01/25/2024   22:04 Ռուսաստանցի աշակերտուհին տեսանկարահանել է մերկ կրտսեր քրոջը Կուրգանի շրջանում 14-ամյա աղջկան կասկածել են 11-ամյա քրոջ նկատմամբ սեռական բռնության մեջ: Այս մասին հայտնում է РЕН ТВ-ն։ Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ դա տեղի է ունեցել հունվարի 12-ի գիշերը...
01/25/2024   21:32 Թուրքիան մտադիր է պատժի հասնել Իսրայելի համար Անկարան առավելագույն ջանքեր կգործադրի Գազայի հատվածում գործողությունների հետ կապված Իսրայելի համար արժանի պատժի հասնելու համար, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ՀԱՀ-ի իր...
01/25/2024   19:49 Ռուսաստանը հույս ունի, որ Թուրքիան կքննադատի Իլ-76-ի հետ կապված միջադեպը Ռուսաստանն ակնկալում է, որ Թուրքիան համապատասխան կերպ կարձագանքի Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից խոցված ռուսական Իլ-76-ին: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերի կոմիտեի...
01/25/2024   16:49 Յուժնո-Սախալինսկի օդանավակայանը մեկ օրով փակել են ուժգնացող ձնաբքի պատճառով Յուժնո-Սախալինսկում ուժգնացող ձնաբքի պատճառով մեկ օրով փակել են տեղի օդանավակայանը։ «Յուժնո-Սախալինսկում արտակարգ դրություն է։ Ցիկլոնի պատճառով առաջացած բարդությունների պատճառով...
01/25/2024   16:31 Ադրբեջանը դիտարկում է Եվրախորհրդից դուրս գալու ընթացակարգը. ԶԼՄ-ներ Ադրբեջանը ներկայումս դիտարկում է Եվրախորհրդից դուրս գալու ընթացակարգը՝ ի պատասխան ԵԽ Խորհրդարանական վեհաժողովի՝ ադրբեջանական պատվիրակության լիազորությունները սահմանափակելու որոշման, հայտնում են...
01/25/2024   16:16 ԵԱՀԿ խոսնակը ցավակցություն է հայտնել ԻԼ-76-ի կործանման կապակցությամբ ԵԱՀԿ խոսնակ Դեյվիդ Դաջը, մեկնաբանելով Բելգորոդի շրջանում Իլ-76-ի կործանումը, ասել է, որ կազմակերպությունը դատապարտում է բռնությունը, յուրաքանչյուր մահ ողբերգություն է, սակայն միջադեպի հանգամանքները...
01/25/2024   14:41 Կործանված «Իլ-76»-ի 2 սև արկղերը հայտնաբերվել են Բելգորոդի մարզում ռուսական Իլ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռի կործանման վայրում սև արկղեր են հայտնաբերվել, դրանք լավ վիճակում են։ Այս մասին Риа Новости-ին հայտնել է արտակարգ իրավիճակների ծառայության...
01/25/2024   14:01 8 երկրաշարժերի շարք է գրանցվել Ղրղզստանի և Չինաստանի սահմանին Ղրղզստանի և Չինաստանի սահմանին 4-ից 5,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժերի շարք է տեղի ունեցել, հայտնում է Ղրղզստանի սեյսմոլոգիայի ինստիտուտը։ Դրա տվյալներով՝ 5 մագնիտուդով առաջին ցնցումները տեղի...
01/25/2024   13:53 Աթենքի կենտրոնում ինքնաշեն պայթուցիկ է գործի դրվել Աթենքի կենտրոնում գտնվող բանկի մասնաճյուղի մոտ ինքնաշեն պայթուցիկ սարք է պայթել, հաղորդում է Հունաստանի հանրային ERT հեռուստատեսությունը։ Պայթյունը տեղի է ունեցել այսօր առավոտյան ժամը 03:30-ին։...
01/24/2024   21:13 Պենտագոնում հրաժարվել են մեկնաբանել Իլ-76-ի կործանումը Պենտագոնի ներկայացուցիչը հրաժարվել է մեկնաբանել Բելգորոդի մարզում Իլ-76-ի կործանումը: Նրա խոսքը մեջբերում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Ցավոք, ես ոչինչ չունեմ առաջարկելու այդ կապակցությամբ», - ասել...

04/11/2022   09:41 СМИ узнали о планах Швеции и Финляндии вступить в НАТО этим летом Финляндия, как ожидается, подаст заявление на вступление в Североатлантический альянс в июне, сообщает газета The Times со ссылкой на источники
04/11/2022   09:37 Президентские выборы во Франции: Макрон лидирует в первом туре после подсчета 97 процентов голосов Глава правой партии "Национальное объединение" Марин Ле Пен занимает второе место.
04/08/2022   15:30 Россия рассчитывает завершить спецоперацию на Украине в обозримом будущем - Песков Так он пояснил собственные слова, произнесенные ранее в интервью британскому телеканалу Sky News.
04/08/2022   15:07 Евросоюз опубликовал пятый пакет санкций против России Пятый пакет санкций против РФ предусматривает запрет на экспорт из Евросоюза высокотехнологичной продукции и импорт ряда товаров из России, включающих древесину и цемент
04/08/2022   14:05 Нацменьшинства в Азербайджане заявляют о своих правах: талыши хотят иметь свой флаг Мы Талыши, а не тюрки, чтоб собраться под флагом, символизирующим, тюрков, говорится в публикации Tolishmedia.
04/08/2022   12:55 Япония решила выслать из страны восемь российских дипломатов Ранее агентство "Киодо" сообщало со ссылкой на источники, что решение японских властей о высылке дипломатов РФ, вероятно, вызовет аналогичные меры по отношению к дипломатам Японии в России.
04/08/2022   12:41 Путин приехал на церемонию прощания с Жириновским Жириновский ушел из жизни 6 апреля на 76-м году после тяжелой и продолжительной болезни.
04/08/2022   11:59 Эрдоган обсудил с Алиевым результаты трехсторонней встречи в Брюсселе Президенты Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел  телефонный разговор со своим азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым. Об этом сообщает ermenihaber.am со ссылкой на пресс-службу турецкого...
04/08/2022   11:29 В Киеве заявили о планах национализировать всю российскую собственность на Украине Премьер Украины Денис Шмыгаль заявил, что Киев национализирует всю российскую собственность на Украине.
04/08/2022   11:25 Конфликт на Украине, к сожалению, не завершится в ближайшее время - Макрон - Я думаю, что мы увидим очень тяжелую ситуацию в Донбассе в ближайшие дни и недели, - заявил Макрон.