02/06/2020   10:32 Դատարանը բավարարեց «Մարտի 1»-ի մայր գործով բոլոր նյութերը Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին տրամադրելու որոշման դեմ բողոքը Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արմեն Դանիելյանի նախագահությամբ, բավարարեց «Մարտի 1»-ի մայր գործով բոլոր նյութերը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններին տրամադրելու...
02/04/2020   20:26 Դու ոչնչացրել ես իմ ընտանիքը. Տուժողը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստին տուժողի իրավահաջորդ Սարգիս Քլոյանը  հայտարարեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ոչնչացրել է իր ընտանիքը։ Պաշտպան Արամ Վարդևանյանը...
02/04/2020   19:05 Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը, կալանավորումն անօրինական է, քանի որ կամայական է.պաշտպան Իրավական որոշակիության էական պակասի կամ դրա առհասարակ չբավարարման դեպքերում առավել ուշադրության է արժանի ձևավորված իրավակիրառ պրակտիկան։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների...
02/04/2020   15:55 Գործ ունենք տարբեր հանցակազմերի հետ.Խուդոյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ Հովհաննես Խուդոյանը պնդում է, որ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածի և 300.1-րդ հոդվածների հանցակազմերը տարբեր են։  «Գործ...
02/04/2020   15:28 Անմեղության կանխավարկածի սկզբունքը վերացել է Հայաստանում, որի հիմքը դրել է ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալ միջնորդություն ներկայացրեց։ Պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի դիտարկմամբ՝...
02/04/2020   14:35 Փաստաբանը միջնորդեց Արմեն Գեւորգյանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնել Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն...
02/04/2020   14:00 Դատարանը սանկցիա կիրառեց Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Արմեն Գեւորգյանի փաստաբանների նկատմամբ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպանների նկատմամբ կիրառեց դատական...
02/04/2020   13:57 Արամ Օրբելյանը վտանգված է զգում իր անվտանգությունը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններն այսօրվա դատական նիստում հայտարարել են, որ նախորդ նիստին չէին ներկայացել՝ որպես բողոքի նշան՝ դատավորի գործողությունների դեմ։ ...
02/04/2020   13:32 Դատարանում քննարկման առարկա են դարձվել Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Արմեն Գեւորգյանի փաստաբանների գործողությունները Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ Նշենք, որ նախորդ դատական նիստը...
02/03/2020   13:28 Մարտի 1-ին չերյոմուխա կիրառած ոստիկանների գործի ճակատագիրը հայտնի չէ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ Հովհաննես Խուդոյանը կասկած չունի, որ «Մարտի 1»-ի գործով բոլոր նյութերը տրամադրելու որոշման դեմ Դատախազության բողոքը...

05/13/2019   14:43 В Ереване начался судебный процесс по делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна(Видео) В здании суда общей юрисдикции Еревана в столичном округе Нор Норк начался судебный процесс по делу о событиях 1 марта 2008 года, по которому обвиняемым проходит второй президент Армении Роберта Кочаряна.
05/13/2019   11:32 Адвокаты троих фигурантов дела 1 марта не получили уведомления о судебном заседании Суд общей юрисдикции Еревана сегодня, 13 мая, рассмотрит вопрос об обоснованности меры пресечения, избранной в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна, проходящего обвиняемым по делу о событиях 1 марта 2008 года.
05/10/2019   12:01 Если судью Давида Григоряна не привлекут к ответственности, то это будет подозрительно – адвокат Кочаряна Вопрос о мере пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна рассмотрит суд общей юрисдикции Еревана.
05/07/2019   12:21 КС Армении огласил решение по вопросу об оспариваемой Робертом Кочаряном статье УПК КС постановил, что часть 2 статьи 419 Уголовно-процессуального кодекса РА, которую оспаривает защита второго президента Армении Роберта Кочаряна, соответствует Основному закону, однако в условиях конкретного толкования.
05/07/2019   10:55 Судья Вардан Григорян назвал причины отказа от рассмотрения дела в отношении Роберта Кочаряна Судья суда общей юрисдикции Вардан Григорян рассказал о причинах самоотвода по делу в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников.
05/07/2019   00:18 Дело в отношении Роберта Кочаряна во второй раз попало к судье Давиду Григоряну Уголовное дело в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников, завизировано на имя судьи суда общей юрисдикции Еревана Давида Григоряна.
05/06/2019   11:34 Судья по делу Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников взял самоотвод Судья Вардан Григорян, который должен был рассмотреть дело уголовное дело в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников заявил о самоотводе.
04/30/2019   11:22 Экс-президента Армении Роберта Кочаряна обвиняют в получении взятки в 3 млн. долларов Обнародовано краткое содержание обвинительного заключения по делу о событиях 1 марта 2008 года.
04/29/2019   12:30 Уголовное дело в отношении Кочаряна, Оганяна, Хачатурова и Геворкяна направлено в суд Прокурор, осуществляющий надзор за законностью досудебного производства, утвердил обвинительное заключение по выделенному в отдельное производство уголовному делу о событиях, имевших место с первого по второе марта 2008 года.