09/28/2021   14:39 Այնպես չէ, որ հերթ են կանգնած, բոլորն ուզում են գալ և այս դատարանում իմ շահերը պաշտպանել՝ տեսնելով, թե այստեղ ինչ է կատարվում. Արմեն Գևորգյան Փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանը և Ալեքսանդր Կոչուբաևը կիրականացնեն և ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի պաշտպանությունը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի...
09/15/2021   15:07 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու որոշման դեմ բողոքների քննությունը հետաձգվեց մեկ ամսով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ քրեական հետապնդումը ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածով դադարեցնելու և գործի վարույթը կարճելու մասին որոշման դեմ բողոքների քննությունը...
09/15/2021   14:33 Փաստահավաք խումբը խեղաթյուրել է Համլետ Թադևոսյանի մահվան հանգամանքները. Խուդոյան Չի կարող անձի վիճակը վատթարացնող քրեադատավարական նորմը կիրառվել անձի նկատմամբ այն պրոցեսում, որն արդեն սկսվել է։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ քրեական...
09/15/2021   12:33 Դատախազությունը հայտնվել է փակուղու մեջ և փորձում է մեղադրանքի փոփոխման երրորդ ռեժիմը նվաճել՝ ՍԴ-ի միջոցով․ Ալեքսանյան Դատախազությունը հայտնվել է փակուղու մեջ և փորձում է մեղադրանքի փոփոխման երրորդ ռեժիմը նվաճել՝ ՍԴ-ի միջոցով։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ քրեական հետապնդումը ՀՀ...
09/15/2021   11:57 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ ՀՀ ՔՕ 300.1-րդ հոդվածի որոշման դեմ բողոքի քննության ժամանակ տուժողի իրավահաջորդ Սեդա Սաֆարյանը «շփոթել» ու մեղադրական եզրակացությունն էր հրապարակում Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավոր Նարինե Հովակիմյանի նախագահությամբ, կազմով՝ դատավորներ Սևակ Համբարձումյանի և Կարեն Մարդանյանի, ընթանում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով...
09/07/2021   17:14 Թող ինտրիգ չստեղծեն մեղադրական եզրակացությունը հրապարակելու շուրջ. Ալումյանը՝ դատախազներին Պաշտպանության կողմը չի ցանկանում, որ մեղադրական եզրակացությունը և դրանում առկա հաստատված փաստերը հրապարակվեն դատական նիստերի դահլիճում։ Այս մասին Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով դատական...
09/07/2021   15:04 Իմ նկատմամբ համապատասխան հակակրանք ունեք. Ալեքսանյանը դատարանի գործողությունների հետևանքով հրաժարվեց իրականացնել Արմեն Գևորգյանի պաշտպանությունը ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը հրաժարվեց պաշտպանել նրա իրավունքները՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի պատճառով։  «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Երևանի...
08/31/2021   14:22 Ռոբերտ Քոչարյանի և Արմեն Գևորգյանի գործով նիստը հետաձգվեց. Դատարանում հոսանք չկար ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, ԱԺ պատգամավոր Արմեն Գևորգյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց՝ տեխնիկական խնդիրների պատճառով; «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի...
08/30/2021   15:13 Պաշտպանները պահանջում են վերացնել Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց գրավը կամ նվազեցնել գրավի չափը Պաշտպանները պահանջում են վերացնել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը, իսկ դրա անհնարինության դեպքում՝ նվազեցնել գրավի չափը։ Նշենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանում...
08/30/2021   15:07 Մեղադրող Գևորգ Բաղդասարյանը պահանջում է բեկանել Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու մասին դատարանի որոշումը Մեղադրող դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանը պահանջում է բեկանել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ Յուրի Խաչատուրովի և ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար...

09/08/2020   13:44 В Ереване проходит заседание суда по делу Кочаряна: потерпевшая сторона не явилась на слушания Ранее Тигран Егорян заявил об отказе, что потерпевшая сторона прекращает свое физическое участие в судебных заседаниях, назвав судебный процесс “фарсом”.
09/07/2020   13:57 Дело 1 марта: правопреемники потерпевших и их представители прекращают участие в судебных заседаниях По словам Егоряна, "предварительное следствие по основному делу "1 марта", по сути, приостановлено, а судебный процесс превратился в дорогостоящую трату времени и фарс.
07/28/2020   18:22 Кочарян заявил, что законность его имущества и счетов не может вызвать ни у кого сомнений "Сейчас рассматривается вопрос о наложении ареста на мое имущество и счета. Речь идет об одном доме, который я получил от государства, и двух банковских счетах, средства на которые поступают из одного источника”, – заявил Кочарян.
07/28/2020   16:59 Защита просит суд снять арест с имущества Роберта Кочаряна Адвокат Ованнес Худоян назвал немотивированным решение следователя об аресте имущества Роберта Кочаряна.
07/28/2020   15:06 Суд в Ереване не разрешил Юрию Хачатурову на два дня уехать из Армении Защита бывшего начальника Генштаба ВС Армении Юрия Хачатурова выступила с ходатайством о даче разрешения на пересечение границы РА.
07/21/2020   16:31 Адвокат Кочаряна назвал обвинение невообразимо некачественным В обвинении указано, что оказывалось давление на судей Конституционного суда, но не уточняется, на кого именно.
07/21/2020   13:44 Дело Кочаряна: защита просит дополнить список лиц, подлежащих вызову в суд На сегодняшнем заседании продолжится рассмотрение ходатайства стороны защиты о дополнении списка лиц, подлежащих вызову в суд.
07/14/2020   17:38 Суд отложил рассмотрение ходатайств о приостановлении производства по делу Кочаряна и обращении в КС Судья Анна Данибекян констатировала, что разрешение ходатайств невозможно до выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для их разрешения.
07/14/2020   14:06 Дело Кочаряна: потерпевший не доверяет прокурору и требует его отвода В ходе сегодняшнего судебного заседания потерпевший по делу Сергей Егиазарян представил ходатайство об отводе прокуроров, поддерживающих в суде обвинение.
07/08/2020   00:08 Суд в Ереване отклонил ходатайство прокуроров по делу Роберта Кочаряна Прокуроры требовали признать в действиях адвокатов подсудимых злоупотребление процессуальным правом на подачу ходатайств.