03/27/2024   19:38 Մոսկվայում ահաբեկչության մեջ մեղադրվողի եղբայրներին տարել են հարցաքննության. հայտնել է ազգականը «Կրոկուս Սիթի Հոլում» ահաբեկչության մեջ մեղադրվող Ֆարիդուն Շամսիդդինի երեք եղբայրներին տարել են հարցաքննության: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է նրա մորաքույր Գուլբիբի Զարգարովան:...
03/27/2024   17:38 Ադրբեջանի հիվանդանոցներից մեկի բակում նորածնի դիակ է հայտնաբերվել Ադրբեջանի Սումգայիթ քաղաքի մանկական հիվանդանոցի բակում հայտնաբերվել է նորածին երեխայի դի։ Այս մասին հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ երեխան մոտավորապես 6-7...
03/27/2024   16:01 Փարիզի շուրջ 20 դպրոցներ պայթյունի սպառնալիքներ են ստացել Այսօր Փարիզի շուրջ 20 դպրոցներ ռումբի սպառնալիքներ են ստացել։ Այս մասին հայտնել է Parisien թերթը:«Ընդհանուր առմամբ, Փարիզի մոտ 20 դպրոց և ուսումնական հաստատություն եղել է այդ...
03/27/2024   15:19 «Կրոկուս»-ի ահաբեկչության զոհերի թիվն ավելանում է ՌԴ առողջապահության նախարար Միխայիլ Մուրաշկոն հայտնել է, որ «Կրոկուս» առևտրի և զվարճանքի կենտրոնում տեղի ունեցած ահաբեկչության վիրավորներից մեկը, ով ծայրահեղ ծանր վիճակում էր, մահացել է։...
03/27/2024   13:58 Google-ը հանել է Mir Pay-ը Android սմարթֆոնների համար նախատեսված հավելվածների խանութից Google-ը հանել է Mir Pay-ը՝ ռուսական «Միր» քարտով վճարման հնարավորությունը Android օպերացիոն համակարգով աշխատող սարքերի հավելվածների խանութից՝ նշում է ТАСС-ի թղթակիցը։ Բացի այդ, դուք...
03/27/2024   13:29 Պուգաչովային մտադիր են արտասահմանյան գործակալ ճանաչել. ՌԴ դատախազությունը սկսել է գործընթացը ՌԴ  Դաշնային հակակոռուպցիոն նախագծի ղեկավար Վիտալի Բորոդինը հայտնել է, որ գլխավոր դատախազությունը սկսել է փոփ երգչուհի Ալլա Պուգաչովային որպես օտարերկրյա գործակալ ճանաչելու ընթացակարգ։ Այս...
03/27/2024   13:14 Ներգաղթյալների «որս»՝ ՌԴ-ում. ուժայինները մտել են Wildberries-ի պահեստներ, կան տեղեկություններ ձերբակալությունների մասին Անվտանգության ուժերը ներխուժել են Էլեկտրոստալում գտնվող Wildberries առցանց խանութի պահեստը։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ ընկերության մամուլի ծառայությանը հղումով։ Ինչպես պարզաբանել են...
03/27/2024   12:22 Հանովերում հարձակվել են Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսության վրա Հանովերում (Գերմանիա) հարձակվել են Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսության վրա։ Այս մասին հայտնել են Թուրքիայի ԱԳՆ դիվանագիտական աղբյուրները։ Միջադեպի կապակցությամբ թուրքական կողմը քննարկումներ է...
03/27/2024   11:59 Ադրբեջանում այս տարվա մեջ գրանցվել է ավելի քան 2000 ստորգետնյա ցնցում Ադրբեջանում այս տարվա 3 ամիսների ընթացքում գրանցվել է ավելի քան 2000 ստորգետնյա ցնցում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է այդ երկրի սեյսմոլոգիական ծառայության կենտրոնի գլխավոր տնօրեն Գուրբան...
03/26/2024   23:14 Թուրքիան հերքել Է Իսրայելին զենք և զինամթերք մատակարարելու մասին լուրերը Թուրքիայի Առևտրի նախարարությունը երեքշաբթի օրը հերքել է մի շարք ԶԼՄ-ների հաղորդագրությունները Իսրայելին զինամթերք և զենք մատակարարելու մասին, դրանք անվանել մանիպուլյացիաներ: «Ակնհայտ է, որ...

01/27/2023   15:33 Напавший на посольство Азербайджана в Тегеране мужчина объяснил свои мотивы Напавший на посольство Азербайджана в Тегеране в пятницу утром мужчина объяснил свои действия личными проблемами.
01/27/2023   13:45 МИД Азербайджана решил эвакуировать сотрудников посольства в Тегеране МИД Азербайджана решил эвакуировать сотрудников посольства в Тегеране после нападения, произошедшего утром 27 января.
01/27/2023   11:01 В Тегеране напали на посольство Азербайджана, есть погибший(ВИДЕО) Убит отвечавший за охрану дипмиссии сотрудник азербайджанских силовых структур. Еще один охранник был ранен.
01/25/2023   12:46 Турция покинет НАТО через пять-шесть месяцев - политик Турция обязана выйти из НАТО, заявил заместитель председателя партии "Родина" Этем Санча
01/25/2023   12:19 Азербайджанский военнослужащий застрелился в Бердзорском районе Причины не указываются.
01/25/2023   09:59 Любая атака Турции может превратиться в беспорядочное отступление: премьер Греции пообещал Анкаре жесткий ответ В области открытых угроз мы отвечаем решительной готовностью на любую громогласную агрессию. И те, кто хвастается, что они могут "прийти внезапно однажды ночью", знают, что они сами могут проснуться однажды ночью и приземлиться в суровой реальности - Мицотакис
01/24/2023   15:43 Песков заявил, что в Кремле не обсуждают идею запретить выезд россиян за границу Соответствующий вопрос Пескову задали в связи с внесением в Госдуму законопроекта, который предполагает введение обязательного бронирования даты и места выезда за границу автомобиля, покидающего РФ.
01/24/2023   10:48 В Госдуме предложили резервировать дату и время для пересечения границы на машине В Госдуме подготовили поправки, которые предусматривают предварительное резервирование даты и времени для пересечения границы РФ автотранспорта.
01/24/2023   09:15 Семь человек погибли в результате очередной стрельбы в Калифорнии Стрельба произошла всего через несколько дней после аналогичного инцидента в Монтерей-Парке (штат Калифорния), в результате которого погибли 11 человек.
01/23/2023   09:29 10 человек погибли в результате стрельбы в штате Калифорния:полиция установила личность подозреваемого Десять человек погибли, десять были госпитализированы с ранениями различной степени тяжести после того, как неизвестный открыл стрельбу в танцевальной студии в Монтерей-Парке в субботу вечером.