04/07/2024   14:40 Թբիլիսիում պայթյուն է եղել. կան զոհեր Թբիլիսիի Բոչորմի փողոցում գտնվող հրաձգության կենտրոնում տեղի է ունեցել պայթյուն, որի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։ Վրաստանի ՆԳՆ-ն հաստատել է այս տեղեկությունը։ Հաղորդվում է, որ ևս 4 մարդ...
04/07/2024   13:02 Բաքվում ծխախոտի պատճառով ծեծել ու դանակահարել են տղամարդու Բաքվի Խազար շրջանի Բինա գյուղում 39-ամյա տղամարդու վրա հարձակվել են չորս անհայտ անձինք, որոնք դանակահարել են նրան։ Ինչպես հայտնում է Report-ը, պարզվել է, որ տուժածը Լերիկ թաղամասի բնակիչ...
04/06/2024   19:48 Ղազախստանում վերջին 80 տարում ամենամեծ ջրհեղեղն է եղել Ղազախստանում վերջին 80 տարում ամենամեծ ջրհեղեղն է եղել։ Ավելի քան 10 նահանգներում արտակարգ դրություն է հայտարարվել։ Նախօրեի տվյալներով՝ միայն Կուլսարի քաղաքում առնվազն 630 բնակելի տարածք մնացել է...
04/06/2024   14:55 ԱՄՆ կոնգրեսի 40 դեմոկրատ կոչ են անում Սպիտակ տանը դադարեցնել զենքի մատակարարումը Իսրայելին ԱՄՆ կոնգրեսի 40 դեմոկրատ, որին միացել է Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակ Նենսի Փելոսին, նամակ են հղել ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին և պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենին՝ կոչ անելով դադարեցնել զենքի...
04/06/2024   13:28 Իսրայելի հարձակումն անպատասխան չի մնա․ Իրանի ԶՈՒ ԳՇ պետ Իսրայելի դեմ գործողությունն անպայման կիրականացվի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմեդ Բաղերը` Սիրիայում Իրանի...
04/05/2024   23:17 Մոսկվայում ձերբակալել են երկու մանկահասակ աղջիկների բռնաբարության մեջ մեղադրվող տղամարդուն Ռուսաստանի Քննչական կոմիտեի քննիչների միջնորդությամբ դատարանը կալանավորել է մի տղամարդու, որը մեղադրվում է Մոսկվայի հարավում վերգետնյա հետիոտնային անցումում երկու աղջիկների նկատմամբ բռնություն...
04/05/2024   22:58 Ադրբեջանցի զինծառայող է սպանվել Ադրբեջանցի զինծառայող Սալեհ Խալաֆովը սպանվել է վարժանքների ընթացքում, հայտնում են տեղական ԶԼՄ-ները: Ուսումնական հրաձգությունն անցկացվել է օկուպացված Սանասարի (Կուբաթլու) զորամասերից մեկում։
04/05/2024   22:22 Հայաստանի քաղահասրակությունը աջակցում է վրաց գործընկերներին՝ նոր օրինագծերի դեմ պայքարում Հայաստանում գործող շուրջ 12 հասարակական կազմակերպություններ և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպություններ իրենց աջակցությունն են հայտնում Վրաստանի քաղաքացիական հասարակությանը՝ կապված իշխող...
04/05/2024   21:30 Ուկրաինայի չորս մարզերում էլեկտրաէներգիայի սպառման սահմանափակումներ են մտցվել Ուկրաինայի չորս մարզերում էլեկտրաէներգիայի սպառման սահմանափակումներ են մտցվել արտադրող հզորությունների բավարար ծավալի բացակայության պատճառով, ուրբաթ հայտնել է «ՈւկրԷներգո» ազգային...
04/05/2024   20:09 Նյու Յորքում երկրաշարժից հետո դադարեցրել են օդանավակայանների աշխատանքը․ հետաձգվել են 100-ից ավել չվերթեր Ջոն Քենեդիի անվան օդանավակայանը (JFK) եւ Նյու Յորքի Նյուարք օդանավակայանը դադարեցրել են աշխատանքը երկրաշարժից հետո, կատարվում է ստուգում ցնցումների հնարավոր հետեւանքների առկայության համար,...

03/07/2023   15:58 Экономический ущерб от землетрясения в Турции превысит 100 миллиардов долларов, заявили в ООН Постпред ООН Винтон: ущерб от землетрясения в Турции превысит 100 миллиардов долларов
03/07/2023   12:44 Азербайджан "высыхает": уровень воды в реке Кура резко упал Уровень воды в реке Кура, считающейся основным источником водоснабжения Азербайджана, резко упал.
03/07/2023   10:03 Уцелевшее при землетрясении здание в Турции рухнуло во время сноса(ВИДЕО) В городе Диярбекире рухнуло частично уцелевшее многоэтажное здание.
03/07/2023   09:54 Число жертв землетрясений в Турции достигло 46 104 Эрдоган сообщил, что число погибших при землетрясениях в Турции достигло 46 104.
03/06/2023   17:46 Жители Стамбула массово покидают город из-за страха перед прогнозируемым землетрясением Жители Стамбула массово покидают город или переселяются в более безопасные здания из-за опасений и страхов, связанных с землетрясением.
03/06/2023   15:30 Пассажирский самолет вернулся в аэропорт Стамбула из-за невыносимого запаха дуриана Лайнер в штатном режиме вернулся в Стамбул, где после осмотра груза выяснилось, что причиной срабатывания датчиков стал дуриан.
03/06/2023   14:56 Азербайджан за последние 7 лет выполнил не менее 92 рейсов для доставки оружия на миллиарды долларов Не менее 92 грузовых рейсов за последние 7 лет совершили азербайджанские транспортные самолёты Ил-76 на израильскую авиабазу «Увда», чтобы забрать вооружений на миллиарды долларов.
03/06/2023   14:28 В Иране заявили о новых достижениях в производстве беспилотников Минобороны Ирана представит новые беспилотники в ближайшее время.
03/06/2023   13:00 Грузинские депутаты устроили драку в парламенте во время обсуждения закона об иноагентах Обсуждение нового законопроекта об "иноагентах" в парламенте Грузии проходит на фоне словесного и физического противостояний и акции протеста.
03/06/2023   10:46 Землетрясение магнитудой 5,9 произошло у австралийского острова Маккуори Землетрясение магнитудой 5,9 было зафиксировано в понедельник у побережья принадлежащего Австралии острова Маккуори.