ՀՀ ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է Մայքլ Ուոլցին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ 01/22/2025   13:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Մայքլ Ուոլցին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական նշանակվելու կապակցությամբ:
ԱԽ քարտուղարը հաջողություններ է մաղթել Մ.Ուոլցին իր գործունեության մեջ և վստահությամբ ընդգծել, որ Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունները զարգանալու մեծ ներուժ ունեն ու Հայաստանը պատրաստակամ է այդ հարցում:
Ա.Գրիգորյանը որպես ձեռքբերում նշել է հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև Ռազմավարական գործընկերության մասին կանոնադրությունը և կարևորել երկկողմ փոխշահավետ օրակարգի առաջմղումը:
17:31 13/01/2025  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը

Секретарь Совбеза Армении поздравил Уолтца с назначением на пост советника президента США по нацбезопасности 01/22/2025   13:22  |  Лента новостей
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян поздравил Майкла Уолтца в связи с назначением на должность советника президента США по вопросам национальной безопасности. Об этом сообщает пресс-служба Совбеза Армении.
Григорян пожелал успехов Уолтцу успехов в его деятельности и подчеркнул, что двусторонние отношения между Арменией и США имеют большой потенциал развития и Ереван демонстрирует готовность в этом вопросе.
В качестве достижения Григорян отметил подписанную 14 января в Вашингтоне Хартию о стратегическом партнерстве между Арменией и США и придал важность продвижению двусторонней взаимовыгодной повестки.
12:19 21/01/2025  |  Лента новостейГлава МИД Армении поздравил Марко Рубио с назначением на пост госсекретаря США
12:40 15/01/2025  |  ПолитикаПашинян назвал внешнюю политику Армении взвешенной и обозначил ее основные направления