Էդվարդ Ասրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ 01/22/2025   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել պաշտպանության նախարարին կից կոլեգիայի նիստ՝ նվիրված 2024 թվականի ուսումնական տարում ՀՀ զինված ուժերի մարտական պատրաստականության, պատրաստության, զորքերի կառավարման արդյունքներին, բարոյահոգեբանական վիճակին և 2025 թվականի ուսումնական տարվա գերակա խնդիրներին։  Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, հանգամանալից ներկայացնելով ըստ ուղղությունների կատարված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները, մի շարք հանձնարարականներ է տվել պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին՝ ԶՈՒ պաշտպանունակությունն ամրապնդելու և ծառայությունն առավել արդյունավետ կազմակերպելու ուղղությամբ։

Глава Генштаба дал ряд поручений по укреплению обороноспособности ВC Армении 01/22/2025 15:24 | Лента новостей
Заседание коллегии при министре обороны Армении под председательством первого замглавы Минобороны обороны РА, начальника Генштаба ВC генерал-лейтенанта Эдварда Асряна состоялось сегодня, 22 января.
Как сообщает пресс-служба МО, заседание было посвящено результатам боеготовности, подготовки, управления войсками, морально-психологическому состоянию вооруженных сил РА в 2024 учебном году и приоритетным задачам на 2025 учебный год.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян, подробно представив проделанную работу и предстоящие планы в соответствии с указаниями, дал ряд поручений руководителям ответственных подразделений по укреплению обороноспособности ВC и более эффективной организации службы.
Под занавес заседания командирам подразделений, продемонстрировавших наилучшие показатели по итогам подготовки в 2024 учебном году, были вручены сертификаты и памятные подарки.