05/28/2024   16:38 ՆԱՏՕ-ն մշակում է Ռուսաստանին միջուկային հարվածներ հասցնելը. ԱԴԾ ՆԱՏՕ-ն սահմանի մոտ մշակում է ՌԴ տարածքին միջուկային հարվածներ հասցնելը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ բանակի գեներալ, ԱԴԾ սահմանային ծառայության տնօրենի առաջին տեղակալ Վլադիմիր Կուլիշովը։...
05/28/2024   16:14 Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղարը հեռախոսազրույց է ունեցել իրանցի գործընկերոջ հետ ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն հեռախոսազրույց է ունեցել իր իրանցի գործընկեր Ալի Ահմադիանի հետ և քննարկել անվտանգության ոլորտում հետագա համագործակցության հեռանկարները։ Риа...
05/28/2024   15:33 Իսպանիան պաշտոնապես ճանաչեց Պաղեստինը որպես պետություն Իսպանիայի կառավարությունը պաշտոնապես ճանաչեց Պաղեստինը որպես պետություն։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է թագավորության արտաքին գործերի նախարար Խոսե Մանուել Ալբարեսը։ «Այսօր...
05/28/2024   13:51 ԱՄՆ-ում տորնադոյի հետևանքով զոհերի թիվն աճում է ԱՄՆ-ում հզոր տորնադոների և փոթորիկների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 23-ի, հայտնում է CNN-ը։ Նախկինում հեռուստաալիքը հայտնել էր 21 զոհի մասին, այդ թվում՝ չորս երեխա։ Արտակարգ իրավիճակը առաջացել է...
05/28/2024   12:47 Իրանը Ռայիսիի մահից հետո ուղղաթիռներ կգնի Ռուսաստանից Իրանը պայմանագիր է կնքել Ռուսաստանի հետ՝ 12 Մի-17 ուղղաթիռ գնելու համար, որոնք կօգտագործվեն Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերությանը սպասարկելու համար։ Ուղղաթիռների մատակարարման պայմանագիրը կնքվել է Իրանի...
05/27/2024   21:39 Արցախում ՌԴ գլխավոր հյուպատոսության բացման նախապատրաստական աշխատանքները շուտով կսկսվեն․ Կարասին Լեռնային Ղարաբաղի Ստեփանակերտ քաղաքում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության բացման նախապատրաստական աշխատանքները կսկսվեն մոտ ժամանակներս: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Դաշնության խորհրդի միջազգային...
05/27/2024   19:54 Թուրքիայում արդարացրել են ռուս կնոջ սպանության մեջ մեղադրվողին Թուրքական դատարանն արդարացրել է սիրիացի Մուհամեդ Նիզար Առնաբեհին, որին մեղադրում էին 2023 թվականի աշնանը ռուս Անաստասիա Եմելյանովայի սպանության մեջ։ Այս մասին հայտնում է Duvar ինտերնետ պարբերականը։...
05/27/2024   17:23 Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայողը խեղդվել է ջրանցքում Ադրբեջանական բանակի զինծառայող Էյվազով Էլվին Դաշդամիր օղլուն խեղդվել է Սամուր-Դյավյաչի-Աբշերոն ջրանցքում։ Այդ երկրի պաշտպանության նախարարությունից հաստատել են տեղեկությունը՝ հավելելով, որ դեպքի...
05/27/2024   17:08 ՆԱՏՕ-ն ընկնում է ռազմական էքստազի մեջ. Պեսկով ՆԱՏՕ-ն սիրախաղ է անում ռազմական հռետորաբանության հետ, մեծացնում է էսկալացիայի աստիճանը և ընկնում ռազմական էքստազի մեջ, «Известия»-ին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։...
05/27/2024   16:57 Ռուսաստանը որոշել է թալիբներին հանել արգելված խմբավորումների ցուցակից և հրավիրել է ֆորումի ՌԴ արտաքին գործերի և արդարադատության նախարարությունները նախագահ Վլադիմիր Պուտինին զեկուցել են, որ «Թալիբան» շարժումը կարող է հանվել արգելված կազմակերպությունների ցանկից։ Այդ մասին...

10/07/2023   13:45 В Палестине провели чрезвычайное заседание Президент Палестины Махмуд Аббас провел экстренное заседание с рядом официальных лиц, в ходе которого подчеркнул право палестинского народа на самооборону от израильских войск и поселенцев,...
09/16/2023   14:47 Эрдоган предложил Москве, Баку и Еревану провести встречу по Карабаху Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил в субботу, что предложил лидерам России, Азербайджана и Армении провести четырехстороннюю встречу по Карабаху. "Мы выступили с предложением провести...
09/14/2023   16:43 Двух сотрудников посольства США в России объявили персонами нон грата Посол США в Москве Линн Трейси в четверг была вызвана в МИД РФ, дипломату заявлено о решении российской стороны объявить persona non grata двух сотрудников американской дипмиссии, сообщили на...
09/13/2023   13:31 Министр обороны Ирана исключил возможность войны в регионе Комментируя напряженность между Азербайджанской Республикой и Арменией, министр обороны и поддержки ВС Ирана бригадный-генерал Мохаммадреза Аштияни заявил: «Войны в...
09/13/2023   12:08 Москва заявила Баку дипломатический демарш Из-за высказывания МИД Азербайджана о выборах в четырех регионах, которые Баку не признает российскими, дипломаты из РФ выразили демарш. Об этом 13 сентября сообщила официальный представитель...
09/11/2023   17:31 Германия выделит МККК 2 миллиона евро на гуманитарную деятельность в Нагорном Карабахе Германия дополнительно предоставит Международному комитету Красного Креста 2 миллиона евро на проект гуманитарной миссии в Нагорном Карабахе. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает...
09/11/2023   16:54 В Кремле пока не получали сигналов о выходе Армении из ОДКБ Москва не получала каких-либо официальных сигналов по выходу Армении из ОДКБ, заявил в понедельник журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. "Мы видели много рассуждений на эту...
09/10/2023   22:48 Собянин набрал более двух миллионов голосов Сергей Собянин, по предварительным данным ДЭГ, набрал более двух миллионов голосов на выборах мэра Москвы, заявил начальник Управления по совершенствованию территориального управления и развитию...
09/10/2023   09:55 Дипломатический форум в Анталье перенесли на март 2024 года Дипломатический форум в Анталье запланирован на 1-3 марта, сообщили РИА Новости в организационном комитете. В феврале организаторы сообщали, что форум перенесен на четвертый квартал 2023 года в...
09/06/2023   21:16 Россия и Турция достигли соглашения о поставке миллиона тонн зерна Россия и Турция достигли принципиальной договоренности о поставке 1 миллиона тонн зерна, в ближайшее время начнется проработка технических деталей, заявил замглавы МИД РФ Александр Грушко. "Все...