02/25/2020   14:32 ՔՕ 300,1-րդ հոդվածը նոր հանցակազմ է և Դատախազությունը դա ընդունել է․ Մեժլումյան Երբ դատարանը վարույթ է ընդունել և գործի վարույթը չի կարճել, արդյո՞ք դա նշանակում է, որ պաշտպանական կողմը զրկվում է քրեական հետապնդումը դադարեցնելու և գործի վարույթը կարճելու մասին միջնորդություն...
02/25/2020   14:20 Կգա ժամանակը և Դուք անձամբ հռչակելու եք նրանց անմեղությունը․Էրիկ Ալեքսանյանը՝ դատավորին Կգա ժամանակը և Դուք անձամբ հռչակելու եք նրանց անմեղությունը ։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստին ասել է ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան...
02/25/2020   14:13 Լեւոն եւ Սեդրակ Քոչարյանները հրավիրվել են ՀՔԾ՝ Արմեն Թավադյանի գործով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդիները` Լևոն ու Սեդրակ Քոչարյանները, հրավիրել են ՀՔԾ հարցաքննության, սակայն նրանք հրաժարվել են ցուցմունք տալ։ Այսօր այս մասին հայտնել է Լևոն Քոչարյանը՝ նշելով,...
02/25/2020   13:22 Դատարանում քննարկվում է Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի եւ Արմեն Գեւորգյանի նկատմամբ հետապնդումը դադարեցնելու հարցը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, սկսվել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ Դատարանում քննարկվում է Յուրի...
02/24/2020   16:39 Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդություն կներկայացվի. հայտնի են երաշխավորողները ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդություն կներկայացվի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական...
02/18/2020   15:32 Բոլորի համար ակնհայտ է դառնում, որ առկա է քաղաքական հետապնդում. Ալումյան Հայաստանի իշխանություններին ավելի հաճախ են տրվելու Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդման մասին հարցեր։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի...
02/18/2020   14:40 Դատական նիստին չէր ներկայացել Խաչատուրովի թարգմանիչը. Նիստը հետաձգվեց Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, այսօր հետաձգվել է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։  «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝...
02/12/2020   16:13 Խաղաղ պայմաններում զինվորի մահվան նոր դեպքեր՝ չպարզված հանգամանքներում Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 11:30-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ...
02/11/2020   23:06 Եթե լիներ ռազմական բժիշկ, համոզված եմ՝ իմ տղան կենդանի կլիներ.Քլոյան «Չերյոմուխա 7» տեսակի զենքն արգելված զենք էր, ո՞վ հրաման տվեց, որ այդ զենքը հանեին զորամասից։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահի և մյուսների գործով դատական նիստին ասաց տուժողի իրավահաջորդ...
02/11/2020   18:35 6 նախկին դատախազ, այդ թվում ՎԴ նախագահը կենթարկվե՞ն պատասխանատվության Մեր առարկություններում կան քաղաքական տարրեր, բայց չեմ կարծում, որ, եթե անձին առաջադրված է քաղաքական մեղադրանք, պետք է պաշտպանական կողմը կաշկանդված լինի համաչափ պատասխան տալուց։ Այս մասին դատական...

05/16/2019   16:56 Роберт Кочарян заявил об исчезновении видеозаписей из материалов уголовного дела Второй президент Армении Роберт Кочарян сегодня заявил, то значительная часть материалов, которые адвокаты хотели обнародовать в суде, касается событий, произошедших 1 марта 2008 года
05/16/2019   16:28 Адвокат Роберта Кочаряна зачитал выдержки из показаний Вардана Осканяна и Самвела Майрапетяна “Я не имел никаких финансовых дел с Робертом Кочаряном, и мне не известны обстоятельства, указанные Сильвой Амбарцумян в ее показаниях”, - зачитал отрывок из показаний Майрапетяна адвокат.
05/16/2019   13:20 Роберт Кочарян не может быть арестован по делу, возбужденному по статье 300.1 УК - адвокат Второй президент Армении Роберт Кочарян не может быть заключен под стражу в рамках дела уголовного дела, возбужденного по статье 300.1(“Свержение конституционного строя”) УК Армении.
05/16/2019   12:53 Роберт Кочарян по данному уголовному делу не имеет надлежащего статуса обвиняемого - адвокат “Мера пресечения в виде заключения под стражу может применяться в отношении обвиняемого, Если же у г-на Кочаряна нет надлежащего статуса обвиняемого, значит в отношении не может быть применена мера пресечения”, -заявил адвокат.
05/16/2019   11:35 В Ереване продолжатся слушания по делу экс-президента Армении Роберта Кочаряна Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Григоряна продолжает слушания по вопросу об обоснованности меры пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна.
05/15/2019   18:40 Адвокат Роберта Кочаряна зачитал показания Аршака Карапетяна и Сержа Саргсяна По мнению Сержа Саргсяна, приведение войск в казарменное положение было лучшим средством для ограждения войска от политического воздействия.
05/15/2019   15:44 Суд по делу Кочаряна отклонил ходатайство прокуроров о проведении заседания за закрытыми дверями Ранее адвокат экс-президента Арам Орбелян в беседе с журналистами заявил, что оснований для проведения судебного заседания за закрытыми дверями нет.
05/15/2019   14:40 Прокуроры требуют продолжения заседания суда по делу Кочаряна за закрытыми дверями(Видео) В эти минуты адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян обнародовал отрывок из показаний Аршака Карапетяна, допрошенного по делу.
05/15/2019   14:26 Адвокат Кочаряна заявил об отсутствии обоснованного подозрения в свержении конституционного строя “Если даже г-н Кочарян в полном объеме совершил бы указанное в обвинении деяние, это означало бы нарушение нормы конституционного права, а не свержение строя”, - сказал Айк Алумян.
05/14/2019   18:27 “Прокуроры скрыли письмо СНБ от судей”: Роберт Кочарян назвал расследование дела против него предвзятым “Прокуроры во всех процедурах, касающихся ареста, скрывали это письмо от судей", -заявил он в суде.