10/28/2020   22:31 Դիվերսիոն խմբերի չեզոքացման աշխատանքները շարունակվում են. Արծրուն Հովհաննիսյան Դիվերսիոն խմբերի չեզոքացման աշխատանքները շարունակվում են, դրանք կրում են օջախային, ոչ ինտենսիվ, սակայն համառ բնույթ,-այս մասին ճեպազրույցի ընթացքում հայտնեց ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն...
10/28/2020   22:17 Հակառակորդին չի հաջողվել առաջանալ դեպի Բերձոր. Արծրուն Հովհաննիսյան Այսօր ողջ օրը Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը, ինչպես նաև նրանց աջակցող ահաբեկչական խմբավորումները շարունակել են իրենց հարձակվողական տարաբնույթ գործողությունները ՀՀ սահմանի երկայնքով տեղակայված ստորաբաժանումների...
10/28/2020   21:44 Բելգիայի հայերը եվրախորհրդարանից պահանջում են հետաքննություն սկսել՝ Ադրբեջանի կողմից պատերազմական հանցագործությունների առթիվ Այսօրվա հանրահավաքի գլխավոր նպատակներից է եղել պահանջել եվրախորհրդարանից ընդունելություն, որպեսզի գոյություն ունեցող պահանջներից զատ պառլամենտն ներկայացվեն նոր պահանջներ ու գործողությունների հստակ...
10/28/2020   21:37 Այս պատերազմի հիմնական թիրախը ՌԴ-ն է և մեր հարևան Իրանը. Նահապետյան Արցախյան պատերազմն ունի աշխարհաքաղաքական վեկտոր, որի հիմնական թիրախը ՌԴ-ն է և մեր հարևան Իրանը, իսկ հրահրողները՝ ԱՄՆ ու Մեծ Բրիտանիան։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել...
10/28/2020   21:30 «Այնպես չէ, որ Էրդողանի և Ալիևի շահերը լիարժեք կերպով համընկնում են, այդ համագործակցությունը կարող է նաև ընդհատվել». Կարեն Վերանյան Մենք կարողացել ենք դիմակայել առաջին և ամենամեծ հարձակողական ալիքին։ Չկա ռազմական գործողությունների նախկին խտությունն ու ինտենսիվությունը,- «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է արեւելագետ...
10/28/2020   21:23 Փաշինյանը բացատրել է՝ Ղարաբաղի հետ սահմանին ռուս զինվորականների ներկայությունը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հաստատել է, որ չճանաչված Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության հետ Հայաստանի սահմանին տեղակայված են ռուս սահմանապահները, սակայն բացատրել է, որ դրանում արտառոց ոչինչ չկա....
10/28/2020   21:14 Հայկական կողմը հանդես է գալիս Հարավային Կովկասից միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունների անհապաղ հեռացման դիրքերից. ԱԳՆ Խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչություն հովանավորող երկրներ Թուրքիայի և Ադրբեջանի՝ իրենց երկրները միջազգային ահաբեկչության կենտրոն դարձնելու և այդ ժանտախտը տարածաշրջանով սփռելու համատեղ ջանքերը,...
10/28/2020   20:57 Հակառակորդից մեր տղաներն առգրավել են պիկապ՝ ռազմամթերքով Համացանցում տեսանյութ է տարածվել` հակառակորդից առգրավված զինամթերքի մասին։ Republic of Artsakh տելեգրամյան ալիքում հրապարակված կադրերում երեւում է, որ մեր զինծառայողները առգրավել են հակառակորդի...
10/28/2020   20:51 Պատերազմում ամենաորոշիչը մարդու կամքն ու խելքն է. Արծրուն Հովհաննիսյան «Տեխնիկան իհարկե կարևոր է, հատկապես 5 րդ սերնդի պատերազմում, սակայն միևնույնն է պատերազմում ամենաորոշիչը մարդու կամքն ու խելքն է։ Այս պատերազմը գնալով ավելի է մոտենում հենց կամքի ու խելքի...
10/28/2020   20:41 Հրադադարի պայմանավորվածություններն Ադրբեջանը մեկնաբանում է որպես արցախահայությանը բնաջնջելու թույլտվություն. ՊԲ-ն զգուշացնում է Հրադադարի պայմանավորվածություններն Ադրբեջանը մեկնաբանում է որպես արցախահայությանը բնաջնջելու թույլտվություն, այդպես չի կարող լինել։ Քիչ առաջ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի ՊԲ-ն։...

10/05/2020   16:36 Героические эпизоды: армянский офицер подбил свыше 10 единиц бронетехники "Безошибочные выстрелы майора А. Теваняна дали нашим бойцам возможность отразить атаку противника и сохранить боевые позиции в неприступности", - рассказала Степанян.
10/05/2020   16:28 Песков: Путин пока не планирует проводить переговоры с Алиевым и Эрдоганом На просьбу уточнить, можно ли ожидать таких переговоров на этой неделе, Песков отметил: "пока нет таких четких планов".
10/05/2020   16:22 НАТО обеспокоена ситуацией в зоне карабахского конфликта "Стороны конфликта должны прекратить огонь немедленно. Нужно приложить все усилия для того, чтобы прийти путем переговоров к мирному решению", - отметил Столтенберг.
10/05/2020   16:07 Россия, США и Франция готовят совместное заявление по ситуации в зоне карабахского конфликта Россия, США и Франция готовят совместное заявление министров иностранных дел по ситуации вокруг Нагорного Карабаха.
10/05/2020   16:02 Корреспондент “Жам” вынес на руках бабушку из разрушенной многоэтажки в Степанакерте Корреспондент информационной программы “Жам” Норайр Овсепян во время ракетного удара по Степанакерту вынес на руках бабушку из разрушенного многоэтажного здания.
10/05/2020   15:52 Мэр Лос-Анджелеса: мы поддерживаем народ Армении "Турция должна выйти из этой войны”, – написал мэр Лос-Анджелеса.
10/05/2020   15:02 К нам поступает информация о попытках спровоцировать различные действия среди армянской общины России - посольство Армении в РФ Посольство Армении в РФ просит соотечественников в сложившейся обстановке быть бдительными, не поддаваться на провокации.
10/05/2020   14:51 Опубликованы имена армянских военнослужащих, погибших при отражении агрессии Азербайджана Армия обороны Арцаха (НКР) опубликовала имена военнослужащих, погибших при отражении азербайджанской агрессии.
10/05/2020   14:36 Ответные мощные удары уже нанесены: мишени успешно поражены - пресс-секретарь президента Арцаха Ранее Погосян сообщил, что Азербайджан снова наносит ракетные удары по городам Степанакерт и Шуши. Ответ Армии обороны Арцаха не запоздает.
10/05/2020   14:24 Важно! В Арцахе предупредили о риске неразорвавшихся кассетных бомб для гражданского населения “При их обнаружении в столице Арцаха или в любом другом месте ни в коем случае не трогать их.Просим вас быть максимально внимательными”, - подчеркивается в заявлении.