05/26/2020   13:48 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց երկու շաբաթով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց։ Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից տեղեկանք է ստացվել, որ Ռոբերտ Քոչարյանը,...
05/25/2020   19:10 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը կհետաձգվի. Սեյրան Օհանյանի պաշտպանի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով մայիսի 26-ի դատական նիստն, ամենայն հավանականությամբ, կհետաձգվի։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան...
05/23/2020   16:43 Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները վերաքննիչ բողոքները հետ են վերցնում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ Հայկ Ալումյանի, Արամ Վարդևանյանի և Արամ Օրբելյանի վերաքննիչ բողոքների վերաբերյալ այսօր Վերաքննիչ քրեական դատարան մուտքագրվել է դիմում՝...
05/23/2020   09:53 Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ միջնորդությունները մերժելու դատարանի որոշման դեմ բողոքը մակագրվել է Արմեն Դանիելյանին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերացնելու, գրավով կամ անձնական երաշխավորությամբ փոխարինելու մասին միջնորդությունները մերժելու որոշման դեմ...
05/20/2020   12:50 Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել՝ խափանման միջոցը չփոխելու Աննա Դանիբեկյանի որոշման դեմ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու միջնորդությունները մերժելու մասին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացվել։ Այս մասին...
05/19/2020   13:10 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց. Ռոբերտ Քոչարյանը չի ներկայացել դատական նիստին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը հետաձգվեց՝ մեկնարկից անմիջապես հետո։ Նախագահող դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտնեց, որ դատական նիստից առաջ դատարանը տեղեկանք է...
05/18/2020   12:03 Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները բողոքարկում են Աննա Դանիբեկյանի որոշումը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմն ստացել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի որոշումը Ռ․ Քոչարյանի խափանման միջոց կալանքը փոխելու միջնորդությունները մերժելու վերաբերյալ։...
05/14/2020   21:41 Ոչ ես, ոչ հայրս այլ սպասում չունեինք. Լեւոն Քոչարյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոեբերտ Քոչարյանի որդին` Լեւոն Քոչարյանը, ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Ծանոթ և անծանոթ գիտակից մարդկանց Հասկանում եմ, որ վերջին դատական նիստից ընդհանուր առմամբ...
05/13/2020   19:48 Դատախազները մանիպուլյատիվ եղանակով օգտագործում են Արմեն Թավադյանի քրեական գործը. Օրբելյան Միակ փաստարկը, որը փորձեցին մանիպուլյատիվ եղանակով կիրառել դատախազները՝ Արմեն Թավադյանի քրեական գործն էր։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի...
05/13/2020   18:25 Սա ոչ թե խափանման միջոցի, այլ մարդուն պատժելու խնդիր է. Օրբելյան Կարծում ենք, որ սա իրավաբանության հետ առնչություն չունեցող գործունեություն է, տվյալ դեպքում մենք քաղաքական հետապնդման հետագա փուլ ենք տեսնում ու գնահատում ենք, որ սա ոչ թե խափանման միջոցի, այլ...

07/29/2019   09:39 Судью Давида Григоряна отстраняют от дела Роберта Кочаряна Высший судебный совет Армении приостановил полномочия судьи суда общей юрисдикции Еревана Давида Григоряна.
07/26/2019   13:42 Дверь в кабинет судьи по делу Кочаряна опечатали без решения суда: адвокат рассказал о нарушениях В ходе деятельности Давида Григоряна в качестве судьи в его кабинете провели ряд следственных действий, которые были произведены без ведома судьи и без согласования с ним.
07/24/2019   12:41 Роберт Кочарян присутствует на заседании Апелляционного суда по вопросу об аресте имущества Апелляционный суд Армении приступил к рассмотрению жалобы Прокуратуры на вынесенное судьей Анной Даниелян решение относительно ареста, наложенного на имущество второго президента РА Роберта Кочаряна.
07/22/2019   15:29 С европейской точки зрения, уголовный процесс против Роберта Кочаряна уже завершен – адвокат из Франции Адвокат отметил, что на трех этапах была предпринята попытка запугать судей.
07/22/2019   13:53 Представитель Кочаряна в Конституционном суде прокомментировал обращение КС в Венецианскую комиссию и ЕСПЧ Решение Конституционного суда обратиться в Венецианскую комиссию или Европейский суд по правам человека никоим образом не означает, что этот высокий суд не в состоянии вынести решение без консультативного заключения.
07/19/2019   09:54 Адвокат в связи с нарушением прав судьи по делу Кочаряна подал заявление о преступлении Адвокат Георгий Меликян по поводу нарушения прав судьи Давида Григоряна обратился в Высший судебный совет Армении, а также подал заявление о преступлении в Полицию.
07/18/2019   18:03 Обыск в кабинете судьи по делу Кочаряна был произведен с нарушениями Для проведения обыска и выемки в кабинете судьи Давида Григоряна, рассматривавшего дело второго президента Армении Роберта Кочаряна, Прокуратура вдохнула новую жизнь в заявление почти однолетней давности.
07/18/2019   16:10 Дело Кочаряна: Конституционный суд Армении обратился в ЕСПЧ и Венецианскую комиссию Аппарат Конституционного суда Армении немногим ранее распространил заявление,в котором сообщил о приостановлении производства по делу на основании заявлений суда общей юрисдикции Еревана и второго президента Армении Роберта Кочаряна об определении вопроса соответствия статьи 300.1 Уголовного кодекса Конституции РА.
07/16/2019   18:14 Стало известно имя судьи, к которому попали кассационные жалобы по делу Кочаряна Поданные в Кассационный суд жалобы адвокатов второго президента Армении Роберта Кочаряна завизированы на имя судьи Самвела Оганяна.
07/16/2019   15:49 Прокуратура Армении пожаловалась в суд по вопросу об аресте имуществ Роберта Кочаряна и Армена Геворкяна Прокуратура Армении подала в Апелляционный уголовный суд жалобу по вопросу об аресте, наложенном на имущества второго президента Армении Роберта Кочаряна и бывшего вице-премьера РА Армена Геворкяна.