04/15/2024   11:27 Միացյալ Թագավորությունը քննակում է Ռուանդայի նման Հայաստան ևս անլեգալ միգրանտներ ուղարկելու հարցը Մեծ Բրիտանիան բանակցում է 4 երկրների հետ, որոնք կարող են ընդունել Միացյալ Թագավորությունից արտաքսված անլեգալ ներգաղթյալների ։ «Փաստինֆոն» տեղեկացավ «The Times»- ի...
04/14/2024   18:29 ԱՄՆ կառավարությունը չի կարծում, որ Իրանի հարձակումն Իսրայելի վրա կհանգեցնի լայնամասշտաբ պատերազմի.Ջոն Քիրբի ԱՄՆ կառավարությունը չի հավատում, որ Իրանի հարձակումն Իսրայելի վրա կվերաճի լայնամասշտաբ պատերազմի։ Այս մասին ապրիլի 14-ին հայտարարել է Սպիտակ տան Ազգային անվտանգության խորհրդի ռազմավարական...
04/14/2024   18:11 Հռոմի պապը մտահոգություն է հայտնել Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կապակցությամբ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը մտահոգություն է հայտնել Իրանի գործողություններից հետո Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի վատթարացման կապակցությամբ և կարգավորման կոչ արել։  «Արմենպրես»-ի...
04/14/2024   17:55 Նեթանյահուն Բայդենի հետ հեռախոսազրույցից հետո չեղարկել է Իրանի դեմ պատասխան հարվածը Նեթանյահուն Բայդենի հետ հեռախոսազրույցից հետո չեղարկել է Իրանի դեմ պատասխան հարվածը: Այս մասին հայտնում է New York Times-ը։ Նշենք, որ Իսրայելի ռազմական կաբինետի նախարար Բեննի Գանցն էլ հայտնել է,...
04/14/2024   17:36 Իրանի հարձակումից պաշտպանվելու համար մեկ գիշերն Իսրայելին արժեցել է մինչև 1,3 միլիարդ դոլար Իրանի արձակած հարյուրավոր հրթիռներից ու ԱԹՍ-ներից պաշտպանվելը մեկ գիշերվա ընթացքում Իսրայելին կարող էր արժենալ մինչև 1,3 միլիարդ դոլար: Այդ մասին ապրիլի 14-ին Ynet պորտալին հայտնել է Իսրայելի...
04/14/2024   16:58 Իրանի մի շարք օդանավակայաններում չվերթները չեղարկվել են Իրանի մի շարք օդանավակայաններում մինչև ապրիլի 27-ի առավոտ չեղարկվել են բոլոր չվերթները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ISNA գործակալությունը՝ մանրամասնելով, որ նշված...
04/14/2024   16:24 Իրանը այս պահին մտադիր չէ շարունակել իր գործողությունները Իրանի Իսլամական Հանրապետությունն այս պահին մտադիր չէ շարունակել իր գործողությունները, սակայն անհրաժեշտության դեպքում չի վարանի պաշտպանել իր օրինական շահերը ցանկացած նոր ագրեսիայից։ Այս մասին...
04/14/2024   16:09 Ադրբեջանն ու Հորդանանը համաձայնագիր են ստորագրել Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը այցով Հորդանանում է։ Բանակցությունների ընթացքում Հասանովը քննարկել է ռազմական, ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր։ Կողմերը համաձայնագիր են...
04/14/2024   15:37 Իսրայելը որոշում կկայացնի Իրանին պատասխան հարված հասցնելու հետ կապված Իսրայելի կառավարությունը կիրակի որոշում կկայացնի Իրանին պատասխան հարված հասցնելու հետ կապված։ Այս մասին, ՌԻԱ «Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, ասվում է Իսրայելի բանակի հայտարարության մեջ: ...
04/14/2024   14:56 Իսրայելական ինքնաթիռները հարվածներ են հասցրել Լիբանանին Իսրայելի ԶՈՒ ինքնաթիռները հարվածներ են հասցրել Լիբանանի արևելքում գտնվող Նաբի-Շիթ քաղաքին։ Այս մասին հայտնում է Ռիա Նովոստին։

04/04/2023   15:27 РФ будет вынуждена предпринять ответные меры: МИД России о вступлении Финляндии в НАТО После вступления Финляндии в НАТО и увеличения линии соприкосновения альянса с границами России, ситуация в Северной Европе кардинально изменится, для устранения угроз Москва будет вынуждена принять ответные меры военно-технического и иного характера - МИД РФ
04/04/2023   13:59 Беларуси передали "Искандер-М", способный использовать ядерные ракеты Вооруженным силам Беларуси передан оперативно-тактический ракетный комплекс "Искандер-М". Он может использовать ракеты как в обычном, так и в ядерном исполнении - Шойгу
04/04/2023   11:39 Новое землетрясение произошло в Турции В Турции произошло землетрясение.
04/04/2023   09:56 Экс-президент США Дональд Трамп заявил, что ему предъявят обвинения по 33 пунктам Трамп станет первым экс-главой администрации в истории США, которому предъявят обвинения в уголовном правонарушении.
04/03/2023   17:24 Путин денонсировал соглашения о пенсиях военнослужащих стран СНГ Путин подписал закон о денонсации Соглашения о порядке пенсионного обеспечения военнослужащих стран СНГ.
04/03/2023   16:52 ВВС Индии и США проведут совместные учения - СМИ Индия и США проведут совместные военно-воздушные маневры. Япония примет в них участие в качестве наблюдателя
04/03/2023   16:00 Бухгалтер представительства ЕС в Азербайджане обвиняется в хищении суммы в особо крупном размере Уголовное дело возбуждено в отношении должностного лица представительства Европейского союза в Азербайджане.
04/03/2023   15:31 СМИ назвали дату официального вступления Финляндии в НАТО Финляндия официально вступит в НАТО 4 апреля во время встречи глав МИД альянса.
04/03/2023   14:31 Президент Ирана принял приглашение короля Саудовской Аравии посетить Эр-Рияд Президент Ирана Эбрахим Раиси принял приглашение короля Саудовской Аравии Сальмана бен Абдель Азиза Аль Сауда посетить Эр-Рияд с визитом.
04/03/2023   10:10 Землетрясение 7,3 произошло в Папуа - Новой Гвинее По интенсивности сотрясений в эпицентре сейсмособытие оценивается как "уничтожающее".