04/19/2024   17:37 Բեռլինում կկայանա Շոլց-Ալիև հանդիպումը Ապրիլի 26-ին Բեռլինում կհանդիպեն Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է Գերմանիայի նախարարների կաբինետի պաշտոնական ներկայացուցիչ Շտեֆեն...
04/19/2024   17:32 22-ամյա ադրբեջանցին բենզին է լցրել ու հրկիզել 34-ամյա բնակչուհուն Ադրբեջանում այսօր ժամը 17:00-ի սահմաններում ծանր այրվածքներով հիվանդանոց է տեղափոխվել Թովուզ շրջանի 34-ամյա բնակչուհին։ Ըստ տեղեկությունների՝ նրա մոտ ախտորոշվել են դեմքի, երկու վերին վերջույթներ,...
04/19/2024   17:05 Փարիզում ձերբակալել են պայթուցիկով Իրանի հյուպատոսությունում փակված տղամարդուն Փարիզում ձերբակալել են Իրանի հյուպատոսությունում իրեն պայթեցնել սպառնացող տղամարդուն՝ հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ անհայտ անձը ներխուժել է Փարիզում Իրանի...
04/19/2024   16:55 Փարիզում տղամարդը ներխուժել է Իրանի հյուպատոսության շենք և սպառնում է պայթեցնել իրեն Անհայտ անձը ներխուժել է Փարիզում Իրանի հյուպատոսության շենք և սպառնում է պայթեցնել իրեն, հայտնում է Europe 1 ռադիոկայանը։ «Այս պահին մի մարդ փակվել է Փարիզի 16-րդ թաղամասում գտնվող Իրանի...
04/19/2024   14:25 Իրանի զինվորականները հայտարարել են, որ չեն պատասխանի Սպահանին հասցված հարվածին Իրանը մտադիր չէ պատասխանել անօդաչուների արձակմանը Իրանի Սպահանի նահանգի ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է EFE գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի բանակի...
04/19/2024   14:06 Արևմուտքը հասկացնել է տալիս, որ «բոլորը պառկել են» ԱՄՆ-ի տակ. Լավրով Հեգեմոնիայի կորստից վախենալուց բացի, Արևմուտքը հասկացնել է տալիս, որ իր բոլոր երկրները «պառկել են» Միացյալ Նահանգների տակ։ Այս մասին 3 լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում ասել է...
04/19/2024   13:25 24-ամյա մոսկվացուն սպանած ադրբեջանցու բնակարանից հայտնաբերվել է ավելի քան 44 մլն ռուբլի և 300 հազար դոլար Մոսկվայում աղմկահարույց սպանության մեջ կասկածվող ադրբեջանցու բնակարանից առգրավվել է 44 մլն ռուբլի և 300 հազար դոլար։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով ՌԴ Քննչական կոմիտեի կենտրոնական...
04/19/2024   12:52 Բաքվում հերթական լրագրողն է ձերբակալվել՝ դիմակավորված անձանց կողմից Ադրբեջանում հերթական լրագրողն է ձերբակալվել, այս անգամ խոսքը գնում է Meclis.info կայքի ղեկավար Իմրան Ալիեւի մասին։ Նրան բերման են ենթարկվել ապրիլի 18-ի երեկոյան՝ Բաքվի օդանավակայանում։ Այս մասին նա...
04/19/2024   00:00 Թուրքիայում 2-րդ երկրաշարժն է գրանցվել 4,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ ևս մեկ երկրաշարժ է տեղի ունեցել Թուրքիայի Թոքաթ նահանգում։   Ավելի վաղ հաղորդել ենք, որ 5,2 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ էր տեղի ունեցել Թուրքիայի Թոքաթ...
04/18/2024   23:47 Իսրայելը կանգնած է էքզիստենցիալ սպառնալիքի առջև․ Նեթանյահու Իսրայելը ներկայումս կանգնած է էքզիստենցիալ սպառնալիքի առջև, և երկրին անհրաժեշտ է ազգի միասնություն, հինգշաբթի հայտարարել է վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն «Մոսադ» արտաքին հետախուզության...

05/02/2023   15:30 Главу Минтруда Уганды застрелил его же телохранитель - СМИ Министр труда, занятости и производственных отношений Уганды Чарльз Окелло Энгола был застрелен своим телохранителем по пути на работу.
05/02/2023   12:28 Экс-премьеру Британии Лиз Трасс выставили счет за пропавшие из резиденции главы МИД тапки и банные халаты Секретариат кабинета министров Великобритании Лиз Трасс счет на £12 тыс. ($15 тыс.) за тапки, банные халаты, продукты питания и напитки, которые пропали из особняка Чивнинг-хаус.
05/02/2023   11:15 Аэропорт в сирийском Алеппо приостановил работу из-за ракетной атаки Израиля Ранее сообщалось, что Израиль совершил атаку на окрестности сирийского города Алеппо, средства ПВО Сирии сбили часть ракет.
05/01/2023   16:37 В Грузии задержали мужчину за попытку продать уран на сумму $2 млн Задержанный планировал продать в Поти радиоактивный материал за 2 000 000 долларов США
05/01/2023   15:36 Посольство Ирана вновь открылось в Эр-Рияде Иран возобновил деятельность своего посольства в Саудовской Аравии.
05/01/2023   12:55 Грузовой поезд сошел с рельсов в России из-за подрыва ж/д путей Губернатор Брянской области Александр Богомаз сообщил о подрыве железнодорожный путей в Унечском районе.
05/01/2023   12:49 Папа Римский Франциск призывает Украину и РФ отказаться от наступления Папа Римский Франциск призывает Украину и РФ отказаться от наступления и заявил, что готов отправить в Москву и Киев своих представителей для организации переговоров.
05/01/2023   11:38 Пролежавший 33 года в коме полицейский умер в США - СМИ Нью-йоркский полицейский умер после 33 лет комы.
04/28/2023   18:04 Эрдоган вновь отменил предвыборные выступления из-за болезни Отмечается, что президент Турции отменил третий день выступлений.
04/28/2023   17:54 Кандидат от оппозиции Кылычдароглу опережает Эрдогана перед выборами в Турции Кылычдароглу опережает Эрдогана перед выборами в Турции, показал опрос.