Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի 2 հոդվածների վերաբերյալ իր առաջարկներն է ներկայացրել. ԱԽՔ 01/23/2025 14:36 | Քաղաքական
Մենք խաղաղության պայմանագրի չհամաձայնեցված հոդվածների վերաբերյալ առաջարկներ ենք փոխանցել Ադրբեջանին և սպասում ենք ադրբեջանական կողմի արձագանքին։ Այս մասին կառավարության նիստից հետո ճեպազրույցում ասաց ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցություններին։
«Խոսքն այն երկու հոդվածի մասին է, որոնց շուրջ վերջնական համաձայնության չենք եկել։ Այդ երկու հարցի վերաբերյալ հրապարակային խոսել ենք, հուսով ենք՝ լուծումներ կգտնենք»,-ասաց նա։

Ереван направил Баку предложения по двум несогласованным статьям мирного договора - Григорян 01/23/2025   15:48  |  Политика
Ереван направил Баку свои предложения по несогласованным статьям мирного договора и ждет реакции азербайджанской стороны. Об этом заявил секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян, коснувшись переговоров по мирному договору.
"Речь идет о двух статьях, по которым мы не пришли к окончательному соглашению. Мы публично говорили об этих двух проблемах и надеемся, что удастся найти решения", - сказал Григорян в беседе с журналистам в четверг.