07/25/2024   20:25 Ստամբուլի օդանավակայանը չեղարկել Է չվերթների 5 տոկոսը Ուրբաթ Ստամբուլի Սաբիհա Գյոքչենի անվան օդանավակայանում չվերթների մոտ 5 տոկոսը կչեղարկվի կանխատեսվող հորդառատ անձրևի պատճառով, հայտնել է օդանավակայանը կառավարող HEAŞ ընկերությունը: HEAŞ-ը...
07/25/2024   20:10 ԱՄՆ-ի պատժամիջոցներն ազդել են ամբողջ աշխարհի մեկ երրորդի վրա Ընկերությունների, ֆիզիկական անձանց կամ սեփականության օբյեկտների դեմ ԱՄՆ-ի ֆինանսական պատժամիջոցներն այս կամ այն կերպ ազդել են աշխարհի բոլոր երկրների մեկ երրորդի վրա։ Նման եզրահանգման են եկել The...
07/25/2024   19:19 Մոսկվայում տաքսու վարորդը տրավմատիկ ատրճանակից կրակել է ուղեւորի վրա Մոսկվայի միջազգային մայրուղու վրա տաքսու վարորդը կոնֆլիկտի ընթացքում տրավմատիկ ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է ուղևորի գլխին, հայտնում է Մոսկվայի դատախազության մամուլի ծառայությունը:...
07/25/2024   18:40 Ստամբուլի ափերի մոտ պայթուցիկներով բեռնված մոտորանավակ է հայտնաբերվել (տեսանյութ) Ստամբուլի ափերի մոտ՝ քաղաքի եվրոպական մասում՝ Չաթալջա լողափի մոտ, պայթուցիկներով բեռնված մոտորանավակ է հայտնաբերվել։ Այս մասին հայտնում է թուրքական IHA գործակալությունը։ Նշվում է, որ այն...
07/24/2024   23:18 Վրաստանի վարչապետը հայտարարել Է Ռուսաստանի դեմ երկրորդ ճակատի բացման վտանգի մասին Վրաստանում Ռուսաստանի հետ ռազմական դիմակայության երկրորդ ճակատ կբացվի այն դեպքում, եթե խորհրդարանական ընտրություններում հաղթի ընդդիմությունը։ Այս մասին «Ռուսթավի-2» հեռուստաալիքի...
07/24/2024   22:35 Իսրայելում հայտնաբերել են ուղեղը խժռող ամեոբայով վարակվելու նոր դեպք Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ երկրում հայտնաբերվել է ուղեղը քայքայող Naegleria fowleri ամեոբայով վարակման ևս մեկ դեպք: «Հյուսիսային օկրուգից 10-ամյա երեխայի մոտ...
07/24/2024   21:59 Պեսկովը հույս է հայտնել, որ հայերն իմաստուն կգտնվեն Ռուսաստանը Հայաստանի քաղաքական իմաստնության հույսն ունի՝ Արևմուտքի հետ հարաբերությունների հարցում։ Այս մասին հայտարարել Է Կրեմլի պաշտոնական ներկայացուցիչ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։...
07/24/2024   20:16 Ռուսաստանում անօրինական գտնվելը ծանրացուցիչ հանգամանք կդառնա ՌԴ Քննչական կոմիտեն առաջարկում է հանցագործություն կատարած օտարերկրացիների համար ծանրացուցիչ հանգամանքների շարքում ՌԴ Քրեական օրենսգրքում օրենսդրորեն ամրագրել երկրի տարածքում ապօրինի գտնվելը,...
07/24/2024   19:49 Շոլցը ամենաբարձր աշխատավարձն է ստանում ԵՄ երկրների ղեկավարների շրջանում Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը Եվրամիության անդամ երկրների ղեկավարների շրջանում ստանում է ամենաբարձր աշխատավարձը, նա ամսական ստանում է մոտ 29 հազար եվրո, հաղորդում է VSquare պորտալը:...
07/24/2024   19:10 Թուրքիայում ձերբակալել են Մոսկվայի հյուսիսում ավտոմեքենայի պայթեցման մեջ կասկածվողին Մոսկվայի հյուսիսում ավտոմեքենայի պայթեցման մեջ կասկածվողին ձերբակալել են թուրքական Բոդրումում, հայտնել Է հանրապետության ՆԳ նախարար Ալի Երլիկայան: «Այսօր ժամը 10: 30-ին Ինտերպոլի ռուսական...

02/27/2024   11:21 "Мы сделаем все, чтобы Россия не выиграла эту войну": Макрон не исключил отправку войск стран ЕС в Украину Макрон сообщил, что лидеры западных стран обсудили возможность отправки войск в Украину, но консенсус пока не достигнут.
02/27/2024   09:19 Венгрия ратифицировала заявку Швеции на вступление в НАТО После выполнения формальных процедур, Швеция станет 32-м членом НАТО.
02/26/2024   16:25 Землетрясение произошло в Каспийском море В Каспийском море зафиксировано землетрясение.
02/26/2024   15:39 Скончался британский финансист Ротшильд Британский финансист, лорд Джейкоб Ротшильд умер в 87 лет.
02/26/2024   15:19 Встречи Путина и Эрдогана не будет до президентских выборов в России Встреча Путина и Эрдогана не состоится до президентских выборов в РФ.
02/23/2024   17:43 Байден объявил о введении более чем 500 новых санкционных мер против России Байден в пятницу объявил о введении более чем 500 новых санкционных мер против России, они, в частности, затронут финансовый сектор и ОПК.
02/23/2024   17:35 Эксперты ООН призвали прекратить поставки оружия Израилю и ХАМАС Они предупредили, что госчиновники, занимающиеся экспортом оружия, могут быть привлечены к индивидуальной уголовной ответственности за пособничество военным преступлениям.
02/23/2024   09:44 Новые санкции США против России коснутся 500 объектов Сообщается, что "США и другие страны в партнерстве нацелены на военно-промышленный комплекс России наряду с компаниями в странах, которые помогают России получить доступ к нужным ей материалам и товарам".
02/22/2024   15:06 В Минске заявили, что Запад ведет разведку против Беларуси и готовится к военным действиям Кроме действий сухопутных войск, фиксируются и попытки воздушной разведки территории Беларуси - министр обороны
02/22/2024   13:20 В Кремле заявили, что хамские заявления Байдена про Путина позорят только сами США Песков: хамские заявления Байдена про Путина позорят только сами США