Բաքվի ու Երեւանի միջեւ խաղաղության ճանապարհային քարտեզը եռակողմ հայտարարություններն են. Զախարովա 01/23/2025   17:41  |  Քաղաքական
17:28 23/01/2025  |  ՔաղաքականՄոսկվայում Լավրովն ու Միրզոյանը մոտ 3 ժամ զրույց են ունեցել փակ դռների հետեւում. Զախարովան պնդեց՝ «անկեղծ զրույց է» եղել (տեսանյութ)
16:28 16/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍԶախարովան խոսել է ադրբեջանական ինքնաթիռի կործանման պատճառների, ռուս-ադրբեջանական հարաբերություններում խնդրներ ստեղծելու փորձերի մասին (տեսանյութ)
16:00 16/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում տարակուսած են հայկական կողմի արձագանքից. Զախարովան՝ Կիսելյովի հաղորդումների հեռարձակումն արգելափակելու և բողոքի նոտա հղելու մասին
18:31 25/12/2024  |  ՔաղաքականՌուսաստանը դեռ որևէ շփում չի ունեցել Թրամփի թիմի հետ. Զախարովա
14:24 18/12/2024  |  ՔաղաքականՄոսկվան քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանի Հայաստան մուտքի արգելքը որակել է ոչ բարեկամական քայլ
19:22 11/12/2024  |  Միջազգային լրահոսՌԴ ԱԳՆ-ն ռուսաստանցիներին զգուշացրել է արտասահման ուղեւորություններ պլանավորելիս զգոն լինելու անհրաժեշտության մասին
18:57 27/11/2024  |  Միջազգային լրահոսՄոսկվան մեկնաբանել է Կապանում ՌԴ հյուպատոսության բացման ձգձգումը Հայաստանի կողմից

Захарова: сложно сейчас прогнозировать, какую политику будет выстраивать новая администрация Трампа в отношении Южного Кавказа 01/23/2025 17:58 | Политика
Сложно сейчас прогнозировать, какую политику будет выстраивать новая администрация Трампа в отношении Южного Кавказа. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова,
"Опыт прошлых лет показывает, что попытки вмешательства внерегионалов, к ним в первую очередь относятся США и Европейский союз, в дела региона, ни к чему хорошему не приводили. Неоднократно повторяли, что настоящая "дорожная карта" примирения и устойчивого, крепкого, стабильного мира Баку и Еревана отражена в комплексе трехсторонних заявлений лидеров России, Азербайджана и Армении, которые были заключены с 2020 по 2022 гг.", - сказал Захарова на еженедельном брифинге в четверг.
Официальный представитель МИД РФ добавила, что Москва поддерживает прямой диалог Еревана и Баку, всегда готова оказывать азербайджанским и армянским партнерам востребованное содействие по всем трекам нормализации.