10/27/2020   19:10 «Չեմ բացառում, որ Թուրքիան կարող է գնալ այդպիսի արկածախնդրության և հարվածել Հայաստանի պետական սահմաններին». Ռուբեն Մելքոնյան «Վաղուց արդեն պարզ է, որ տարածաշրջանում հիբրիդային կամ պրոքսի պատերազմ է ընթանում, որը ես գնահատում եմ ռուս – թուրքական պատերազմ։ Ճակատները տարբեր են՝ սկսած Սիրիայից և, ցավոք, արդեն նաև...
10/27/2020   19:09 Մենք չունենք այլ ընտրություն, քան ամբողջ ուժով, վճռականությամբ ու եռանդով պատերազմելն ու հաղթելը. Ավինյան Մենք չունենք այլ ընտրություն, քան ամբողջ ուժով, վճռականությամբ ու եռանդով պատերազմելն ու հաղթելը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։ «Մենք չունենք այլ...
10/27/2020   19:02 Այսօր մեր միակ ուղերձը, որը պետք է հղենք՝ հանուն հայրենիքի հաղթելը պետք է լինի, ոչ թե՝ զոհվելը.պատգամավոր Բոլոր նրանց համար, ովքեր դեռ կարծում են ու սին հույսեր են տածում, թե կառուցողական փոխզիջման միջոցով լեզու են գտնվելու մեզ ոչնչացնելու ցանկություն ունեցողի հետ՝ ամենաքիչը, որ կարող եմ անել՝ ցավալն է...
10/27/2020   18:50 Արման Թաթոյանը Ֆրանսիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը հորդորել է անձամբ այցելել Արցախ Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր հանդիպել է Ֆրանսիայի խորհրդարանական պատվիրակության հետ, որի կազմում են եղել գործող և նախկին պատգամավորներ, լրագրողներ։ ՄԻՊ աշխատակազմից...
10/27/2020   18:46 Ֆրանսիայի Սենատի անդամ Ստեֆան Ռավիեն այցելել է վերականգնողական կենտրոնում բուժվող տղաներին. Արմեն Մուրադյան Ֆրանսիայի Սենատի անդամ Ստեֆան Ռավիեն այցելել է Հայ Զինվորի տուն. Այս մասին տեղեկացնում է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն իր ֆեսբուքի էջում    «Ֆրանսիայի սենատի անդամ Ստեֆան...
10/27/2020   18:43 Սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս մայրաքաղաքում ծնվել է 107 արցախցի երեխա Սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս մայրաքաղաքում ծնվել է 107 արցախցի երեխա: Այս մասին տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից։ Հոկտեմբերի 16-22-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանում ծնվել է 471 երեխա՝ 241 տղա և...
10/27/2020   18:30 Ոչ ՀՀ ԶՈւ-ը, ոչ Արցախի ՊԲ-ն որևէ հրթիռ չեն արձակել նշված ուղղությամբ.ՊՆ «Ադրբեջանական կողմի հայտարարությունը, թե, իբր, Հայաստանի տարածքից Բարդա շրջանի ուղղությամբ հրթիռային հարձակում է իրականացվել, կատարյալ սուտ է և կեղտոտ սադրանք: Ոչ ՀՀ ԶՈւ-ը, ոչ Արցախի ՊԲ-ն...
10/27/2020   18:24 Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը ՏԱՍՍ գործակալության հաղորդմամբ՝ Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց են ունեցել: Ռուսաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարները քննարկել են...
10/27/2020   18:21 Արգենտինահայ գործարար Էդուարդո էռնեկյանը նվիրաբերել է 3,5 մլն. ԱՄՆ դոլար Արգենտինահայ գործարար, բարերար և Հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Էդուարդո էռնեկյանը նույնպես միացել է «Մենք ենք մեր սահմանները» համազգային շարժմանը՝ նվիրաբերելով 3,5 մլն. ԱՄՆ...
10/27/2020   18:20 Պոմպեոն հեռախոսազրույց է ունեցել Ալիեւի եւ Փաշինյանի հետ ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն հեռախոսով քննարկել է իրավիճակը Ղարաբաղում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ եւ կոչ է արել կատարել հրադադարի ռեժիմի պահպանման...

10/02/2020   20:18 Азербайджан ударил по Степанакерту тяжелыми ракетами Азербайджан несколько минут назад три раза ударил по Степанакерту тяжелыми ракетами.
10/02/2020   19:49 Азербайджан целится в гражданские объекты Арцаха и баллистическими ракетами - Минобороны Армении Представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил о применении вооруженными силами Азербайджана баллистических ракет.
10/02/2020   19:37 Омбудсмен Арцаха: международное сообщество несёт прямую ответственность за последствия совершаемых Азербайджаном преступлений Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах Артак Бегларян решительно осуждает нападение Азербайджана на выполняющую гуманитарную функцию структуру.
10/02/2020   19:00 Баку совершает массовые преступления против мирного населения Арцаха - МИД Армении Вооруженные силы Азербайджана, укомплектованные иностранными вооруженными террористами, будучи не в состоянии достичь каких-либо успехов на поле боя в ходе шестидневных боев, начали осуществлять массовые преступления против мирного населения Арцаха, заявили в МИД Армении.
10/02/2020   18:44 Турция вернулась на Южный Кавказ, чтобы продолжить Геноцид армян - интервью Пашиняна изданию The Globe and Mail Пашинян заявил, что его страна находится на “цивилизационной линии фронта”, и такие страны, как Канада, которые являются союзниками Турции через НАТО, должны решить, на чьей они стороне.
10/02/2020   18:32 Пашинян переговорил по телефону с Путиным С обеих сторон выражена серьёзная озабоченность в связи с поступающей информацией о вовлечении в военные действия боевиков незаконных вооружённых формирований с Ближнего Востока
10/02/2020   18:01 Микроавтобус с российскими и армянскими журналистами попал под артобстрел в Арцахе Микроавтобус с российскими и армянскими журналистами и волонтером из США попал под артобстрел в Мартакерте.
10/02/2020   17:56 Международное сообщество должно незамедлительно вмешаться, чтобы не допустить распространения насилия -интервью Пашиняна газете “Le Figaro” Цель Турции - усилить свою роль и влияние на Южном Кавказе и сломать вековой статус-кво. Она мечтает создать империю, напоминающую султанат, поэтому и пошла по пути, который может разжечь весь регион, заявил Пашинян.
10/02/2020   17:27 Минская группа ОБСЕ намерена добиться прекращения боевых действий в Нагорном Карабахе – МИД Франции Минская группа ОБСЕ намерена добиться прекращения боевых действий в Нагорном Карабахе и скорейшего возобновления переговоров без предварительных условий.
10/02/2020   17:21 Ангела Меркель назвала единственный способ решить карабахский конфликт Европейский союз выступает за введение перемирия в Нагорном Карабахе, военными методами не достичь мирного решения конфликта, заявила канцлер ФРГ Ангела Меркель.