06/30/2020   14:04 Ռոբերտ Քոչարյանի գործով դատարանը հայտարարեց, որ չեն կարող դահլիճը ախտահանել. Տեխնիկապես հնարավոր չէ Եթե դատարանը հնարավորություն ունենա ապահովելու սոցիալական հեռավորությունն այնպես, ինչպես մեր կառավարությունն ու պարետատունն է սահմանել, ապա խնդիր չեմ տեսնում, որ պարոն Պողոսյանը, բավականին մեծ...
06/30/2020   13:18 Մեկնարկել է Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը. Յուրի Խաչատուրովի փաստաբանը կոնտակտավոր է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը։ Նախորդ դատական նիստը հետաձգվել...
06/25/2020   12:02 Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները քննարկում են այսօր դիմումը ՍԴ-ից հետ վերցնելու հարցը «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը քննարկում է Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից ՍԴ ներկայացված դիմումը հետ վերցնելու հարցը։ Բացառված չէ, որ...
06/23/2020   16:33 Ամեն ինչ արվում է, որ Քոչարյանի գործով որոշում կայացնելիս ՍԴ-ն գոյություն չունենա. փաստաբան ՍԴ որոշումը կարող է ազդեցություն ունենալ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական գործընթացի վրա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Հայկ Ալումյանը։ Անդրադառնալով Սահմանադրական...
06/23/2020   16:18 Հուլիսի 7-ին ՍԴ-ն այս կազմով չի հասցնի քննել Քոչարյանի վերաբերյալ գործը. Եգորյան Փաստաբան Տիգրան Եգորյանի կարծիքով՝ ՍԴ-ն այս կազմով չի քննի Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ գործերը։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի եւ մյուսների գործով տուժողի...
06/23/2020   15:23 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստերը ձգձգվում են ՀՔԾ-ի պատճառով. Խուդոյան ՀՀ երկրորդ նախագահի և մյուսների գործով դատական նիստերը ձգձգվում է ՀՔԾ-ի պատճառով։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ Հովհաննես Խուդոյանը։...
06/23/2020   15:06 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների դատախազը միջնորդեց սահմանափակել միջնորդություն ներկայացնելու փաստաբանների իրավունքը. Նիստը հետաձգվեց Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների դատախազը միջնորդեց սահմանափակել միջնորդություն ներկայացնելու փաստաբանների իրավունքը. Նիստը հետաձգվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական...
06/19/2020   22:20 ՍԴ-ն պետք է վերսկսի երկրորդ նախագահի գործով կասեցված վարույթը. Օրբելյան ՍԴ-ն պետք է վերսկսի Ռոբերտ Քոչարյանի գործով կասեցրած վարույթը՝ նկատի ունենալով, որ Վենետիկի հանձնաժողովի և ՄԻԵԴ-ի խորհրդատվական կարծիքներն արդեն ստացվել են։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում...
06/18/2020   22:39 Դատախազությունը կբողոքարկի Ռոբերտ Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին Վերաքննիչ դատարանի որոշումը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումն ստանալուց և հիմքերին ծանոթանալուց հետո դատախազությունը վճռաբեկ բողոք կներկայացնի։ Այս մասին...
06/18/2020   18:54 Սահմանված 2 մլրդ դրամ գրավի չափը ՀՀ-ում աննախադեպ է. Վարդևանյան Այս մի քանի օրվա ընթացքում տեղի ունեցած դատական նիստերն աննախադեպ էին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանը՝...

09/27/2019   09:54 Спецследственная служба Армении запросила данные о банковских счетах членов семьи Кочаряна Ведомство также затребовала данные о банковских счетах лиц, аффилированных с бывшим генсеком ОДКБ Юрием Хачатуровым и бывшим министром обороны РА Микаелом Арутюняном
09/25/2019   14:55 Кассационный суд Армении отказал адвокатам Роберта Кочаряна в рассмотрении жалоб Кассационный суд Армении под председательством судьи Лилит Тадевосян отказал в принятии жалоб защиты Роберта Кочаряна на решение Апелляционного суда от 25-го июня 2019 года.
09/20/2019   17:20 Суд в Ереване вновь оставил Роберта Кочаряна под стражей Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство защиты об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог.
09/20/2019   14:21 Адвокаты Роберта Кочаряна обжаловали арест экс-президента в Апелляционном суде Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна 19-го сентября подали апелляционную жалобу на решение суда первой инстанции об аресте экс-президента.
09/17/2019   17:23 Недовольные решением суда сторонники Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет(Видео) Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет в знак недовольства решением судьи Анны Данибекян по делу экс-главы государства.
09/17/2019   16:38 Судья по делу Кочаряна удалилась на совещание для вынесения решения по новому ходатайству защиты В суде общей юрисдикции Еревана завершилось рассмотрение ходатайства защиты об изменении меры пресечения второму президенту Армении Роберту Кочаряну.
09/17/2019   15:36 Роберт Кочарян: я не тот человек, который бежит от чего-либо "Наверное, сотрудникам Прокуратуры сложно это понять, но я не тот человек, который бежит от чего-либо. Если бы я был из тех, кто способен бежать, то азербайджанцы бы сейчас пили чай в Степанакерте”, - сказал Кочарян.
09/17/2019   14:22 Защита Кочаряна просит суд освободить экс-президента под залог В суде общей юрисдикции Еревана продолжаются слушания по делу второго президента Армении и трех бывших высокопоставленных чиновников.
09/17/2019   13:24 Суд оставил под стражей экс-президента Армении Роберта Кочаряна Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян постановил оставить без изменений избранную в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна меру пресечения в виде...
09/17/2019   12:43 Напряженная ситуация у здания суда в Ереване, где ожидается оглашение решения по ходатайству защиты Сторонники и противники второго президента Армении Роберта Кочаряна вновь собрались у здания суда общей юрисдикции Еревана в столичном районе Шенгавит.