02/13/2024   17:35 Այվազովսկու կտավն աճուրդի կհանվի 100 մլն ռուբլով Մոսկվայի աճուրդի տունը փետրվարի 18-ին կանցկացնի բարձր սեգմենտի արվեստի իր երկրորդ աճուրդը։ Աճուրդի գլխավոր լոտը կլինի ականավոր նկարիչ Հովհաննես Այվազովսկու «Լուսնյակ գիշեր» կտավը՝...
02/13/2024   17:21 25-ամյա ադրբեջանցին դանակի հարվածներով սպանել է հորը, մորը և 9-ամյա եղբորը Ադրբեջանի բնակիչը սպանել է ընտանիքի անդամներին։ Փետրվարի 13-ին, ժամը 16:30-ի սահմաններում, ոստիկանությունը տեղեկություն է ստացել մայրաքաղաքի Խաթայի թաղամասում դանակով Մեհման Ահմեդ օղլուի (ծնված...
02/13/2024   13:15 Անթալիայում ջրհեղեղներ են. փողոցները հեղեղված են, ավտոմեքենաները՝ ջրի մեջ Հորդառատ անձրևները հեղեղումներ են առաջացրել Թուրքիայի ամենահայտնի հանգստավայրում՝ Անթալիայում, մի շարք շրջաններում դադարեցվել է կրթական պրոցեսը։ Այս մասին գրում է Ekonomim թերթը։...
02/12/2024   21:09 Թբիլիսիի Գաբրիել Սունդուկյանի փողոցն անվանափոխվել է Թբիլիսիի Գաբրիել Սունդուկյանի անվան փողոցը անվանափոխվել է սակրեբուլոյի (ավագանի) 2023 թվականի օգոստոսի 25-ի հրամանով։ Ալիք մեդիայի փոխանցմամբ՝ Չուղուրեթի թաղամասում, հայ ականավոր դրամատուրգ,...
02/12/2024   19:53 Ես վշտանում եմ, երբ տեսնում եմ, որ նախագահի խելքը տեղը չէ․ Կարլսոնը Բայդենին անվանել է ոչ կոմպետենտ նախագահ Ամերիկացի լրագրող Թաքեր Կարլսոնը ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին ոչ կոմպետենտ առաջնորդ է անվանել՝ միաժամանակ նկարագրելով Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին որպես աշխարհի ամենամեծ երկրի շատ ընդունակ...
02/12/2024   19:32 Հայտնի է Ալիևի երդմնակալության ամսաթիվը Հինգերորդ ժամկետով վերընտրված Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի երդմնակալության արարողությունը տեղի կունենա այս շաբաթվա վերջին, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է արհեստածին այդ պետության կառավարությանը մոտ...
02/12/2024   19:19 Հունգարիայի նախագահը պաշտոնապես հրաժարականի դիմում է ներկայացրել խորհրդարան Հունգարիայի նախագահ Կատալին Նովակը պաշտոնապես հրաժարականի դիմում է ներկայացրել երկրի խորհրդարան: Այս մասին ասվում է խորհրդարանի կայքում հրապարակված փաստաթղթում: «Հարգելի Ազգային ժողովին...
02/12/2024   17:06 Բորելը ՆԱՏՕ-ին կոչ է արել կախված չլինել ԱՄՆ նախագահի տրամադրություններից Եվրոպական դիվանագիտության ղեկավար Ժոզեպ Բորելը, մեկնաբանելով ԱՄՆ 45-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հայտարարությունները ՆԱՏՕ-ի երկրներին Ռուսաստանից պաշտպանելու մասին, ասել է, որ դաշինքը չպետք է կախված...
02/12/2024   16:32 Պսկով ուղևորվող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. վիրավորներից 13-ը երեխաներ են Պսկովի մարզի Պուշկինոգորսկի շրջանում ավտոբուսի և բեռնատարի բախման հետևանքով տուժել է 13 երեխա։ Այս մասին իր տելեգրամյան ալիքում հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը։...
02/12/2024   14:10 Եվգենի Պետրոսյանը շտապ հոսպիտալացվել է Մոսկվայում Եվգենի Պետրոսյանը շտապ հոսպիտալացվել է Մոսկվայում, հայտնում է Mash տելեգրամյան ալիքը։ Հստակեցվում է, որ նա հոսպիտալացվել է նախաբազկի տեղաշարժի ու կոտրվածքի պատճառով։ Mash-ի փոխանցմամբ՝ արտիստը...

06/21/2022   12:02 В Техасе республиканцы призвали к проведению референдума по выходу штата из состава США Сторонники Республиканской партии в Техасе призвали к проведению в следующем году референдума по вопросу выхода штата из состава в США в 2023 году.
06/21/2022   11:36 Дональд Трамп заявил, что ничто не остановит его от участия в выборах в 2024 году Джо Байден ранее также уже заявлял о готовности идти на второй срок.
06/21/2022   10:30 “Уже не до разговоров”: в МИД РФ предупредили Литву о последствиях блокады Калининградской области Литва должна понимать серьёзность последствий запрета на железнодорожный транзит грузов в Калининградскую область, заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
06/20/2022   14:34 Песков: вариант привлечения сил ОДКБ к спецоперации на Украине не рассматривался При этом Песков отметил большое значение Организации договора о коллективной безопасности.
06/20/2022   09:38 Брюссельский аэропорт отменил все вылеты пассажирских самолетов из-за акций протеста Администрация также призвала пассажиров не приезжать в аэропорт в понедельник и отметила, что прибывающие рейсы будут приняты.
06/17/2022   17:07 Глава МВД Британии одобрила экстрадицию основателя WikiLeaks Джулиана Ассанжа в США Глава Министерства внутренних дел Великобритании Прити Пател одобрила экстрадицию основателя WikiLeaks Джулиана Ассанжа в США, где ему грозит 175 лет тюремного заключения.
06/17/2022   15:54 Еврокомиссия рекомендовала пока не давать Грузии статус кандидата в ЕС Еврокомиссия сочла, что на данном этапе Грузия не удовлетворяет условиям
06/17/2022   14:38 Еврокомиссия рекомендует предоставить Украине статус кандидата на вступление в ЕС Окончательное решение о предоставлении этого статуса Украине должны одобрить все 27 государств-членов ЕС.
06/16/2022   11:24 США не прислушались к озабоченностям РФ, это стало триггером для неизбежности спецоперации - Песков Несмотря на надежды от саммита в Женеве, США не прислушались к озабоченностям РФ, это стало триггером для неизбежности спецоперации, заявил пресс-секретарь российского лидера.
06/16/2022   09:16 Аномальная жара накрыла Францию и Испанию Аномально высокая температура установилась во многих регионах Франции и Испании.