02/04/2024   11:45 2 ամսական որդու հետ դեկտեմբերին անհետացած ադրբեջանցի կնոջ դին են գտել Լեհաստանում՝ Օդեր գետի ափին Լեհաստանում հայտնաբերվել է ադրբեջանցի Ադիլի Մեխտիևայի դին, որն անցյալ տարվա դեկտեմբերին 2 ամսական երեխայի հետ անհետացել էր։ Նրա մարմինը հայտնաբերվել է Վրոցլավ քաղաքի Օդեր գետի ափին, հայտնում է...
02/04/2024   11:20 Մահացել է Նամիբիայի նախագահը, ում մոտ օրերս քաղցկեղ էր հայտնաբերվել Նամիբիայի նախագահ Հեյգ Գեյնգոբը մահացել է հիվանդանոցում, որտեղ նա բուժվում էր այն բանից հետո, երբ նրա մոտ քաղցկեղ են հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնել է պետության ղեկավարի պաշտոնակատար Նանգոլո...
02/04/2024   10:47 Թուրքիայում ուղղաթիռ է կործանվել. երկու օդաչուները զոհվել են Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Գազիանթեփ նահանգում ուղղաթիռի կործանման հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։ Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Ալի Երլիկայան։ Ինչպես նշվում է,...
02/03/2024   19:02 ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին սպասարկելու համար արտասահմանյան արտադրության ավտոմեքենաներ չկան Ռուսաստանի Դաշնության Պահպանության դաշնային ծառայության հատուկ նշանակության ավտոպարկում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին սպասարկելու համար արտասահմանյան արտադրության ավտոմեքենաներ չկան։ Այս մասին...
02/03/2024   15:19 Զախարովայի խոսքերի պատճառով ՌԴ դեսպանը կանչվել է Հարավային Կորեայի ԱԳՆ Կորեայի Հանրապետության իշխանությունները Սեուլում ՌԴ դեսպանին կանչել են ԱԳՆ՝ Կորեական թերակղզում աճող լարվածության պատճառների մասին ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովայի խոսքերի պատճառով։...
02/03/2024   13:20 Իրաքը հայտարարել է ԱՄՆ ավիահարվածների հետեւանքով 16 զոհի մասին Իրաքի արեւմուտքի ուղղությամբ ԱՄՆ-ի ավիահարվածների հետեւանքով զոհվել է 16 մարդ։ Այդ մասին հաղորդում են Իրաքի ԶԼՄ-ները՝ հղում անելով տեղի զինվորական հրամանատարությանը։
02/02/2024   18:16 Մոսկվայի կենտրոնում 17-րդ դարի եկեղեցի է այրվում Մոսկվայի կենտրոնում այրվում է Սուրբ Նիկոլաս Հրաշագործ եկեղեցին։ 17-րդ դարի շենքից թանձր սև ծուխ է դուրս գալիս։ Ինչպես գրում է Mash-ը, այրվում է երկու տնտեսական սենյակ։ Տեղական տելեգրամ ալիքները...
02/02/2024   17:38 Վուչիչը Կոսովոյում ստեղծված իրավիճակի հարցով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ է խնդրել Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը հայտարարել է, որ նամակ է գրել ԵՄ անդամ երկրների և ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի ղեկավարներին Պրիշտինայի սադրիչ քայլերի...
02/02/2024   15:45 Պեսկովն ասել է՝ ինչ են քննարկելու Պուտինն ու Էրդողանը Ուկրաինայի թեման կքննարկվի Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպման ժամանակ, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ «Իհարկե,...
02/02/2024   14:54 Վրաստանում ձերբակալել են ակտիվիստի, ով ներկ է լցրել Ստալինին պատկերող սրբապատկերի վրա Վրաստանում սոցիալական ակտիվիստին ձերբակալել են Ստալինին պատկերող Սուրբ Մատրոնայի սրբապատկերի վրա ներկ լցնելու համար։ Թբիլիսիի քաղաքային դատարանը ակտիվիստ Նատա Փերաձեին դատապարտել է 5-օրյա կալանքի՝...

05/12/2022   12:04 Экс-глава Минэкономразвития России Алексей Улюкаев вышел на свободу по УДО Алексей Улюкаев, осужденный на восемь лет лишения свободы за получение взятки, вышел из исправительной колонии №1 в Твери в связи с условно-досрочным освобождением (УДО).
05/12/2022   11:46 Немецкий концерн Siemens объявил о прекращении бизнеса в России Siemens начал процедуру прекращения своей производственной и операционной деятельности.
05/11/2022   15:42 В Кремле заявили, что Путин не планирует вводить военное положение Таким образом представитель Кремля прокомментировал заявление директора Национальной разведки США Эврил Хейнс о возможности подобной ситуации
05/11/2022   15:31 В Кремле отреагировали на просьбу принять Херсонскую область в состав России Решение об обращении к России с просьбой принять Херсонскую область в состав РФ должны принимать жители этого региона, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
05/11/2022   13:45 В Казахстане отреагировали на слухи о планах республики выйти из ЕАЭС Власти Казахстана опровергли информацию о планах республики выйти из ЕАЭС
05/11/2022   12:33 МВД России объявило в розыск азербайджанского участника "Что? Где? Когда?" Ровшана Аскерова В конце апреля следователи СК возбудили в отношении Аскерова уголовное дело о реабилитации нацизма.
05/11/2022   09:18 В Конгрессе США одобрили выделение Украине помощи на $40 млрд Палата представителей Конгресса США во вторник поддержала увеличение пакета помощи Украине до $40 млрд.
05/10/2022   09:56 Джо Байден обеспокоен тем, что у России может не оказаться пути выхода из кризиса на Украине Байден заявил, что пытается понять, как действовать дальше в ситуации, когда у России, по его мнению, может не оказаться пути выхода из кризиса на Украине.
05/10/2022   09:17 Джо Байден подписал закон о поставках Украине вооружений по ленд-лизу Президент США Джо Байден подписал в понедельник закон о поставках Украине вооружений по ленд-лизу с целью упростить оказание военной помощи Киеву.
05/09/2022   16:31 Бывший премьер Франции Франсуа Фийон приговорен к четырем годам лишения свободы Бывший премьер-министр Франции Франсуа Фийон приговорен к четырем годам лишения свободы, включая год в тюрьме, по делу о фиктивном трудоустройстве его супруги.