գործարան է հրդեհվել Իրանի արևելքում Հարավային Հորասան նահանգում այրվում է նավթավերամշակման գործարան: Այս մասին հայտնում է Tasnim գործակալությունը։ Նրա տեղեկություններով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել «Բիրջենդ»...
12/10/2023   11:31 ԱՄՆ Թենեսի նահանգում պտտահողմի պատճառով վեց մարդ Է զոհվել ԱՄՆ-ում առնվազն վեց մարդ է զոհվել Թենեսի նահանգի որոշ շրջաններում պտտահողմից հետո: Այս մասին հայտնում է ABC News-ը՝ հղում անելով պաշտոնատար անձանց: Ոստիկանությունում ճշտել են, որ Մոնտգոմերի...
12/09/2023   23:34 ԱՄՆ նախագահի որդին հայտարարել է, թե իրեն ցանկանում են սպանել ԱՄՆ նախագահի որդին` Հանթեր Բայդենը,   մեղադրել է իրեն քննադատողներին, այդ թվում՝ Հանրապետական կուսակցության որոշ անդամների, իրեն սպանելու փորձի մեջ` իմանալով, որ հայրը՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը,...
12/08/2023   23:31 Ֆինլանդիայում տագնապ են հնչեցրել խավարասերների անսպասելի ներխուժման պատճառով Ֆինլանդիայում հսկայական խավարասերների նախկինում չհանդիպած տեսակ են հայտնաբերել, գրում է YLE-ն։ «Ֆինլանդիայում առաջին անգամ հայտնաբերվել է խավարասերների խոշոր տեսակ։ Դեկտեմբերի սկզբին Օուլուի...
12/08/2023   22:59 Ադրբեջանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ադրբեջանում 3,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։ Ստորգետնյա ցնցումներ են գրանցվել տեղական ժամանակով ժամը 21:00-ին Կասպից ծովում՝ Աստարա...
12/08/2023   20:00 Գազայում ՄԱԿ-ի ավտոմեքենաները քարերով ջարդել են, ավտոշարասյունները՝ թալանվել. ՓՈԱԿ ՄԱԿ-ի ավտոմեքենաները քարկոծվել են Գազայում եւ մարդասիրական օգնությամբ մի քանի ավտոշարասյուններ թալանվել են, անկլավում քաղաքացիական կարգը փլուզվում է, հայտարարել Է Գազայի հատվածում պաղեստինցի...

12/08/2021   14:06 Новым канцлером Германии стал Олаф Шольц Президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер вручил социал-демократу Олафу Шольцу официальную грамоту о назначении канцлером.
12/07/2021   17:05 Мужчина устроил стрельбу в МФЦ в Москве, погибли два человека Один из пострадавших - ребенок.По предварительной информации, в результате конфликта, возникшего из-за просьбы охранника надеть маску, посетитель достал оружие и начал стрелять.
12/06/2021   16:49 Новый канцлер Австрии Карл Нехаммер принес присягу Федеральный президент Австрии Александер Ван дер Беллен в понедельник привел к присяге нового канцлера Карла Нехаммер.
12/06/2021   12:46 Курс турецкой лиры приблизился к очередному антирекорду Курс турецкой лиры к доллару в понедельник умеренно падает, приближаясь к историческому минимуму.
12/03/2021   15:09 Первый в Европе дом престарелых для слонов открылся во Франции Первым постояльцем дома стал 52-летний Ганди из бельгийского Антверпена.
12/03/2021   12:44 В Германии прошли торжественные проводы Ангелы Меркель с поста канцлера Официально Меркель покинет должность канцлера 8 декабря.
12/02/2021   14:30 Эрдоган сменил главу Минфина Турции на фоне рекордного падения курса лиры С начала года турецкая валюта девальвировалась на 70%, что стало одним из самых крупных падений ее стоимости за последние годы.
12/02/2021   10:31 Александр Лукашенко допустил проведение досрочных президентских выборов в Беларуси Лукашенко заявил, что не исключено проведение досрочных президентских выборов после принятия обновленной конституции республики.
12/01/2021   15:15 “Россия тоже может покрасить карту мира в разные цвета”: Лавров о подарке Эрдогану В "тюркский мир", по версии Бахчели, входят часть регионов юга России, Восточная Сибирь, а также Балканы, Азербайджан, Казахстан, Киргизия, Узбекистан, Синьцзян-Уйгурский автономный район Китая, часть территорий Монголии и Ирана.
12/01/2021   13:11 Москву накрыла непогода: высота снежного покрова достигла 7 см Штормовой ветер до 22-23 м/с, сильные дожди, перешедшие в снегопад, обрушились на Москву в ночь на вторник. В городе действовал "оранжевый" уровень погодной опасности.