07/13/2024   19:30 Կրեմլը՝Պուտինի դեմ մահափորձերի մասին Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է Ուկրաինայի ՊՆ գլխավոր հետախուզական վարչության պետ Կիրիլ Բուդանովի հայտարարությունը ՌԴ նախագահի դեմ մահափորձերի մասին։ «Կիևի ռեժիմի...
07/13/2024   17:19 Ալիեւը կրկին խոսել է նախապայմանի մասին՝ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման համար Հայաստանը պետք է փոխի ՀՀ Սահմանադրությունը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Մարիա Շմիդին։ Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ Ալիեւը...
07/13/2024   15:39 Գալկինը մասնակցել է ուկրաինական հարսանիքի ու երգել ուկրաիներեն (տեսանյութ) Ռուս շոումեն Մաքսիմ Գալկինն անսպասելիորեն հայտնվել է ուկրաինական հարսանիքին։ Տոնակատարությունը տեղի է ունեցել Իտալիայում։ Նա վարել է հարսանիքը ու հյուրերի համար երգել ուկրաիներեն։ Տեսանյութը...
07/13/2024   15:09 Իրանի նախագահը հայտարարել է, որ երկիրը չի ձգտում միջուկային զենք ստեղծել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորընտիր նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը Tehran Times-ում հրապարակած «Իմ ուղերձը նոր աշխարհին» վերտառությամբ հոդվածում հերքել է ԱՄՆ-ի և դաշնակիցների այն...
07/13/2024   14:02 Թուրքիայում վթարի է ենթարկվել զբոսաշրջիկների ավտոբուսը. կա երկու զոհ Թուրքիայում վթարի է ենթարկվել զբոսաշրջիկների ավտոբուսը, որի հետեւանքով կան զոհեր։ «Տեղի բնակիչներին մեկօրյա շրջագայության տեղափոխող ավտոբուսը, արգելակների խափանման պատճառով, Աքյակա քաղաքում...
07/12/2024   20:33 Բացահայտվել է Ռուսաստանում վթարված SSJ 100-ի հրամանատարի վերջին խոսակցության բովանդակությունը Մերձմոսկվայում կործանված Sukhoi Superjet 100 (SSJ 100) ինքնաթիռի անձնակազմի հրամանատար Եվգենի Բուլավկոն զանգել է կնոջը կործանումից կես ժամ առա։ Վերջին խոսակցության բովանդակությունը բացահայտել է...
07/11/2024   22:05 Էրդողանը Զելենսկուն հայտարարել Է Ուկրաինայի հարցով ցանկացած նախաձեռնության պատրաստակամության մասին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Վլադիմիր Զելենսկուն ասել է, որ Թուրքիան պատրաստ է ցանկացած նախաձեռնության, այդ թվում՝ միջնորդության, Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման համար, հայտնել է...
07/11/2024   21:50 Ձերբակալված ահաբեկիչը խոստովանել է, որ ցանկացել է հրկիզել Մայկոպի տաճարը Ձերբակալված ահաբեկիչը խոստովանել է, որ ցանկացել է հրկիզել Մայկոպի ուղղափառ եկեղեցին, օպերատիվ տեսանկարահանման կադրերը հրապարակել է ԱԴԾ-ն: Տեսանյութում երևում է, թե ինչպես է երիտասարդը բենզին...
07/11/2024   18:37 Օկուպացված Արցախում զորավարժության ժամանակ ադրբեջանցի զինծառայող է մահացել Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի տարածքում զորավարժության ժամանակ ադրբեջանցի 21-ամյա զինծառայող է մահացել: Ժամկետային զինծառայողը զորավարժության ժամանակ վիրավորվել է ծառայողական զենքի հետ...
07/11/2024   15:57 Ֆրանսիայում այրվում է հայտնի տաճարի գմբեթը Ֆրանսիայում այրվում է հայտնի տաճարի գմբեթը

02/05/2024   09:46 Вертолет Ми-8 МЧС России потерпел крушение в Карелии "Обломки вертолета Ми-8 обнаружены в 11 км от берега. Глубина озера в месте обнаружения составляет от 40 до 50 м
02/02/2024   16:14 В Кремле рассказали, что планируют обсудить Путин и Эрдоган "Конечно же, региональные проблемы всегда обсуждаются. Ну и, конечно же, Украина", - сказал Песков журналистам.
02/02/2024   12:21 Верховный лидер Ирана приказал избегать прямого военного столкновения с США - СМИ По данным NYT, Хаменеи приказал избегать прямой войны с США, однако в это же время он велел готовиться к возможному ответному удару.
02/02/2024   10:58 Премьер Киргизии вылетел из Алма-Аты в Бишкек из-за аварии на ТЭЦ Ожидалось, что Жапаров примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета, которое пройдет в пятницу в Алма-Аты.
02/02/2024   10:51 Автобус столкнулся с фурой в Стамбуле, пострадали около 20 человек Автобус столкнулся в ночь на 2 февраля с фурой на севере провинции Стамбул.
02/02/2024   10:35 Второе за день землетрясение произошло у берегов Камчатки Второе за день землетрясение произошло в акватории Берингова моря вблизи Командорских островов на Камчатке.
02/02/2024   10:25 Пожар вспыхнул в коттедже одного из ресторанных комплексов Севана Пожар произошел в коттедже одного из ресторанных комплексов в городе Севане.
02/01/2024   17:31 Замглавы МИД РФ спросили, планирует ли Россия размещать ядерное оружие в других странах Замглавы МИД РФ ответил на вопрос, планирует ли Россия размещать свое ядерное оружие в какой-либо другой стране, помимо Белоруссии.
02/01/2024   16:43 ЕС согласовал выделение Украине 50 млрд евро Все 27 лидеров стран ЕС согласились выделить 50 млрд евро Украине
02/01/2024   15:38 Ильхам Алиев вздумал шантажировать ЕС Алиев грозится пересмотреть вопрос участия Азербайджана в Совете Европы и ЕСПЧ, если права азербайджанской делегации в ПАСЕ не будут восстановлены