12/18/2023   22:10 Թուրքիան պատրաստ է վերսկսել Ստամբուլում Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցությունները, հայտարարել է Էրդողանը Թուրքիան պատրաստ է վերսկսել ստամբուլյան բանակցությունները՝ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև խաղաղության հասնելու համար։ Ինչպես հաղորդում է АПА-ի թուրքական թղթակիցը, այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի...
12/18/2023   20:32 Չինաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Չինաստանում 6,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Այս մասին հայտնում է Եվրոպական միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը (EMSC): Երկրաշարժը գրանցվել է UTC ժամանակով 15: 59-ին...
12/18/2023   18:10 Պուտինը նախագահի թեկնածության փաստաթղթերը անձամբ է տարել, ներկայացրել ԿԸՀ Պուտինն ինքը այսօր եկել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով և դարձել առաջին թեկնածուն, ով փաստաթղթեր է ներկայացրել պետության ղեկավարի պաշտոնի համար։ Նշենք, որ իշխող «Եդինայա Ռոսիա»...
12/18/2023   16:17 ԱՄՆ-ում ինքնաթիռը բախվել է էլեկտրահաղորդման գծերին. կան զոհեր ԱՄՆ Օրեգոն նահանգում օդաչուն և երկու ուղևորները զոհվել են փոքր ինքնաթիռի՝ էլեկտրահաղորդման գծերի հետ բախվելուց հետո, հայտնում է Associated Press-ը։ Վթարի մասին հայտնի է դարձել շաբաթ օրը, սակայն...
12/18/2023   16:05 ԵՄ երկրները կարող են Հունգարիային զրկել ձայնի իրավունքից՝ համաձայնության գալու Ուկրաինային օգնության փաթեթի շուրջ ԵՄ երկրները մտածում են Հունգարիային ձայնի իրավունքից զրկելու և Ուկրաինային օգնություն տրամադրելու մասին համաձայնագիր կնքելու մասին։ Այս մասին գրում է Financial Times-ը՝ վկայակոչելով եվրոպացի...
12/18/2023   15:18 Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը վարակվել է կորոնավիրուսով Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը վարակվել է կորոնավիրուսով և աշխատում է հեռակա կարգով, հիվանդությունը թեթև է։ Այս մասին նա գրել է X սոցիալական ցանցի իր էջում: «COVID-19-ի թեստը դրական է եղել:...
12/18/2023   14:51 Ուկրաինան «ամեն դեպքում» կպարտվի. ԱՄՆ-ում խոսում են Ռուսաստանի հետ բանակցություններ սկսելու մտադրության մասին Պիտսբուրգի համալսարանի պրոֆեսոր Դանիել Կովալիկը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը նախատեսում է բանակցություններ սկսել Ռուսաստանի հետ՝ Ուկրաինայի հավանական պարտության պատճառով։ Այս մասին նա խոսել է Dialogue...
12/18/2023   14:10 Պուտինը ակնկալում է հանդիպել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հետ Սանկտ Պետերբուրգում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ ակնկալում է դեկտեմբերի վերջին Սանկտ Պետերբուրգում ոչ պաշտոնական հանդիպում անցկացնել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հետ։ «Ցանկանում եմ խնդրել ձեզ...
12/18/2023   13:50 Ադրբեջանում 9 աշակերտ թունավորվել է միկրոավտոբուսում Ադրբեջանի Սաաթլի շրջանում դպրոցականները միկրոավտոբուսում թունավորվել են շմոլ գազից։ Դեպքը տեղի է ունեցել Գարանուրու գյուղում՝ հայտնում են տեղի լրատվամիջոցները։ Երեխաներին դպրոց տանող...
12/18/2023   12:50 Եվս մեկ Ալիև է առաջադրվել որպես Ադրբեջանի նախագահի թեկնածու Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնում առաջադրվել է նախկին Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Ֆուադ Ալիևի թեկնածությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ Ֆուադ Ալիևը ասել է, որ ընտրություններին...

01/18/2022   15:29 Назарбаев выступил с видеообращением к казахстанскому народу Это первое появление Назарбаева с начала года, когда в стране произошли массовые беспорядки.
01/17/2022   16:44 110 пострадавших в ходе беспорядков остаются в больницах Алма-Аты Восемь из них находятся в реанимации, врачи оценивают их состояние как стабильное.
01/17/2022   12:21 Токаев уволил племянника Назарбаева с поста первого зампреда КНБ Казахстана Племянник бывшего президента Казахстана Нурсултана Назарбаева Самат Абиш освобожден от должности первого заместителя председателя Комитета национальной безопасности.
01/14/2022   15:49 Россия запросила у Турции разъяснения слов помощника Эрдогана об ОДКБ - Лавров "В Анкаре было, мягко говоря, непонятное заявление одного из советников президента [Тайипа] Эрдогана, который просто осудил действия Казахстана по приглашению ОДКБ. Мы сейчас запросили наших турецких коллег объяснить, что это означает", - сказал Лавров.
01/13/2022   16:45 Россия запретила ввоз животноводческой продукции из Казахстана Россельхознадзор с 12 января вводит запрет на ввоз животных и продукции животноводства из Казахстана.
01/12/2022   15:59 Токаев: вывод миротворцев ОДКБ из Казахстана начнется завтра Завтра начинается организованный вывод миротворческого контингента ОДКБ. У меня были переговоры с руководителями соответствующих государств, сказал президент Казахстана.
01/12/2022   15:52 Антироссийская истерия в азербайджанских СМИ набирает обороты: алиевская пропаганда иронизируют над Путиным и называет Россию лидером в клубе “лузеров” Проправительственные СМИ Азербайджана нагнетают антироссийскую истерию в контексте деятельности миротворческого контингента ОДКБ, направленной на стабилизацию обстановки в Казахтане.
01/12/2022   14:40 Папа Римский Франциск неожиданно посетил магазин музыкальных дисков в Риме Папа Римский Франциск вновь в обход всех протокольных правил выехал из Ватикана и посетил магазин дисков в центре Рима.
01/12/2022   11:10 Более 50 административных зданий повредили в ходе беспорядков в Казахстане Более 150 бизнес-объектов и более 50 административных зданий были повреждены в Казахстане в ходе беспорядков.
01/12/2022   09:41 Умер известный российский телеведущий Михаил Зеленский: названа предварительная причина смерти По предварительным данным, телеведущий Михаил Зеленский умер от инсульта.