07/14/2024   18:57 Մոսկվայի Շերեմետևոյում երեկոյան ինքնաթիռների թռիչքի և վայրէջքի սահմանափակումներ են մտցվել Մոսկվայի Շերեմետևոյում ժամանակավոր սահմանափակումներ են մտցվել ինքնաթիռների թռիչքի և վայրէջքի համար։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով «Աերոֆլոտի» մամուլի ծառայությունը։...
07/14/2024   18:09 ՌԴ-ն և ԱՄՆ-ն սուր առճակատման փուլում են. Պեսկով Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը խորը առճակատման փուլում են, և այդտեղից դուրս գալու նախադրյալներ դեռ չեն երևում: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրող Պավել Զարուբինիի հետ...
07/14/2024   17:30 ԱՄՆ իշխանությունները մերժել են Թրամփի դեմ մահափորձից առաջ թիկնազորն ուժեղացնելու պահանջները ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Մայք Ուոլցը հայտարարել է, որ ԱՄՆ իշխանությունները մերժել են ԱՄՆ նախկին առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի դեմ մահափորձից առաջ թիկնազորն ուժեղացնելու պահանջները: Համապատասխան...
07/14/2024   15:14 Իլոն Մասկը հայտարարել է Դոնալդ Թրամփին լիովին աջակցելու մասին Ամերիկացի միլիարդատեր և գյուտարար Իլոն Մասկը ԱՄՆ նախկին նախագահ և նախագահի թեկնածուի դեմ մահափորձից հետո հայտարարել է, որ լիովին աջակցում է նրան։ «Ես լիովին աջակցում եմ նախագահ Թրամփին և նրա...
07/14/2024   14:47 Թրամփի դեմ մահափորձը հրահրել է նրա շուրջ ստեղծված մթնոլորտը. Պեսկով ԱՄՆ գործող վարչակազմի կողմից նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի շուրջ ստեղծված մթնոլորտը հարձակում է հրահրել նրա վրա: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը: Պեսկովը...
07/14/2024   11:43 Թրամփի դեմ մահափորձ անողը նրա կուսակցության անդամ է եղել․ նա ոչնչացվել է Լուսանկարում՝ Թոմաս Մեթյու Քրուքսն է․ հենց նա է ճանաչվել որպես դիպուկահար, ով Փենսիլվանիայում հանրահավաքի ժամանակ կրակել է Դոնալդ Թրամփի վրա: Քրուքսը Փենսիլվանիա նահանգի Բեթել Պարկ քաղաքից է: Նա...
07/14/2024   11:05 Պուտինի դեմ մահափորձը նախապատրաստել են ԱՄՆ-ի փողերով. Զախարովա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դեմ մահափորձը, որի մասին խոսել է Ուկրաինայի գլխավոր վարչության ղեկավար Կիրիլ Բուդանովը, պատրաստվել Է ԱՄՆ-ի փողերով: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
07/14/2024   10:04 Թրամփի ուղղությամբ արձակված կրակոցներից տուժածներ կան նրա կողմնակիցների շրջանում Նախկին նախագահներ Բարաք Օբամայի և Դոնալդ Թրամփի նախկին բժիշկ Ռոննի Ջեքսոնը Fox News-ի եթերում ասել է, որ իր եղբորորդին վիրավորվել է հանրահավաքում Թրամփի դեմ կատարված մահափորձի ժամանակ։ «Իմ...
07/14/2024   09:46 Սանկտ -Պետերբուրգում փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել Փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել Սանկտ-Պետերբուրգում: Այս մասին հայտնում է հայտնում է RT-ն: Նախնական տվյալներով` կրակոցների ժամանակ օգտագործվել է պնեվմատիկ զենք:Հարուցվել է քրեական գործ՝...
07/14/2024   09:28 Մահափորձ Թրամփի նկատմամբ` հանրահավաքի ժամանակ. կասկածյալը 20-ամյա երիտասարդ է ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ մահափորձ է եղել Փենսիլվանիայում նրա  ելույթի ժամանակ: Կողմնակիցների հետ հանդիպումը հեռարձակվել է տեղի լրատվամիջոցներով, որի ժամանակ էլ ֆիքսվել է...

02/06/2024   12:03 Самые смертоносные пожары в истории Чили: погибли более 100 человек, повреждены тысячи домов Более 100 человек погибли в Чили, где начавшиеся в лесaх пожары добрались до густонаселенной центральной части страны и достигли городов Винья-дель-Мар и Вальпараисо
02/06/2024   11:48 США не планируют наносить прямой удар по Ирану - СМИ Politico: прямой удар по Ирану не входит в число запланированных ответных мер США
02/06/2024   11:04 Мощный шторм обрушился на Калифорнию, есть погибшие Более 800 тыс. жителей Калифорнии остались без света. В некоторых районах Санта-Барбары, Сан-Хосе, Лос-Анджелеса и округа Вентура объявили эвакуацию, жителей предупредили о возможных оползнях.
02/05/2024   17:21 Иран, Россия и Китай проведут в ближайшие недели совместные военно-морские учения, заявили в Тегеране В Тегеране сообщили о планах проведения военных учений Ирана, России и Китая.
02/05/2024   15:41 Землетрясение магнитудой 5,3 произошло в Индонезии Землетрясение магнитудой 5,3 зафиксировано в Индонезии.
02/05/2024   15:06 В Грузии сообщили о задержании груза со взрывчаткой Сообщается, что взрывчатые вещества нашли в минивэне, который принадлежит гражданину Украины. Предположительно, их доставка планировалась в Воронеж, через КПП "Дарьял" на грузино-российской границе.
02/05/2024   14:40 Правительство Казахстана ушло в отставку Токаев принял отставку правительства Казахстана.
02/05/2024   11:26 Глава МИД Ирана призвал США и Великобританию "не испытывать гнев региона" Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян призвал США и Великобританию "не испытывать гнев региона".
02/05/2024   11:21 В Лос-Анджелесе объявили лауреатов премии "Грэмми" В Лос-Анджелесе вручили премии "Грэмми"
02/05/2024   10:20 Следующий пакет санкций ЕС против России не будет включать новые запреты на импорт - Reuters Однако источники агентства утверждают, что после 13-го пакета санкций ЕК быстро предложит 14-й пакет, в котором планируются новые запреты на импорт из России