02/06/2024   16:13 Իսպանիայում բողոքի ցույցի դուրս եկած ֆերմերները տրակտորներով փակել են տասնյակ ճանապարհներ Բողոքի ցույցի դուրս եկած իսպանացի ֆերմերները տրակտորներով փակել են մի շարք ճանապարհներ եվրոպական գյուղատնտեսության ոլորտում ճգնաժամի ֆոնին։ Այս մասին հաղորդում է RTVE-ն: Հեռուստաալիքի տվյալներով՝...
02/06/2024   16:03 Ուկրաինացիներին թույլ են տվել ամուսնանալ առցանց Ուկրաինայի քաղաքացիները կկարողանան ամուսնանալ առցանց՝ օգտագործելով Ուկրաինայի պետական ծառայությունների «Դիե» ծառայությունը: Այս մասին հայտարարել է թվային փոխակերպումների նախարար Միխայիլ...
02/06/2024   15:35 Բաքուն դիմում է ԵԱՀԿ-ին, որ դիտորդներ ուղարկի օկուպացրած տարածքներ՝ հետևելու նախագահական ընտրություններին Ադրբեջանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը առաջին անգամ հատուկ խնդրանքով դիմել է միջազգային կառույցներին՝ մասնավորապես ԵԱՀԿ-ին՝ պահանջելով դիտորդական առաքելություն ուղարկել նաև Ադրբեջանի...
02/06/2024   15:15 Մոսկվայի Կարմիր հրապարակի մոտ այրվել է 17-րդ դարի շենք Մոսկվայում հրդեհ է բռնկվել Կարմիր հրապարակի մոտ գտնվող Նիկոլսկայա փողոցի 17-րդ դարի վերակառուցված շենքում։ Հրդեհը տարածվել է շենքի երեք հարկերում։ Ինչպես ՏԱՍՍ-ին հայտնել են արտակարգ իրավիճակների...
02/06/2024   14:53 Ստամբուլում զինված հարձակում է իրականացվել դատարանի շենքի վրա. կան վիրավորներ Ստամբուլում զինված տղամարդն ու կինը հարձակվել են դատարանի վրա։ Նրանք երկուսն էլ սպանվել են։ Հայտնի է դարձել, փոխհրաձգությունը տեղի է ունեցել դատարանի շենքի դիմացի հրապարակում։ Անհայտ տղամարդն ու...
02/06/2024   14:02 Չեմ պատրաստվում լքել նախագահի պաշտոնը. Զուրաբիշվիլի Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է, որ չի պատրաստվում լքել իր պաշտոնը։ Զուրաբիշվիլին տարեկան զեկույց է ներկայացնում խորհրդարանին։ Սա նրա վերջին տարեկան զեկույցն է որպես նախագահ՝...
02/05/2024   22:26 Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ի մոտ քաղցկեղ են ախտորոշել Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Կարլ III-ի մոտ քաղցկեղ են ախտորոշել: Այս մասին ասվում է Բուքինգհեմյան պալատի հայտարարության մեջ: «Հիվանդանոցում վերջերս կատարված ընթացակարգի ընթացքում...
02/05/2024   19:09 Վրաստանն Ուկրաինայից տեղեկատվություն է պահանջել պայթուցիկներով բեռի վերաբերյալ Թբիլիսին Կիևից ավելի շատ տեղեկություններ է ակնկալում պայթուցիկներով բեռնված բեռի մասին, որն Ուկրաինայից Ռուսաստան է ուղարկվել Վրաստանի տարածքով, հայտնել է հանրապետության Պետանվտանգության...
02/05/2024   18:56 Չեխիայի ԱԳՆ-ն հաստատում է, որ իր քաղաքացին ձերբակալվել է Ադրբեջանում Կարող ենք հաստատել Ադրբեջանի ոստիկանության կողմից Չեխիայի քաղաքացու ձերբակալումը։ Այս մասին այսօր Trend-ին հայտնել է Չեխիայի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Մարիանա...
02/05/2024   18:22 Հունգարիան չի քվեարկել Շվեդիայի՝ ՆԱՏՕ-ին անդամակցությանը. քվորում չի ապահովվել Հունգարիայի խորհրդարանի՝ ՆԱՏՕ-ին Շվեդիայի անդամակցության մասին համաձայնագրի վավերացման արտահերթ նիստը չի կայացել՝ քվորում չապահովելու պատճառով։ Այս մասին փետրվարի 5-ին գրում է Bloomberg-ը։...

05/23/2022   17:18 Российская экономика достойно выдерживает санкционный удар, заявил Путин Российская экономика весьма достойно выдерживает санкционный удар, несмотря на все сложности, заявил Путин на встрече с Лукашенко.
05/23/2022   16:10 В Иране обрушилось 10-этажное офисное здание, есть жертвы Три человек погибли и 24 пострадали в результате обрушения 10-этажного здания в иранском городе Абадан, сообщают СМИ.
05/23/2022   13:08 Власти Польши решили разорвать межправительственное соглашение с Россией о поставках газа Власти Польши приняли решение разорвать подписанное в 1993 году межправительственное соглашение с РФ о поставках газа в республику.
05/23/2022   11:29 Байден заявил о готовности США защищать Тайвань военным путем Байден напомнил, что США согласились с политикой "одного Китая", но подчеркнул, что сама мысль о силовом изменении статуса острова совершенно неуместна.
05/23/2022   11:20 Ураган унес жизни восьми человек в Канаде В результате урагана, обрушившегося в субботу днем на две самые густонаселенные провинции Канады - Онтарио и Квебек, - погибли, по меньшей мере, восемь человек, более 500 тыс. жителей лишены электричества.
05/20/2022   15:46 В Финляндии заявили, что поставки газа из России прекратятся 21 мая Как сообщалось, Gasum не приняла требование российской стороны о переходе на новую систему оплаты газа и намерена подать иск в арбитраж.
05/20/2022   09:40 Министры финансов и главы ЦБ G7 не согласовали стратегию по импорту российской нефти Министры финансов и главы Центробанков стран "большой семерки" не смогли выработать единую стратегию в отношении отказа или сокращения импорта российской нефти.
05/19/2022   14:40 Турция скажет "нет" членству Финляндии и Швеции в НАТО, заявил Эрдоган Накануне турецкая сторона заблокировала процесс рассмотрения заявок Швеции и Финляндии на вступление в НАТО.
05/18/2022   17:17 Турция заблокировала переговоры в НАТО о вступлении Финляндии и Швеции в альянс - СМИ Власти Турции заблокировали начало переговоров в НАТО о вступлении Финляндии и Швеции в альянс, сообщило в среду агентство DPA со ссылкой на источники в организации.
05/18/2022   16:23 В России испытали боевой лазер, способный за пять секунд сжигать беспилотники Сообщается, что во время испытаний беспилотное средство "было просто-напросто сожжено и прекратило свое существование".