12/19/2023   16:54 Էրդողանը բացահայտել է Բայդենի հետ պայմանավորված գործարքի մասին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը խոստացել է Կոնգրեսի կողմից հավանություն տալ Թուրքիային F-16 ինքնաթիռներ վաճառելուն, երբ Թուրքիայի խորհրդարանը վավերացնի Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու հայտը։ Այդ մասին...
12/19/2023   15:58 Էրդողանը հույս ունի Պուտինի հետ հացահատիկային միջանցքի շուրջ բանակցություններ վարել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ կցանկանար հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ՝ հացահատիկային միջանցքը քննարկելու համար։ Այս մասին նա լրագրողներին ասել է...
12/19/2023   14:59 ՌԴ ռազմական օպերացիան ոչնչացրեց արևմտյան զենքի անխոցելիության միֆը. Պուտին Հատուկ ռազմական օպերացիան փլուզել է այն միֆը, որ արևմտյան ռազմական տեխնիկան անխոցելի է։ Այս մասին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ հայտնում է ТАСС-ը։ «Արևմտյան ռազմական տեխնիկայի...
12/19/2023   14:30 «Վնուկովո» օդանավակայանը ժամանակավորապես դադարեցրել է ինքնաթիռների բացթողումը Մոսկվայի Վնուկովո օդանավակայանում օդանավերի թռիչքների ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել։ Այս մասին հայտնում է օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը։ «Օդանավակայանից չկախված հանգամանքներով...
12/19/2023   13:09 Ադրբեջանում սահմանապահ զինծառայող է մահացել Ադրբեջանի Պետական սահմանապահ ծառայության մամուլի կենտրոնի փոխանցմամբ՝ դեկտեմբերի 19-ին կտրուկ վատացել է Պետական սահմանապահ զորքերի «Գուբադլի» առանձին սահմանապահ ստորաբաժանման ժամկետային...
12/19/2023   12:25 Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը մեկնում է Ադրբեջան Թուրքիայի փոխնախագահ Ջևդեթ Յըլմազը մեկնում է Ադրբեջան։ Այս մասին տեղեկացրել է Թուրքիայի դեսպանատունը։  Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ Թուրքիայի փոխնախագահը Ադրբեջանի յանցելի...
12/19/2023   12:06 Իսլանդիայում երկրաշարժերից հետո հրաբուխ է ժայթքել (տեսանյութ) Իսլանդիայի հարավ-արևմուտքում՝ Ռեյկյանես թերակղզում, մայրաքաղաք Ռեյկյավիկի մոտ այս գիշեր հրաբուխ է ժայթքել։ Հրաբուխը սկսել է ժայթքել երկուշաբթի տեղական ժամանակով ժամը 22:17-ին, ինչին նախորդել են մի...
12/19/2023   11:44 6,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ՝ Չինաստանում. ավելի քան 100 զոհի մասին է հաղորդվում Չինաստանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 118-ի։ Այս մասին դեկտեմբերի 19-ին հայտնել է Independent թերթը։ Վերջին տվյալներով՝ Գանսու նահանգում այս պահին կա 105 զոհ,...
12/18/2023   23:22 Կոկորդիլոսը՝ պուրակում, օդանավակայանը՝ ջրի տակ. Ավստրալիայում քաղաքը հեղեղվել է ջրով Ավստրալիայում սաստիկ հեղեղումների պատճառով հեղեղվել է երկրի հյուսիս-արևելքում գտնվող Քերնս քաղաքը: Ջրի տակ է հայտնվել 150 հազար բնակիչ ունեցող քաղաքը։ Քաղաքում 6 ժամում տեղացել է մոտ 300 մմ...
12/18/2023   22:30 ԵՄ-ն հաստատել Է Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցները Եվրամիությունը հաստատել է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների 12-րդ փաթեթը։ Այս մասին հայտնում է ԵՄ Խորհրդի մամուլի ծառայությունը։ Հայտարարության մեջ ասվում է, որ նոր սահմանափակումները կոչված են,...

01/18/2022   18:01 Ведущие авиаперевозчики США предупредили власти о сбоях в полетах из-за установки вышек для 5G Опасения у авиаперевозчиков вызывает тот факт, что новое оборудование в своей работе использует те же частоты, что и ряд приборов на борту самолетов.
01/18/2022   17:48 Будто сцена из фильма-катастрофы: Лос-Анджелес накрыла волна грабежей на железных дорогах Тысячи посылок не доходят до получателей из-за участившихся случаев мародерства в Калифорнии.
01/18/2022   16:23 Россия, Иран и Китай проведут совместные военно-морские учения Россия, Иран и Китай проведут совместные военно-морские учения, передает вторник РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Тихоокеанского флота. Ранее посол РФ в Тегеране Леван Джагарян заявлял в...
01/18/2022   15:29 Назарбаев выступил с видеообращением к казахстанскому народу Это первое появление Назарбаева с начала года, когда в стране произошли массовые беспорядки.
01/17/2022   16:44 110 пострадавших в ходе беспорядков остаются в больницах Алма-Аты Восемь из них находятся в реанимации, врачи оценивают их состояние как стабильное.
01/17/2022   12:21 Токаев уволил племянника Назарбаева с поста первого зампреда КНБ Казахстана Племянник бывшего президента Казахстана Нурсултана Назарбаева Самат Абиш освобожден от должности первого заместителя председателя Комитета национальной безопасности.
01/14/2022   15:49 Россия запросила у Турции разъяснения слов помощника Эрдогана об ОДКБ - Лавров "В Анкаре было, мягко говоря, непонятное заявление одного из советников президента [Тайипа] Эрдогана, который просто осудил действия Казахстана по приглашению ОДКБ. Мы сейчас запросили наших турецких коллег объяснить, что это означает", - сказал Лавров.
01/13/2022   16:45 Россия запретила ввоз животноводческой продукции из Казахстана Россельхознадзор с 12 января вводит запрет на ввоз животных и продукции животноводства из Казахстана.
01/12/2022   15:59 Токаев: вывод миротворцев ОДКБ из Казахстана начнется завтра Завтра начинается организованный вывод миротворческого контингента ОДКБ. У меня были переговоры с руководителями соответствующих государств, сказал президент Казахстана.
01/12/2022   15:52 Антироссийская истерия в азербайджанских СМИ набирает обороты: алиевская пропаганда иронизируют над Путиным и называет Россию лидером в клубе “лузеров” Проправительственные СМИ Азербайджана нагнетают антироссийскую истерию в контексте деятельности миротворческого контингента ОДКБ, направленной на стабилизацию обстановки в Казахтане.