04/05/2024   19:29 Մոսկվայում կալանավորել են «Կրոկուսի» ահաբեկչության գործով եւս մեկ անձի Մոսկվայի Բասմանի դատարանը կալանավորել է «Կրոկուս Սիթի Հոլում» ահաբեկչության գործով 11-րդ ֆիգուրանտ Մուհամմադ Զաքիր Շարիպզոդուին: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են դատարանում:...
04/05/2024   18:54 Նյու Յորքի մոտ 5,1 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել ԱՄՆ-ում՝ Նյու Յորքի մերձակայքում 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել, հայտնում է Եվրոպական միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնը: Սեյսմոլոգների տվյալներով՝ երկրաշարժը տեղի է...
04/05/2024   17:58 Բաքվում երկարաձգել են Ֆրանսիայի քաղաքացու կալանքի ժամկետը Բաքուն քննարկել է լրտեսության մեջ մեղադրվող Ֆրանսիայի քաղաքացի Մարտին Ռայանի կալանքը երկարաձգելու մասին Պետական անվտանգության ծառայության քննչական գլխավոր վարչության դիմումը։ Միջնորդությունը...
04/05/2024   15:53 Թուրքիան հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ «առևտրային բումն» անկում է ապրել Ռուսաստանի և Թուրքիայի միջև «առևտրային բումը» դանդաղել է Ուկրաինայում ռազմական գործողությունների ժամանակ Մոսկվայի դեմ ԱՄՆ-ի և ԵՄ-ի պատժամիջոցների ընդլայնման պատճառով։ Այս մասին գրում է...
04/05/2024   15:26 Թուրքիան դուրս է գալիս Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի մասին պայմանագրից Թուրքիան ապրիլի 8-ին դուրս կգա ԵՍԶՈՒ (Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի մասին) պայմանագրից։ Այս մասին հայտնում է ТАСС գործակալությունը։ Երկրի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հրամանագիր է ստորագրել...
04/05/2024   14:45 Իրանում 3 անընդմեջ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Այսօր անընդմեջ երեք երկրաշարժ է տեղի ունեցել Իրանի Խուզեստան նահանգում։ Տեղեկատվության համաձայն՝ 4,1, 4,4 և 4,9 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժերը գրանցվել են նշված նահանգի Մոշրագ քաղաքում։...
04/05/2024   14:06 Ուկրաինան կարող է տարածքներ զիջել ՆԱՏՕ-ին անդամակցելու դիմաց. La Repubblica ՆԱՏՕ-ի անդամները ոչ պաշտոնական զրույցների ժամանակ ընդունում են մի սցենար, ըստ որի Ուկրաինան կարող է տարածքներ զիջել ՌԴ-ին՝ դաշինքին անհապաղ մուտք գործելու երաշխիքների դիմաց։Այս մասին գրում է La...
04/05/2024   13:43 Ուկրաինայի մուտքը ՆԱՏՕ կլինի միջուկային ապոկալիպսիսի մասին ֆիլմի սկիզբը. Մասկ Իլոն Մասկը կարծում է, որ Ուկրաինայի մուտքը ՆԱՏՕ կլինի միջուկային ապոկալիպսիսի մասին ֆիլմի սկիզբը։ «Սա բառացիորեն միջուկային ապոկալիպսիսի մասին ֆիլմի սկիզբն է», - գրել է Մասկը X-ի իր...
04/05/2024   13:23 Ալիևն ընդունել է Չավուշօղլուին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Թուրքիայի նախկին արտգործնախարար, Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի պատգամավոր և ՆԱՏՕ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովում Թուրքիայի խորհրդարանի պատվիրակության ղեկավար...
04/05/2024   00:04 Լավրովը երախտագիտություն է հայտնել Տաջիկստանին «Կրոկուսի» հարցում աջակցելու համար Ռուսական կողմը շնորհակալ է Տաջիկստանի իշխանություններին «Կրոկուս Սիթի Հոլում» տեղի ունեցած ահաբեկչությունից հետո աջակցության խոսքերի համար, գնահատում է օպերատիվ օգնությունը...

03/06/2023   09:38 Новое землетрясение произошло на юге Турции Землетрясение магнитудой 4,7 было зафиксировано в провинции Хатай на юге Турции.
03/03/2023   16:49 В Москве убили одного из разработчиков вакцины "Спутник V" СК возбудил дело по факту убийства в Москве одного из разработчиков вакцины "Спутник V".
03/03/2023   16:01 Взрыв прогремел на входе в здание суда в столице Черногории, один человек погиб Пять человек, по имеющейся сейчас информации, получили ранения
03/03/2023   13:54 Близится время мощного землетрясения в Стамбуле: турецкие сейсмологи бьют тревогу В Стамбуле может произойти землетрясение магнитудой 7,5
03/02/2023   17:09 Путин назвал произошедшее в Брянской области терактом Президент РФ Владимир Путин охарактеризовал произошедшее в граничащем с Украиной Брянской области как теракт.
03/02/2023   15:05 "Речь идет об атаке террористов": в Кремле прокомментировали ситуацию в Брянской области Путин в Кремле получает регулярные доклады от руководства силовых ведомств страны о ситуации в Брянской области - Песков
03/02/2023   14:41 Японский ученый отреагировал на предсказание нидерландского сейсмолога, предупредившего о мегаземлетрясении Ранее в соцсетях распространилось зловещее предсказание Хугербитса, предупредившего о мегаземлетрясении в марте.
03/02/2023   14:16 Премьер-министр Индии заявил о неспособности мирового сообщества не допускать конфликты Международному сообществу не удается выполнять две его важнейшие задачи - предотвращать конфликты и развивать сотрудничество, заявил премьер-министр Индии Нарендра Моди.
03/02/2023   11:27 Паром с автомобилями загорелся в море в Турции, есть пострадавшие Огонь удалось потушить, паром и автомобили серьезно повреждены.
03/02/2023   10:45 Глава Минтранса Греции объявил о своей отставке после столкновения поездов Это то, что я считаю своим долгом сделать как минимальный знак уважения к памяти людей, которые так несправедливо ушли, заявил министр транспорта Греции.