09/15/2020   19:48 Գույքի վրա դրված կալանքը կշարունակի գործել Ռոբերտ Քոչարյանին պատկանող տան և 235 մլն դրամի նկատմամբ. Փաստաբանական խմբի հայտարարությունը Գույքի վրա դրված կալանքը կշարունակի գործել Ռոբերտ Քոչարյանին պատկանող տան և 235 մլն դրամի նկատմամբ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ երկրորդ նախագահի փաստաբանական թիմից։ «Դատարանը մասնակի վերացրել է...
09/15/2020   19:30 Ծաղկաքաղի արդյունքում ձևավորված քրեական գործ է. Ռոբերտ Քոչարյան Ծաղկաքաղի արդյունքում ձևավորված քրեական գործ է։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նրա խոսքով՝ այն...
09/15/2020   18:54 ՀՔԾ-ն դատարանից նյութեր է թաքցրել. Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Սեյրան Օհանյանի պաշտպանները միջնորդել են պաշտպանական կողմին տրամադրել մայր գործի նյութերը Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Սեյրան Օհանյանի պաշտպանները միջնորդություն են ներկայացրել՝ «Մարտի 1»-ի մայր գործի նյութերը պաշտպանական կողմին տրամադրելու մասին։ ՀՀ ՊՆ նախկին նախարար Սեյրան...
09/15/2020   16:22 Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը մասնակի վերացվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին պաշտպանների...
09/15/2020   14:00 Դռնփակ ռեժիմն իրենից ենթադրում է գաղտնիության ռեժիմ՝ բոլորի համար. Վարդևանյան Դռնփակ ռեժիմն իրենից ենթադրում է գաղտնիության ռեժիմ՝ բոլորի համար, եթե ես հիմա ներկայացնեմ, թե ինչ է քննարկվել դռնփակ նիստում, կստացվի, որ ինքս կխախտեմ ՀՀ քրեական դատավարության մասին օրենսգրքի...
09/15/2020   13:40 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստն ընթանում է դռնփակ ռեժիմով Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը՝ դռնփակ ռեժիմով։ Ավելի վաղ...
09/08/2020   17:24 Ռոբերտ Քոչարյանի դեմ քրեական գործին առնչություն ունեցած անձինք, նույնիսկ քննիչները, պարգևների են արժանացել. Փաստաբան Դատարանը պարտավոր չէ մամուլի ասուլիսների հետևել և որոշակի հետևություններ անել։ Կարող էին նաև դատարանին որոշակի տեղեկություն ներկայացնել, ինչը չի արվել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց...
09/08/2020   15:54 Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու միջնորդությունը քննարկվում է դռնփակ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, դռնփակ ռեժիմով քննարկվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին...
09/08/2020   15:28 Տուժող ճանաչված անձանց սույն դատավարությունում որպես տուժող չենք ճանաչում. Էրիկ Ալեքսանյան Տուժող ճանաչված անձանց սույն դատավարությունում որպես տուժող չենք ճանաչում, ուստի՝ վիճարկվում է նաև քննիչի կողմից կայացված որոշումները։ Այս մասին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների...
09/08/2020   15:04 Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով տուժողները չեն հեռացվի վարույթից.դատարանը մերժեց միջնորդությունը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժեց 102 անձանց տուժողի դատակոչի ցուցակից հեռացնելու մասին փաստաբան Հայկ Ալումյանի միջնորդությունը՝ առանց...

12/24/2019   16:48 Роберт Кочарян обратился с ответным письмом к поддержавшим его деятелям культуры и искусства Второй президент РА Роберт Кочарян направил письмо деятелям культуры и искусства, подписавшим заявление с требованием освободить его.
12/20/2019   16:04 Апелляционный суд Армении оставил под стражей Роберта Кочаряна Апелляционный суд отклонил жалобу защиты на отказ суда первой инстанции в удовлетворении ходатайства об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог.
12/18/2019   16:41 Суд удалился на совещание по ходатайству об освобождении Кочаряна под залог Суд огласит решение 20-го декабря, в 16:00.
12/18/2019   16:35 Кочарян отреагировал на прозвучавшие в ходе судебного заседания обвинения в свой адрес Второй президент Армении Роберт Кочарян отреагировал на прозвучавшее в ходе заседания Апелляционного суда высказывание о том, что он представляет угрозу государственности.
12/18/2019   15:18 Защита приводит доводы в пользу освобождения Роберта Кочаряна под залог Айк Алумян на заседании Апелляционного суда представляет жалобу на решение суда общей юрисдикции об отказе в удовлетворении ходатайства об освобождении Кочаряна под залог.
12/18/2019   14:22 Апелляционный суд продолжает слушания по жалобе защиты на отказ освободить Кочаряна из-под стражи В Апелляционном суде под председательством судьи Лусине Абгарян продолжаются слушания по жалобе защиты на решение суда общей юрисдикции об отказе в освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог.
12/18/2019   14:19 Судья Лусине Абгарян отказалась брать самоотвод по делу Кочаряна Апелляционный уголовный суд Армении отклонил ходатайство защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна об отводе судьи Лусине Абгарян.
12/16/2019   18:16 Адвокат Роберта Кочаряна требует отвода судьи Лусине Абгарян С соответствующим ходатайством выступил адвокат экс-президента Арам Вардеванян.
12/16/2019   17:57 Сын Роберта Кочаряна заявил, что судьи боятся выносить решения в пользу его отца Мхитар Папоян стал седьмым судьей, который заявил о самоотводе по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна.
12/16/2019   17:18 Адвокаты Кочаряна попросили суд заслушать ходатайство за закрытыми дверями Адвокаты второго президента Армении выступили с ходатайством о проведении заседания Апелляционного суда в закрытом режиме для рассмотрения вопроса о связях судьи Лусине Абгарян.