11/10/2024   10:44 Թուրքիայում միջքաղաքային ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել, կան զոհեր Ստամբուլում միջքաղաքային ավտոբուսի վթարի հետեւանքով երկու մարդ Է զոհվել, եւս 15-ը՝ տուժել, կիրակի օրը հայտնել է DHA գործակալությունը: Իզմիր-Ստամբուլ երթուղով 33 ուղևորով ավտոբուսը շրջվել է...
11/10/2024   10:21 Ալիեւը Շոլցին ասել է, թե ՀՀ Սահմանադրությունը տարածքային պահանջներ է պարունակում Ադրբեջանի նկատմամբ Հայաստանն ու Ադրբեջանը մոտ են «Խաղաղության պայմանագրի» շուրջ վերջնական համաձայնությանը: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը այդ մասին ասել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցին` հետ...
11/09/2024   21:59 Հոլանդիայի վարչապետը չեղարկել է Բաքու նախատեսված այցը Նիդեռլանդների վարչապետ Դիկ Շոֆը չեղարկել է իր այցը Բաքու եւ չի մասնակցի  ՄԱԿ-ի 29-րդ կլիմայի գագաթնաժողովին (COP29): Այդ մասին  հայտնում է Dutch News պորտալը` նշելով, որ...
11/09/2024   15:16 Ալիեւը հայտարարել է, որ ստիպել են Փաշինյանին ասել՝ «Ղարաբաղը Ադրբեջան է», և նա շարունակելու է դա ասել ոչ իր կամքով Ագրեսոր Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր հայտարարել է, որ ստիպել են Փաշինյանին ասել, որ «Ղարաբաղը Ադրբեջան է», և նա շարունակելու է դա ասել։ «Թշնամուն (նկատի ունի Հայաստանին-...
11/09/2024   13:39 Թրամփը կխստացնի Իրանի դեմ պատժամիջոցները. WSJ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում հաղթած Դոնալդ Թրամփը մտադիր է պաշտոնը ստանձնելուց հետո կտրուկ խստացնել Իրանի դեմ պատժամիջոցները, այդ թվում՝ նավթային արդյունաբերության դեմ, գրում է The Wall Street...
11/08/2024   21:49 Իսրայելը հարձակվել է Լիբանանի հարավում գտնվող քաղաքի կենտրոնի վրա՝ ավերելով մի քանի շենք Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են Լիբանանի հարավում գտնվող Տիր քաղաքի կենտրոնին, ավերվել են մի քանի շենքեր, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել են ականատեսները: «Իսրայելական ինքնաթիռները մի քանի շատ...
11/08/2024   20:59 Թուրքիայում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ըստ Բնական աղետների և արտակարգ իրավիճակների կառավարման գրասենյակի (AFAD) կայքի տեղեկության 17:04-ին Էլյազիգում 5 մագնիտուդ ուժգնությամբ ցնցում է գրանցվել։ Երկրաշարժը տեղի է ունեցել 16,22 կիլոմետր...
11/08/2024   20:20 Ադրբեջանը բարձրացնում է Լեռնային Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում ներդրումների չափը Լեռնային Ղարաբաղում և Արևելյան Զանգեզուրում նախագծերի համար 2025-2028թթ. պետական ներդրումները նախատեսված են 8,6 մլրդ դոլարի մակարդակում, ասվում է այդ երկրի տնտեսական բարեփոխումների և...
11/08/2024   18:49 Ռուսաստանից արտաքսվելու է 20 հազար օտարերկրացի Ռուսաստանից արտաքսվելու է 20 հազար օտարերկրացի։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ՆԳՆ-ն։ Հաղորդվում է, որ անօրինական միգրացիայի դեմ պայքարի շրջանակներում իրականացվել է «Իլեգալ 2024»...
11/08/2024   18:05 Մերձմոսկվայում ականջակալներով աղջիկն ընկել է էլեկտրագնացքի տակ ու հրաշքով ողջ մնացել Մերձմոսկովյան Սերգիև Պոսադ կայարանում ականջակալով աղջիկն ընկել է էլեկտրագնացքի տակ։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն։ Հաղորդվում է, որ աղջիկը հրաշքով ողջ է մնացել այն բանից հետո, երբ...

04/26/2024   12:49 Шойгу заявил, что Россия никогда не угрожала НАТО России нет и никогда не было планов нападать на страны Североатлантического альянса, заявил Шойгу.
04/26/2024   12:26 СМИ сообщают о краже в Париже сумки с секретными данными производителя Rafale У сотрудника французской авиастроительной компании Dassault Aviation, производящей истребители Rafale, украли сумку с компьютерами, которые содержат конфиденциальные данные, пишут СМИ.
04/25/2024   17:48 "Закон об иноагентах" закроет путь Грузии в ЕС – резолюция Европарламента Брюссель не будет начинать переговоры с Грузией о вступлении в ЕС, если власть страны не откажется от планов принять проект "закона о прозрачности иностранного влияния", говорится в резолюции Европарламента
04/25/2024   09:17 Байден подписал закон о военной помощи Украине на $61 млрд После подписания законопроекта Байден сказал, что помощь в Украину отправится уже через несколько часов
04/24/2024   16:48 Лошади королевской конной гвардии сбежали с учений и устроили переполох в Лондоне, есть пострадавшие Ранее Telegraph сообщила, что во время утренних учений конной гвардии в центре Лондона пять лошадей скинули с себя гвардейцев и разбежались по столице.
04/24/2024   13:18 Замминистра обороны РФ Тимуру Иванову предъявили обвинение во взяточничестве Суд арестовал Иванова на два месяца, до 23 июня. Вину он не признал.
04/23/2024   15:29 Стала известна дата инаугурации Путина Сенаторы получили официальное приглашение на инаугурацию Владимира Путина, которая пройдет 7 мая.
04/23/2024   14:46 Грузия проложила самый длинный тоннель к МАПП "Верхний Ларс" Прокладка девятикилометрового тоннеля Квешети-Коби на трассе в направлении грузино-российской границы, ТПП "Казбеги" - "Верхний Ларс", завершена, она позволит перевозчикам больше не застревать днями в пути.
04/23/2024   12:51 Алиев пригласил Зеленского в Баку Алиев пригласил Зеленского на COP29 в Баку.
04/22/2024   16:39 21-летнему азербайджанцу, его родственникам и знакомым предъявили обвинение по делу об убийстве москвича из-за парковки На данный момент задержаны сам подозреваемый, его отец, дядя, знакомый и еще два предполагаемых сообщника.