06/10/2024   12:44 Կազանի օդանավակայանը վերսկսել է աշխատանքը «Ռոսավիացիան» հայտնել է, որ ժամը 11:00-ին Կազանի օդանավակայանի շահագործման ժամանակավոր սահմանափակումները հանվել են։ Սահմանափակումներ մտցվել էին՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։...
06/10/2024   11:49 Կազանի օդանավակայանը միառժամանակ չի գործի Կազանի օդանավակայանը ժամանակավորապես դադարեցրել է թռիչքները։ Այս մասին ասվում է «Ռոսավիացիա»-ի տարածած հաղորդագրության մեջ։ «Քաղաքացիական օդանավերի թռիչքների անվտանգությունն...
06/09/2024   17:48 Մոսկվայում երաժիշտը դանակով հարձակվել է թվային պլատֆորմի ղեկավարի և նրա ընկերոջ վրա. վերջինս սպանվել է Baza տելեգրամյան ալիքը հայտնում է, որ թվային պլատֆորմների ինքնավար ոչկոմերցիոն կազմակերպության ղեկավար Արսենի Շչելցինը հոսպիտալացվել է դանակի երեք վերքերով: Հարձակումը տեղի է ունեցել...
06/09/2024   16:04 Բաքուն չի ճանաչում Ցխինվալում անցկացված խորհրդարանական ընտրությունները Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Վրաստանի Ցխինվալի շրջանում անցկացված խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ։ Հայտարարության մեջ ընդգծվում է, որ Ադրբեջանի...
06/09/2024   15:49 Իրանում արտահերթ նախագահական ընտրություններին կմասնակցի 6 թեկնածու Իրանի արտահերթ նախագահական ընտրություններին կմասնակցի 6 թեկնածու: Այս մասին տեղեկություն է տարածել Tasnim-ը։ Այս թեկնածուներն են՝ Ալիռեզա Զաքանին, Սաիդ Ջալիլին, Ամիր Հուսեյն Ղազիզադե Հաշիմին,...
06/09/2024   15:14 Իտալիայում 2 շաբաթ անց հաջողվել է բռնել փախած ցուլին Իտալական ոստիկանությունն ու անասնաբուժական ծառայությունները բռնել են ցուլին, որը փախել էր բեռնատարից երկու շաբաթ առաջ։ Այս մասին հայտնել է ANSA թերթը։ Հայտնի է, որ ցուլը փախել է վթարից հետո, որը...
06/09/2024   13:28 Թուրքիայում գրանցվել է երկրաշարժ Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Ղահրամանմարաշ քաղաքում 4,3 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի Արտակարգ իրավիճակների և աղետների կառավարման վարչությունը...
06/09/2024   12:37 Ադրբեջանում շենք է այրվել. տասնյակ բնակիչներ են տարհանվել Ադրբեջանի բնակելի շենքերից մեկում խոշոր հրդեհ է բռնկվել: Հրդեհը տեղի է ունեցել Աբշերոնի շրջանի Մասազիր գյուղի Գուրթուլուշ-93 բնակելի համալիրում։ Ինչպես հայտնում են այդ երկրի ԱԻՆ-ից, շենքից...
06/09/2024   10:30 Կայծակի հարվածից Ադրբեջանում երկու սահմանապահ է մահացել, որից մեկը` մայոր Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայության երկու զինծառայողներ մահացել են կայծակի հարվածից։ Այս մասին ասվում է երկրի ՊՍԾ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։ Ըստ տեղեկությունների՝ հունիսի...
06/08/2024   23:48 Արևմտյան երկրները հատել են կարմիր գիծը. Ավստրիայի պաշտպանության նախարար Արևմտյան երկրները հատել են կարմիր գիծը՝ թույլ տալով Ուկրաինային հարձակվել Ռուսաստանի տարածքում գտնվող թիրախները՝ իրենց փոխանցած զենքերով, die Presse-ին տված հարցազրույցում ասել է Ավստրիայի...

11/07/2023   09:44 Генсек ООН заявил, что опасается расширения конфликта между Израилем и ХАМАС "Трезвый ум и дипломатические усилия должны восторжествовать. Риторика ненависти и провокационные действия должны прекратиться", - отметил генсек ООН.
11/06/2023   17:34 Радиоведущего убили во время прямого эфира Филиппинского радиоведущего убили во время прямого эфира
11/06/2023   16:18 В Стамбуле заявили о критической ситуации с запасами воды Запасы воды в Стамбуле опустились до критических 17,3% нормы
11/06/2023   14:48 В Кремле отреагировали на публикации о решении Путина баллотироваться на выборах в марте 2024 года Песков прокомментировал публикацию агентства Reuters.
11/06/2023   14:37 Землетрясение произошло в Азербайджане В Азербайджане произошло землетрясение магнитудой 3,2.
11/06/2023   14:30 Сергей Лавров предупредил о близящейся большой войне Лавров: англосаксы толкают Ближний Восток к большой войне
11/06/2023   14:22 Президент Ирана назвал поддерживающие Израиль страны соучастницами преступлений Президент Ирана Эбрахим Раиси назвал все поддерживающие Израиль страны соучастницами преступлений, совершаемых в отношении палестинцев.
11/06/2023   12:50 Блинкен заявил, что США не ищут конфликта с Ираном Блинкен заявил, что США не ищут конфликта с Ираном, но примут необходимые меры для защиты своего военного и гражданского персонала на Ближнем Востоке
11/06/2023   12:04 Глава МИД Ирана предупредил, что конфликт на Ближнем Востоке может "разгореться" В Ливане и Йемене существуют другие силы сопротивления, которые могут активизировать свои действия - глава МИД Ирана
11/06/2023   10:30 ООН сообщает о крупнейших потерях в организации из-за конфликта в Газе Число сотрудников гуманитарных организаций, погибших с 7 октября, включает 88 сотрудников БАПОР. Это самые большие потери ООН, когда-либо зафиксированные в одном конфликте - ООН